خوزستان به حال تعطیل درآمد

خوزستان به حال تعطیل درآمد
اقتصادبرتر

در استان خوزستان ادارات و بانک ها در روز چهارشنبه به دلیل افزایش گرما و رسیدن دما به 50 درجه تعطیل اعلام شده تا از بروز حوادث احتمالی پیشگیری شود.

تهران – اقتصادبرتر – 22 خرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر ،  مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت:انتظار می‌رود طی روزهای چهارشنبه تا جمعه این هفته دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر همچون دشتستان و دشتی به آستانه ۵۰ درجه برسد که باید از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری شود.

این درحالی است که در استان خوزستان ادارات و بانک ها در روز چهارشنبه به دلیل افزایش گرما و رسیدن دما به 50 درجه تعطیل اعلام شده تا از بروز حوادث احتمالی پیشگیری شود.

اما در استان بوشهر خبری از تشیکل جلسات شورای مدیریت بحران و تصمیم گیری های مشابه استان همجوار نیست.

فرج‌اله شکوهی‌پور مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اظهار داشت: در سه روز پایانی این هفته انتظار می‌رود دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر همچون دشتستان و دشتی به آستانه 50 درجه سلسیوس برسد.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود تدابیر لازم و جدی برای مصرف بهینه آب و برق اندیشیده شود و شهروندان برای جلوگیری از گرمازدگی از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

کابوس بی‌برقی در گرمای 50 درجه‌ای اهواز

با آغاز فصل گرما و افزایش چشم‌گیر دما در استان خوزستان، برق برخی مناطق شهر اهواز از ساعاتی پیش قطع شد که برخی مردم برای فرار از گرما به کولر خودروها پناه آوردند.

با آغاز فصل گرما و افزایش چشم‌گیر دما در استان خوزستان، برق برخی مناطق شهر اهواز از ساعاتی پیش قطع شده است.

کابوس بی‌برقی در گرمای 50 درجه‌ای اهواز

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی حداکثر دمای امروز شهر اهواز 49.5 درجه بود که با توجه به افزایش مصرف برق در اهواز در برخی مناطق شاهد قطع بی‌برنامه برق هستیم.

تعدادی از مردم شهر اهواز با توجه به قطعی برق برای فرار از گرما به خودروها پناه آوردند و در حال تردد در سطح شهر هستند که باعث ترافیک در برخی خیابان‌ها شده است.

از روزهای گذشته نیز دیگر شهرهای خوزستان ازجمله شوش، رامهرمز، امیدیه و آغاجاری شاهد قطع برق بودند که در برخی روزها قطع برق چندین ساعت طول کشید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در خصوص افزایش مصرف برق در خوزستان، گفت: با عبور دما از 47 درجه به ازای هر درجه افزایش، ۲۵۰ مگاوات بار شبکه بیشتر می‌شود و در شنبه هفته جاری با مصرف 7 هزار و ۹۵۱ مگاوات رکورد مصرف برق در خوزستان شکسته شد.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برق بخش‌های از شهرستان اهواز شامل گلستان، بوستان، شهرک برق، بهارستان، کوی مجاهد، پردیس، شهرک دانشگاه، فرهنگ شهر، کوی ۲۲ بهمن، کوی علوی، ملاشیه، گلبهار، گلدشت، شهرک اهواز، کریشان، عین دو، سیاحی و قسمت‌هایی از جاده آبادان بعد از میدان هادی‌آباد چهارشنبه ۲۲ خردادماه از ساعت ۶ لغایت ۱۰ خاموش خواهد شد.

 با اعلام استانداری خوزستان ساعات اداری روز سه‌شنبه هفته جاری به ساعت ۱۲ کاهش یافت و روز چهارشنبه ۲۲ خرداد نیز تعطیل اعلام شد.

پاسخ دادن