روز شمار عملکرد دولت شروع شد

احمد خادم‏ المله-  مدیر مسئول- تصمیم گیری بدون شک یکی از ارکان مهم مدیریت است و تصمیم مدیران ارشد و میانی دستگاه‏هاست که عملکرد یک وزارتخانه را مثبت یا منفی می‏کند.

تهران- اقتصاد برتر- 8 شهریور 96

این موضوع را از این جهت یادآوری می‏کنم که طی هفته اخیر اتفاقات مهمی در این زمینه روی داد.

دولت جدید مستقر شد و مردم منتظر تصمیمات وزیران برای حل مشکلات جاری و معیشتی‏ اشان هستند. «جهرمی» وزیر جوان ارتباطات در اولین تصمیم خود  شجاعانه برخورد کرد و اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنتی را به مردم ارائه کرد که با استقبال مواجه شد و مردم فهمیدند در این وزارتخانه کسی هست که به دادشان برسد.

طبیعی است آقایان وزیران حتما باید تصمیمات استراتژیک بگیرند اما گاهی تصمیم‏های روزمره‏ای که دربرگیری دارد و مشکل بخش بزرگی از جامعه را حل می‏کند اهمیتی بیشتر از تصمیمات استراتژیک دارد که کمترین اثر آن افزایش اعتماد به دولت، حاکمیت و بالا رفتن امید در جامعه است.

گاهی آنچنان در مسائل سیاسی و اجتماعی غرق می‏شویم که یادمان می‏رود مردم منتظر تصمیمات ساده ما هستند و فقدان همین تصمیمات ساده است که فضای نا امیدی را در جامعه افزایش می‏دهد.

قطعا وزیران و معاونین آنان بهتر از هر کسی 10 مشکل اول مردم در ارتباط با وزارتخانه خود را می‏دانند ، وزیران جدید در باره همین مشکلات باید تصمیم بگیرند تا معضل روزمره مردم حل شود.

متاسفانه تصمیمات برخی از مدیران میانی دستگاه‏های دولتی که هر کس به فکر منافع دستگاه تحت مدیریت خویش است گاهی فریاد مردم را در می‏آورد .

دوستان وزیر که در دستگاه‏های خود مستقر شده‏اند یادشان نرود که مردم به بهترین نحو ممکن تکلیف خود را در انتخابات انجام دادند و امروز زمان ادای دین آنها به مردم است و در اولین گام مردم انتظار دارند نظرات آنان در تصمیم‏گیری‏ها لحاظ شود سپس مدیران تصمیمات شجاعانه و قاطع درباره مشکلات آنان بگیرند.

از تصمیماتی شروع کنید که مردم تغییر در دستگاه‏های دولتی و حرکت جدید در دولت را احساس کنند و سستی را از بدنه جامعه بگیرید .

 در نخستین گام به بلاتکلیفی دستگاه‏ها و مدیران میانی خودتان پایان دهید. اگر قرار است تغییر و تحولی در دستگاهی انجام شود سریعتر تصمیم بگیرید و اگر بنا بر حفظ وضع موجود است آن را هم قطعی کنید تا مدیران میانی  تصمیم‏گیری‏های مردمی و بزرگ را شروع کنند.

روز شمار دولت دوازدهم برای تحقق خواست مردم آغاز شده و فرصت‏ها به سرعت از دست می‏روند بگذارید مردم تغییر در دولت دوازدهم را با تصمیمات وزیران احساس کنند.

پاسخ دادن