خودرو‌های وارداتی به بازار نرسید

#اقتصادبرتر

با وجود گذشت ۹ماه از ممنوعیت واردات خودرو این مشکل همچنان بلاتکلیف مانده و در روز‌های پایانی سال ۹۷ نیز علی‌رغم وعده‌های داده شده هیچ خودروی مانده در گمرکی به بازار نرسیده و به نظر می‌رسد سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی اصلی این کار همچنان در خواب زمستانی به سر می‌برد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر با وجود گذشت ۹ماه از ممنوعیت واردات خودرو این مشکل همچنان بلاتکلیف مانده و در روز‌های پایانی سال ۹۷ نیز علی‌رغم وعده‌های داده شده هیچ خودروی مانده در گمرکی به بازار نرسیده و به نظر می‌رسد سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی اصلی این کار همچنان در خواب زمستانی به سر می‌برد.

بعد از تغییر سیاست‌های ارزی از خرداد ماه سال جاری، دولت مصوب کرد که واردات بیش از ۱۳۳۰ قلم کالا از جمله خودرو به کشور ممنوع شد، این در حالی است که حدود ۱۲۰ میلیون دلار ارز دولتی در سه ماهه نخست سال برای واردات خودرو تخصیص داده شد، اما بعد از ممنوعیت واردات تقریبا بخش بزرگی از خودرو‌های واردشده به گمرک امکان ترخیص پیدا نکرد.

این موضوع مشکلاتی را برای پیش خریداران این خودروها ایجاد کرد تا اینکه سرانجام حدود دو ماه پیش هیأت دولت تصویب کرد خودروهای وارداتی موجود در گمرک که تا تاریخ شانزدهم دی ماه قبض انبار دریافت کرده‌اند اجازه ترخیص خواهند داشت، اما این مصوبه اعتراض رئیس کل بانک مرکزی را به دنبال داشت، به طوری که عبدالناصر همتی اعلام کرد که برای کنترل بازار ارز تنها به خودروهایی که تا تاریخ شانزدهم مرداد ماه امسال قبض انبار دریافت کرده‌اند اجازه واردات بدون انتقال ارز را می‌دهد.

در این شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور بخشنام‌های دستورالعمل صادره در این زمینه را اصلاح کرد که براساس این بخشنامه خودروهای متوقف در گمرک به دو دسته خودروهایی که با انتقال ارز و گشایش ال‌سی وارد شده‌اند و خودروهایی که بدون انتقال ارز وارد شده‌اند، تقسیم شده‌اند.

طبق تصمیم وزارت صنعت خودروهای دسته اول (وارد شده با انتقال ارز) در صورتی که تا شانزدهم دی ماه قبض انبار دریافت کرده باشند اجازه ترخیص از گمرک را خواهند داشت و در موردخودروهای دسته دوم (وارد شده بدون انتقال ارز) تنها آنهایی مجاز به ترخیص هستند که قبض انبار آنها تا شانزدهم مرداد ماه صادر شده باشد.

اما حالا این روزها با وجود نزدیک شدن به پایان سال، شنیده‌ها حاکی از این است که هیچ خودرویی پس از این همه بند و تبصره از گمرکات سراسر کشور خارج نشده و حدود ۱۴هزار و ۹۰۰خودرویی که متعلق به مردم است پشت درب آهنی گمرک خاک می‌خورد.

*مقصر اصلی را محکوم کنید
در این راستا دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بر آزاد نشدن این خودرو‌ها از گمرک مهر تایید زد و گفت: تا همین لحظه بر اساس آماری که ما از همکاران گرفته‌ایم هیچ خودرویی آزاد نشده است.

مهدی دادفر تاکید کرد: حتی خودرو‌هایی که رئیس کل گمرک در تاریخ ۱۲اسفند اعلام کرد طبق مصوبه هیأت دولت در شرف ترخیص هستند نیز آزاد نشدند.

وی تحویل خودرو‌های وارداتی به اموال تملیکی را اقدامی نامناسب دانست و افزود: از بابت این خودرو‌ها نه قرار است ارزی از کشور خارج شود و نه به طرف‌های خارجی پولی پرداخت کنیم، بلکه این خودرو‌ها تنها اموال عمومی‌اند و بلاتکلیفی آنها نتیجه‌ای جز افزایش هزینه‌های عمومی در پی ندارد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر اینکه مردم مسئول اجرای ضوابط و مقررات نیستند، خاطرنشان کرد: اگر تخلفی در خصوص واردات خودرو انجام شده مقصرش شرکت‌ها و یا افراد حقیقی و حقوقی نیستند بلکه وزیر سابق صمت و رئیس پیشین سازمان توسعه تجارت عاملان اصلی این آشفتگی‌اند.

او ادامه داد: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو هم خلاف قانون بود و هم بدون برنامه‌ریزی و اطلاع قبلی انجام شده و همین موضوع زمینه فساد را گسترده کرده است.

دادفر گفت: درخواست ما از دولت این است که با بررسی بیشتری به این موضوع رسیدگی کنند چرا که اگر خودرویی وارد گمرک شده یکسری ضوابط و قوانین را طی کرده است، اما اگر معتقدند خلافی صورت گرفته مقصر اصلی این تخلف را نیز محکوم کنند.

پاسخ دادن