رنج مضاعف تولید کنندگان چینی با تشدید جنگ تجاری

اقتصاد برتر

ارزیابی دو بخش تولیدی فعال چینی در ماه سپتامبر نشان می دهد که جنگ تجاری موجب کاهش رشد اقتصادی در این کشور شده است.

تهران- اقتصاد برتر- ۸ مهر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از بلومبرگ ، شاخص رسمی مدیران تولیدی در ماه سپتامبر برابر با ۵۰.۸ است که در ماه اوت این میزان ۵۱.۳ بوده است . در عین حال این شاخص نشان می دهد که حتی این رقم نسبت به مدت مشابه کمتر از ماه مه در سال ۲۰۱۷ بوده است.

همچنین ارزیابی ها از میزان سفارشات این بخش های تولیدی نسبت به سال ۲۰۱۶ به کمترین میزان خود رسیده است. به همین خاطر دولت با هدف بهبود وضعیت زیرساخت های تولیدی اقدام به سرمایه گذاری نموده است.

بلومبرگ نوشت: به گفته یکی از محققان بانک چین در پکن، سیاست های دولت برای مقابله با جنگ تجاری و جبران خسارت های ناشی از آن سرمایه گذاری برای بهبود زیرساخت ها خواهد بود .

ارزیابی شاخص های تجاری چین توسط بلومبرگ در ماه سپتامبر نیز نشانگر افت بازار تجاری چین است.

مقامات چینی قول داده اند که محرک های مالی برای کاهش مالیات و هزینه های زیربنایی را در اقتصاد داخلی کشور بکار خواهند گرفت تا بتوانند زیان های مالی ناشی از جنگ تجاری را جبران نمایند. همچنین تحلیلگران پیش بینی می کنند بانک مرکزی چین برای حمایت از رشد اقتصادی، مانع رشد نقدینگی در سیستم مالی کشور شود.

” ون تائو” تحلیلگر مرکز اطلاعات لجستیک چین می گوید: جنگ تجاری با آمریکا تأثیر منفی بر اقتصاد ما داشته است اما با کاهش وابستگی چین به این بخش از تجارت، این تأثیر قابل کنترل است.

*اکرم صدیقی

پاسخ دادن