رکورد ژاپن در پیش‌نویس بودجه سال مالی ۲۰۱۹

دولت ژاپن پیش نویس بودجه ۸۹۴.۴ میلیارد دلاری خود را تنظیم کرد که یک رکورد جدید محسوب می شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از رویترز، منابع دولتی ژاپن اعلام کردند که پیش نویس بودجه این کشور برای سال مالی ۲۰۱۹ میلادی به یک رکورد تبدیل خواهد شد و تقریبا ۱۰۱.۵ تریلیون ین معادل ۸۹۴.۴ میلیارد دلار خواهد بود.

علت ثبت این رکورد در بودجه ژاپن به افزایش هزینه کرد دولت در بخش رفاه، امور عمومی و دفاعی نسبت داده می شود. ۲ منبع نزدیک به دولت گفتند، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن تقریبا ۳۲.۷ تریلیون ین اوراق قرضه جدید به منظور تامین بودجه منتشر خواهد کرد. همچنین دولت ژاپن انتظار درآمد تقریبا ۶۲.۵ تریلیون ینی از مالیات در سال آینده مالی این کشور که از آوریل شروع خواهد شد را دارد. بودجه سال آینده مالی ژاپن برای هفتمین سال متوالی به دلیل افزایش هزینه کرد دولت، روند صعودی خود را حفظ کرده است.

دولت ژاپن در حال حاضر به دلیل سرعت سریع پیر شدن این کشور به دنبال افزایش هزینه های رفاه است. این بودجه باید سال آینده میلادی توسط پارلمان ژاپن تصویب شود. با این حال، این بودجه نگرانی هایی را در مورد وضعیت مناسب درآمد های دولت ایجاد کرده است.

براساس این گزارش، بار بدهی ژاپن در میان کشورهای بزرگ جهان به عنوان بدترین شناخته می شود و بیش از ۲ برابر اقتصاد ۵ تریلیون دلاری آن کشور است.

*ترجمه: مریم رهنما

پاسخ دادن