دخالت های بیرونی، علت افزایش قیمت خودرو

نگاهی به ظرفیت بازار خودرو در ایران
اقتصادبرتر

اگر گشت و گذاری در بازار خودرو چه در فضای مجازی روی سایت های خودرویی و چه در بازار فروش خودرو های دست دوم داشته باشید، یک موضوع کاملا به چشم می آید و آن نوسان غیر منطقی قیمت خودرو است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ اردیبهشت ۹۸

 

به گزارش #اقتصادبرتر، در عرض یک هفته به یکباره متوجه می شوی قیمت برخی خودرو ها بدون دلیل سر به فلک گذاشته که باعث حیرت و تعجب خریداران می شود. در مراکز خرید و فروش خودرو، جو روانی کاذبی حکمفرماست و هر فروشنده ای هر قیمتی را که بخواهد روی خودرو می گذارد.

تحلیلگران بازار خودرو معتقدند با وجود این که تولید خودرو سازان افزایش یافته و تولید کنندگان تمامی امکانات خود را برای عرضه بیشتر خودرو بسیج کرده اند، افزایش بی رویه خودرو منطق ندارد. کارشناسان می گویند شوک قیمتی در بازار خودرو در روزهای اخیر نگرانی هایی را در سطح جامعه ایجاد کرده است.

کارشناسان این حوزه دخالت نهاد های مختلف در قیمت گذاری خودرو، مشکل نقدینگی برای افزایش تولید، نوسان در قیمت ارز، فضا سازی شبکه های اجتماعی، مشکلات قطعه سازان، سوء استفاده دلالان و واسطه‌ گران را از عوامل موثر در افزایش بی رویه قیمت خودرو می دانند در این میان به نظر می رسد با افزایش نظارت و تعیین قیمتی منطقی می توان، آرامش از دست رفته را به بازار خودرو بازگرداند.

خودرو سازان می گویند هر چه تلاش می کنند با افزایش تولید ، آرامش در بازار ایجاد کنند متاسفانه عوامل بیرونی تاثیر تلاش آنان بر بازار را خنثی می کنند.

التهاب در بازار

بازار خودرو در یک ماه گذشته یکی از ملتهب و جنجالی ترین بازارهای اقتصادی در کشور بود و این نوسان قیمتی ضمن ایجاد کردن نگرانی هایی در سطح جامعه، بستر برخی سوء استفاده های دلالان و واسطه گران را نیز به همراه داشته است.

کارشناسان برای قیمت ‌های نجومی در بازار خودرو دلایل متفاوتی بیان می کنند. خودروسازان کمبود قطعه و بالارفتن قیمت لوازم جانبی و یدکی را عامل افزایش قیمت می دانند و گروهی می گویند عامل گرانی به تولید باز می گردد . در مجموع مردم از عدم تحویل بموقع خودرو های پیش‌ فروش ‌شده ناراضی هستند اما خودرو سازان می گویند همه تلاش خود را خواهند کرد که با افزایش تولید عرضه و تقاضا را متعادل کنند و خودرو های پیش فروش شده را تحویل دهند .

دلایل افزایش قیمت

گروه های اصلی مرتبط با خودرو ، تولید کننده ، فروشنده ، خریدار و دلال هر کدام دلایل مختلفی را برای افزایش بی رویه قیمت خودرو ذکر می کنند که عمده آن ها عبارتند از: جو روانی بازار، افزایش قیمت دلار، تحریم، فعالیت دلالان، تعدد و دخالت نهادی های دولتی غیر مرتبط با قیمت گذاری خودرو در نحوه قیمت گذاری، قیمت های کاذب در سایت های خودرویی، عدم توازن تولید با نیاز جامعه از جمله مهمترین دلایل افزایش قیمت خودرو در جامعه است.

متاسفانه اقدام دولت برای حذف قیمت از روی سایت های خودرویی هم برای مدیریت قیمت ها موثر نبود و قیمت ها دوباره به سایت ها بازگشت. برخی از سایت ها به دولتی ها قول داده اند، با اقدامات کارشناسی تلاش خواهند کرد قیمت منطقی را روی خودرو بگذارند و آرامش را به جامعه باز گردانند .

پیشنهاد ورود تعزیرات به قیمت گذاری

در این حال برخی مسوولان و تصمیم‌ سازان برای گذر از این شرایط، راهکارهایی توام با محدودیت را به وسیله دولت پیشنهاد می‌دهند و خواستار نظارت بیشتر در بازار هستند. از حضور پررنگ تعزیرات و نظارت بیشتر دولت تا بازگشت شورای رقابت و توصیه به مشتریان برای نخریدن، راهکارهایی هستند که برای آرامش بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها پیشنهاد شده است.

البته کارشناسان معتقدند همه این نهادها در گذشته حضور جدی داشتند و در امر قیمت گذاری هم دخالت می کردند اما فعالیت آنان نه تنها موثر نبود بلکه خود به عاملی برای ایجاد اختلاف، دو دستگی و افزایش قیمت منجر شده بود.

پیشنهاد خودرو سازان

کارشناسان خودرو معتقدند، مشکل را باید از سرچشمه درست کرد، اگر دولت بتواند به روش های مختلف محدودیت های ناشی از تحریم را جبران کند و نقدینگی ریالی و ارزی بیشتری به خودرو سازان تزریق نماید و یا تسهیلات ویژه گمرکی برای واردات قطعه ایجاد کند، خودرو سازان خواهند توانست تولید را افزایش دهند و وقتی تولید بیشتر شود و عرضه در مقابل تقاضا افزایش یابد قطعا واکنش بازار مثبت خواهد بود و قیمت های کاذب کنونی در بازار خواهد شکست .

نظر استاد دانشگاه

احمدی استاد دانشگاه و اقتصاد دان با اشاره به ترخیص خودروهای ثبت سفارش نشده در گمرک می گوید:  یکی از ایرادات سازوکارهای گمرک کشور این است که درصورتی که خودرو وارداتی ثبت سفارش نشده باشد، این کالای وارد انبارهای گمرک می شود و پس ازآن برگه های ثبت سفارش و پیش فاکتورها (invoice) را از واردکننده درخواست می کنند.

در سال ۹۲ در اوج تحریم ها چنین اتفاقی افتاد، در حالی که به دلیل تحریم واردات خودرو ممنوع شده بود، تعداد زیادی خودرو در گمرک تجمیع شد و پس از آن با یک برگه همه این خودروها به دلیل انباشت و فراوانی ترخیص شدند.

با وجود مخالفت ضمنی بانک مرکزی بر ترخیص این خودروها در گمرک، فشارهای زیادی بر دولت تحمیل شد تا این خودروها بدون تشریفات اداری از گمرک عبور کنند. وقتی کشوری در تحریم است، معنی تحریم ایجاد محدودیت است لذا دولت باید تلاش کند نه تنها محدودیت ها را برای تولید کنندگان بردارد بلکه دست آنان را برای تولید باز بگذارد و با تمام توان از تولید کننده حمایت کند تا کارخانجات خودرو سازی بتوانند تولید را چند برابر کنند و آنوقت عرضه و تقاضا در بازار متعادل خواهند شد و قیمت مدیریت می شود .

تاثیر رشد قیمت قطعه در گرانی خودرو

صنعتگران می گویند رشد قیمت قطعات یکی از عوامل افزایش قیمت تمام شده خودروهای داخلی است. در حالی که قیمت ورقه های فلزی چهار برابر، قیمت شیشه ۲ برابر، قیمت لاستیک ۲.۵ برابر شده است و هزینه تامین مشتقات پتروشیمی که برای تزیینات داخل ماشین کاربرد دارد، افزایش چشمگیری داشته است، چگونه می توان انتظار افزایش قیمت را نداشت!؟ قطعات اتومبیل نسبت به افزایش بهای ارز رشد چشمگیر تری داشته اند به طوری که شاهد رشد ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی بهای قطعات خودرو نسبت به زمان مشابه سال گذشته هستیم.

جمع بندی

تحلیلگران معتقدند بطور کلی دو عامل سیاستگذاری و تولید مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت هستند و تا این دو عامل مدیریت نشوند، هیچ نهادی نمی تواند قیمت خودرو را کاهش دهد. در کشور ما تعدد مراکز تصمیم گیری درباره قیمت خودرو بیش از حد است لذا خودروساز که عامل اصلی قیمت گذاری است کمترین نقش را در تعیین قیمت دارد. دوم این که تا تولید به اندازه تقاضا نرسد نمی توان انتظار کاهش قیمت داشت لذا دولت، خودرساز و همه عوامل دست اندرکار خودرو باید انرژی خود را در این دو عامل متمرکز کنند تا نتیجه مناسب را برای کاهش قیمت بگیرند .

پاسخ دادن