رونمایی از برترین فرش‌های سال کشور

رونمایی از برترین فرش‌های سال کشور
اقتصادبرتر

برگزاری رویداد مشترک ارایه نیازهای فن آورانه صنعت فرش دستباف ایران تحت عنوان اینو کارپت (INOCARPET) حاصل همکاری مشترک مرکز ملی فرش ایران و پارک فن آوری پردیس از برنامه نوین در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شاتا، بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور صدها مشارکت کننده از مناطق مختلف کشور، سوم تا نهم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

حضور بیش از ۸۵۰ مشارکت کننده در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع

در این نمایشگاه بیش از ۸۵۰ مشارکت کننده در ۱۸ سالن در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع حضور دارند و گنجینه‌ای از قالی‌های دستباف؛ مهم‌ترین کالای فاخر ایرانی و آثار کم نظیر بافندگان و هنرمندان ایرانی را به نمایش می گذارند.

در این نمایشگاه، انواع فرش‌های دستباف مناطق مختلف کشور در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف، قالی و قالیچه و تابلو فرش‌های مختلف ارایه و در فضایی بسیار متنوع و رنگارنگی در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

همزمان با برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ چندین هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان با حضور در محل نمایشگاه، ضمن بازدید از تولیدات فرش دستباف کشورمان، با تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی وارد مذاکرات تجاری شوند.

تمرکز بر موضوع‌های تخصصی و صادراتی

بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف با تمرکز بر موضوع‌های تخصصی و صادراتی و همچنین فروش داخلی برپا خواهد شد و در آن بهترین فرش‌های عتیقه و معاصر کشورمان در صادرات در کنار فروش داخلی ارایه می‌شود.

معرفی ظرفیت‌های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف است.

نمایشگاه بیست و هشتم با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت اتحادیه‌های مختلف این صنعت شامل اتحادیه تولید کنندگان، صادرکنندگان و فروشندگان و همچنین مراکز علمی و دانشگاهی و متخصصان و طراحان و دیگر تشکل های صنفی این حوزه، برگزار می شود.

رونمایی از برترین فرش‌های سال کشور و بافت زنده فرش در این نمایشگاه

برگزاری چندین کارگاه علمی و آموزشی، رونمایی از برترین فرش های سال کشور، بافت زنده فرش برخی از برنامه های جانبی بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران است.

بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳ تا ۹ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.

پاسخ دادن