امیر سرتیپ پور دستان  : برای سال ۹۶ ارتقاء و ترمیم حقوق شاغلین و بازنشستگان ارتش را شاهد خواهیم بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ فروردین ۹۶

 در آستانه روز ارتش ، امیر سرتیپ پور دستان جانشین فرمانده کل ارتش با حضور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما در پاسخ به سوال دیگری پیرامون بهبود وضعیت معیشت پرسنل ارتش اظهار داشت: سال گذشته کارهایی در مجموعه ارتش شروع شد، از سرلشکر باقری حقیقتا قدردانی می کنم زیرا بعد از انتصاب ایشان در خصوص ترمیم حقوق ها حرکت گسترده ای را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه با تلاش مجموعه ستاد ارتش حقوق کارکنان وظیفه و پایه ترمیم شد افزود: برای سال ۹۶ ارتقاء و ترمیم حقوق شاغلین و بازنشستگان ارتش را شاهد خواهیم بود.

*مشکل مسکن چند ده هزار نفر در سال ۹۶ حل خواهد شد

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه، مشکل مسکن چند ده هزار نفر در سال۹۶ حل خواهد شد گفت: این در حالی است که ۱۰۰ تعاونی مسکن فعال داریم که درگیر مشکلات مالی هستند اما برنامه ریزی های صورت گرفته مشکلات مالی و حقوقی آنها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه های نیمه تمامی چون چیتگر، شهید بهشتی و غیره افزود: پروژه های نیمه تمام از سال گذشته به اجرا در آمدند و روز شمار معکوس را زده ایم تا کار به اتمام برسد.

امیر سرتیپ پور دستان با اشاره به اینکه در حوزه مسکن مهر جلسات خوبی با وزیر مسکن داشتیم خاطرنشان کرد: به دانشجویان افسری مسکن مهر را با مبالغ پایین واگذار کردیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به برنامه های تعریف شده برای بانک حکمت ایرانیان گفت: مطالعات اولیه بر روی کارت اعتباری انجام شده تا این کارت در کنار حقوق داده شود و مبالغ این کارت۳ و ۵ میلیون خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه، هم شاغلین و هم بازنشستگان مطمئن باشند که سال ۹۶ یک گام بلند در جهت خدمات معیشتی به کارکنان و خانواده‌های محترم آنها خواهد بود.

وی با بیان اینکه، سال گذشته در حوزه حقوق سربازان ترمیم داشتیم و برای امسال نیز ستاد کل پیش بینی های دارد تا حقوق ترمیم شود.

 

49 نظر از مردم

 1. باسلام…..چگونه درنظردارید همسان سازی حقوق بین شاغلین وبازنشستگان انجام دهید درصورتی که همین امسال با افزایش حقوقی که اعمال شد میزان اختلاف حقوق بازنشستگان وشاغلین بیشترازگذشته شد مثلا حقوق فردشاغلی بااحتساب ده درصد ۴۰۰۰۰۰هزارتومان اضافه شده بازنشسته مشابه چقدرباید بگیردتاپس ازیک دوره ۳یا۵ اختلاف به حداقل برسد خواهشمندم پاسخ بفرمایید

  • با سلام جناب سرهنگ خدمتتون عرض کنم بعیده همچین اتفاقی بیوفته
   پدر بنده سروان بازنشسته با سی سال خدمت هستن والا کسورات ما بیشتر از حقوقمونه
   یه چیزی هم که میخوان اضافه کنن قبلش میان یه چیزی مثل حق درمان بیماری لاعلاج رو حذف میکنن.
   از ارتشی مظلوم تر تو این کشور نداریم به قرآن. اون هشت سال جنگ که پوست ارتشی ها کنده شده.خونه بدوشی و در به دری خانواده شون ضمن خدمت و مجروح شدن و دلواپسی و اخرشم تو تاریخ جنگ بیشتر میگن سپاه و بسیج اما نمیگن ارتش…وضع شاغلین رو دیدیم. نمونش اپارتمانهای قصرفیروزه تهران فکر کنم پنجاه سال ساخته بنده اونجا به دنیا اومدم و بزرگ شدم. هنوز ارتشی توش میشینه بازسازی هم نمیشه.اینم وضع بازنشسته هاش که بمیرم براشون بعد سی سال خدمت فقط شرمندگی خانواده رو دارن…

  • دوست عزیز شاغل ها رو ول کنید
   اونی که سی سال خدمت کرده به این مملکت اونم تو اوج جنگ و بدبختی حقوقش چقدره مگه؟ بابا به خدا نذر و نیاز کردیم صاحبخونه نگه بلند شید چون نمیتونیم بریم جای دیگه یعنی نداریم که یک و نیم اجاره بدیم. جون اسباب کشی هم نداریم بس که هر سال خونه به دوشی کشیدیم و جمع کردیم جون به سر شدیم. ارگانهای دیگه وامهای اساسی میدن یه ارگان وام ۵۰ میلیونی میداد به افرادش جلو چشم خودما جوونی که نصف سن پدر من رو داره خونه دار شد. ما بعد سی سال بهمون سی تومن حق ارتشی رو دادن وام هستش اونم کی؟ زمانی که پدرجان در حادترین وضع ممکن بود و مونده بودیم برا خرج عملش به زور گرفتیم و فهمیدیم وام مورد نظر چند ماهی تو صندوق بوده نمیدادن …. بعدشم که کلش شد خرج عمل و … موندیم با هوا

 2. سلام خسته نباشید
  ایا این افزایش حقوق به جز همسان سازی هست که فروردین ماه برای بازنشستگان رخ داد؟ واقعیت اینه که حقوق بازنشستگان ارتش به طرز فجیعی پایینه. یعنی اگر اجاره خونه و قبض آب و برق و گاز و تلفن رو کم کنید این عزیزان میتونن با هوا به خوبی زندگی کنن. فکر میکنم بازنشستگان ما که اکثرا بچه های دوران جنگ هم هستن به مرحله فتوسنتز نزدیک میشن هم خودشون هم خانواده هاشون. یادمه پارسال کلی منتظر شدیم حقوق پدر اضافه بشه اضافه شد اما اجاره خونه هم اضافه شد.پارسالم که اخر سال اون حق درمان بیماری های لاعلاج رو که حدود هشتاد نود تومن بود کم کردن بعد یه ماه بعد همونو به اسم افزایش حقوق به بیجک واریز کردن اسمش شد افزایش حقوق اما در واقع حق بیماران بود

 3. با سلام این متن ایمیل شده :کانال گروه دفاع ازحقوق بازنشستگان ن م (آجا):
  باسلام بعرض شما بازنشستگان گرامی میرسدموارد زیر درحال اقدام است : حق ایثارگری وحق کمک درمان( مربوط به تعدادی که قطع شده) و وام ۸۵ میلیون تومان کارت ایثار در ستادکل درحال بررسی می باشد. توضیح اینکه ازبابت اعتبارموردنیازحق ایثارگری مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان وزیر محترم دفاع قول مساعد جهت تامین آنرا داده اند و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار بقیه هم از طریق دولت تامین خواهدشد که سرجمع برای پرداخت حق ایثارگری مبلغ ۳۳۰ میلیارد اعتبارلازم است که از طریق ستاد کل و ساتا نیز در حال پیگیری میباشد و سیستم پرداخت آن در ساتا آماده شده است که برای حق ایثارگری که از طریق کارگروه در حال پیگیری هستیم در ضمن حق نگهداری به مبلغ ۹۸هزار تومان تعدادی قبلا دریافت میکردند قطع شده، در حال پیگیری و برقراری مجدد میباشد. افتخار کارگروه است که در کنار پیگیری اقدامات حقوق و همسان سازی اینگونه موارد نیز پیگیری شده است که امیدواریم عملی شوند.
  با تشکر کارگروه دفاع از حقوق بازنشستگان ن م (آجا)

  سوال من اینجاس پس عزیزانی که جانباز نیستن چی؟ مثال عرض میکنم پدر بنده در لجستیکی ارتش بودن مثل اکثر بچه های لجستیکی در جنگ گوششون مشکل خورده و چشمشون هم صدمه دیده در حین خدمت که یک چشمشون الان دید صفر داره اما جانبازی ندارن این جور افراد چی؟ و اینکه انصافا اگر وامی هست باید برای کلپرسنل باشه این واقعا خوبه که بلاخره قدمهایی در راه خدمت به ارتشی ها برداشته میشه و ما واقعا سپاسگذاریم.اما پیشنهاد من اینه در حقوقی که داده میشه درجه هم در نظر گرفته بشه فارغ از اینکه فرد شاغله یا بازنشسته مثلا یه بازنشسته سرگرد باید با یه سرگرد در کار برابر باشه و قاعدتا از سروان (شاغل یا بی کار) بیشتر حقوق بگیره.

 4. من با درجه سروان و شغل سرگرد فرمانده گروهان الان حقوقم از کارمند سیکل با دو سال سنوات کمتر برابره قرار شد با حقوق خرداد درست بشه که نشد

  • با سلام .جناب سروان آقا سعید قرار بود حقوق همه پرسنل اضافه شود ولی با توجه به کمبود بودجه دولت این اتفاق فقط برای پرسنلی که حقوقشان زیر ۲ میلیون بوده افتاده است . انشالله مشکلات معیشتی پرسنل زحمتکش و خدوم و فداکار نیروهای مسلح با درایت سردار باقری خیلی زود رفع گردد تا این عزیزان دغدغه ای به این عنوان نداشته و با فراغ بال به شغل مهمشان بپردازند.

   • البته ما به درایت سردار اعتماد کردیم انصافا وقتی ۱۵۰۰ حقوق میگیری یک و سیصد میدی اجاره چیز زیادی برای زندگی نمیمونه. متاسفانه پرسنل ارتش رو از ابتدا بهشون خونه سازمانی میدن بعد از بازنشستگی هم میندازنشون بیرون این میشه که اکثرا خونه ندارن و بعد بازنشستگی تازه اول مصیبته. قدیم سبد کالا بود که مرتب میدادن الان از همون هم عائله شاغل رو کسر میکنن در حالیک ه مثلا یه دختر مخارجش با پدره تا زمان ازدواج ربطی نداره که چون طرف رفت سر کار و تازه کل حقوقشم خرج خونه باباش میشه سهمیه روغن و مرغ و … بریده بشه از خونه پدر حداقل تا زمان ازدواج. از طرفی مشکل بودجه واقعا درسته مشکل بودجه هست اما باور کنید از مشکل بودجه خانواده های ارتشی بیشتر نیس به خدا حقوق مستقیم میشه خرج اجاره خونه و اب و برق و گاز….ما حتی عید به عید هم گاهی به خرید کفش و لباس نمیرسیم.جالبیش اینه که به خاطر همین مشکلات بچه ها از در س خوندن موندن به امید دانشگاه دولتی بعد وقتی دانشگاه دولتی قبول شدن که سنشون از استخدام در هر کار دولتی ممکن گذشته بود. به همین سادگی یه کمبود بودجه رو اینده بچه های ملت اثر میذاره بابا ما حقمون کمتر از فرزندان خانواده شاهد نیست که طرف سی سال قبل پدرش شهید شده دانشگاه با سهیمیه رفت و ما پشت کنکور بودیم. کار دولتی گرفت و ما بیکار بودیم. وام مسکن با درصد خیلی کم گرفت و ما بی خونه بودیم. ازدواج کرد کمک هزینه گرفت ما نگرفتیم به قران مجید بچه های طرف الان مدرسه شاهد میرن دیگه تا کی؟ میدونید برام چقدر سوزش داره وقتی میبینم هوش و تلاش چیزی کم نداشتیم اما سهمیه نداشتیم. یه طرح درست نمیدن بله پدر از دست دادن باید رسیدگی بشه. باید اموزش ببینن تا قبل کنکور هرجور کلاسی هست براشون بذارن بعد بگن حالا برو تو کنکور حقتو بگیر… رقابت کن….یا مثلا برای شروع کار یه وامی بهشون بدن یا ازدواج نه اینکه کل زندگی یه سری تامین بشن از بیت المال یه سری حسرت بخورن البته من خانواده های شاهدی رو میشناسم که هیچ سهمیه و چیزی هم استفاده نمیکنن اما الان دیگه بعد چهل سال از جنگ این سهمیه ها چیه؟ به کی میرسه؟عدالت کجاس که اونا همه جوره تامین هستن و بچه های خانواده ارتشی تو حسرت؟

   • سرکار خانم عظیمی با توجه به تحریم ها چیزی برای ما فرق نخواهد کرد. قیمتها دوبل میشه. اصولا وقتی یه قرون به حقوق ارتشی اضافه میشه ده برابرش قیمت ها میره بالا این تحریم های جدید هم که بیاد آقا زاده ها و اختلاس گرا تحت فشار قرار نمی گیرن فشارش مال ارتشی و معلم هستش

  • با سلام واقعا از اینکه در حق پرسنل زحمت کش ارتش اجحاف میشود متاسفم انشالله مسئولین به فکر حل مشکل معیشتی سرافرزان میهنمان باشند.

 5. سلام. افزایش حقوق یا ترمیم کاملا بدون حساب کتاب بوده مثلا به یکی ،یک میلیون اضاف شده به یکی دیگه صد تومان . در یگان ما گروهباندوم یکسال خدمت بیش از استوار ۱۱سال خدمت حقوق میگیره یا بک ستوان بیشتر از سرگرد میگیره یا مثلا دو تا همدرجه اختلاف حقوقی فاحشی دارن . به امید خدا در آینده اصلاح بشه. چرا بانک حکمت به خود پرسنل وام کم درصد نمیده؟؟؟؟؟؟

 6. باسلام من با۲۸سال خدمت الان ازیک سوفورکمترمیگیرم بس چراباوعده وعیدهای واهی سرکارمون میذارین بذارین بادردوتنهاییای خدمون بمیریم توراقران نکنین این کارا/چه گناهی کردیم که یه زمانی بخاطرعشق به وطن ولباس مقدس نظامی باتواین شغل گذاشتیم حالا که بچهابزرگ شدن وبرای تهیه جهیزیه مجبورم تاباسی ازشب توازانس کارکنم وبرای گرفتن ۵میلیون وام کارمندبانک منوبه استهزا بگیره ومسخره ام کنه اخه تا کی بایداین خفت وتحمل کنیم بس کجایی اقایون فرماندهان انوقت عکس امیرصالی رامیذارن که سواربیکان میشه که چی بازم درودبه شرف سردارباقری که یه تکونی به حقوقهادادلطف کنیدبه گوش اقاامام خامنه ای برسانیدکه باچه وضعیت داریم زنگی میکنیم وباسیلی صورتمون سرخ نکه میداریم

  • برادر عزیز اگر نصف بودجه سپاه رو به ارتش میدادن الان وضعیت این نبود. *** اون بودجه حق زن و بچه ارتشی بود
   کار پرسنل ارتش از مسئولین زمینی گذشته باید دست به دامان امام زمان علیه السلام شد *** یه تکونی به خودتون بدید مسئولین ببینن اصولا زنده ایم. تا بوده ارتشی جون فدای ملتش بوده. جان فدای کشورش بوده الانم ارتش فدای ملته اینقدر ارتشی رو خار نبینید.

 7. با سلام چرا هیچکس به حقوق ارتش رسیدگی نمیکنه بخدا این چه وعضشه دیگه خسته شدیم حقوق کزایی تازه جالبه دیر هم میدن یکی که ۲۰ سال سابقه داره جونشو گذاشته کف دستش داره از کشورش دفاع میکنه اونوقت جواب زحماتش این حقوقشه،میگن حقوق معلم باید اضافه بشه معلم صبح میره ساعت ۱ خونه هست تازه سه ماه تابستونم تو خونشه و ۱۵ روز عیدم تو خونشه ولی کارمند ارتش تو گرما و سرمانه تعطیلی داره نه هیچی تازه حقوقش مثل معلمه من از مسئولین میخوام که رسیدگی کنن ممنون میشم

  • سلام دوست گرامی . کمی صبر باید تا ببینیم وزیر دفاع جدید که ارتشی هستند و تغییرات و تحولات جدید در کل نیروهای مسلح اتفاق خوش یمنی را بوجود می آورند یا خیر.شما که این همه سال تحمل کردید این چند صباح هم روش.به امید سلامتی وپایداری شما دلاوران

 8. باسلام ادب احترام خدمت ارتشیان دلاور که باتمامی مشکلات معیشتی که دارند با جون دلشون خدمت کردن میکنند بنده خودم ازسال ۹۳ تا ۹۴ ماموریت حدود ۲۵۰روز بیشتر کمتر طلبکار میباشم که روزی ۷۰ تومن بقول خودشون میشه تقریبا ۱۵ میلیون کمتر بیشتر اما گفتن بودجه نیست پرداخت نشده واین باعث بسیاری ازمشکلات بنده وخانواده من شده که ما برای همین در خونه جنگ دعوا داریم برای دخترم خواستگار اومده برای عقد تو دفترخونه خیلی عادی معمولی من باید یک حلقه برای داماد ودوکیلو شیرنی ودو کیلو میوه بگیرم که شاید بشه یک میلیون ونیم اما برای همین با همسرم درجنگ هستم که این پولو ازکجا میخای جورش کنی نمیدونم واقعا من خودمو میگم تو ۲۲سال خدمت بدترین جاها رفتم خدمت کردم اگه افراد عادی ببینن میگن اینجا باشرایط سخت هستیند خدا کنه جناب سرلشگر موسوی اومدند ورهبر الان دوسالی هست دستور داده فقط به معیشت پرسنل نگاه خاصی بندازین حق حقوق معوقمون بدهند تا بیشتر ازاین خجالت طلبکار ها را نکشیم به امید روزی که هیچ پرسنلی مشکلات مالی نداشته باشه یاعلی مدد

 9. پدر بنده سال ۷۹ بازنشسته شد هنوز که هنوزه یه طلب بزرگ از ارتش داره که ندادنش.

  من نمیدونم این بودجه ها کجا میره؟چرا ارتش با سپاه بودجه برابر نداره تا بتونه مثل سپاه به نیروهاش برسه. یه زمان وقتتی به جوونا میگفتی میخوای چیکاره بشی میگفتن ارتشی چون ارتش تامین بود. شغلش اعتبار بود عزت داشت الان اگه به جوون بگی برو ارتشی شو بهت میخنده اینو دیدم ها… میگن خودتون کم کشیدید که میخواید ما رو هم تو چاه بندازید؟راستم میگن ما از ارتشی بودن سرپرست خانوادمون جز بدبختی و سختی چیزی ندیدیم چرا باید به بقیه پیشنهادش کنیم؟

 10. عزیزانی که ۳۰سال در تهران و مناطق خوش آب و هوا زندگی میکنند و تا بهشون میگن منتقلی سریع تو پاچه یه نفر دیگه میکنند تشریف بیارند تو بیابون و مناطق عملیاتی خدمت کنند تا حقوقشون نزدیک ۲ملیون فرق کنه این قابل توجه اونهایی که ۱روز گرمسیر نرفتند و در بهترین امکانات در تهران و مشهد به سر می برند لطفا ناشکری نفرمایید .

 11. با سلام خدمت همه برادران ارتشی خیلی حرف برا گفتن هست من بیستر پیامهاتونو خوندم واقعا برا اون جناب سروانی که خودش رو با درجه دارها مقایسه میکنه متاسفم هممون مشکل داریم با این حرفها به جایی نمیرسیم ما باید هممون یکی بشیم اقای جناب سروان شما زن و بچه دارین ما هم داریم تا جایی هم که بنده به یاد دارم همه مزایا برا افسر هاست حالا با این چندر غاز اضافه شده شما اینجوری حرف میزنید همین اقا فردا میره اون بالا برا ما درجه دارها تصمیم میگیره درجه دار فقط پله افسرانه و هیچ در ضمن من دو تا بچه دوقلو دارم سه روزه مریضن بخدا ندارم ببرمشون دکتر الانم ۴/۶/۹۶هستش چکار کنیم چه گلی تو سرمون بگیریم

  • سلام .متاسفم برای وضعیت معیشت عزیزان آجا .امیدوارم مشکل همه پرسنل نیروهای مسلح اعم از افسر و درجه دار و کارمند هر چه سریعتر برطرف گردد ، فکر کنم با تغییرات بوجود آمده در سطوح بالا دستی از وزارتخانه تا ستاد کل بتوان آینده خوبی در مورد وضعیت معیشت و حقوق مرزبانان کشور ترسیم نمود.

 12. با عرض سلام خدمت دوستان روی صحبت با اون سروانه
  تو چه گلی سر ارتش زدی سواد چی رو داری
  چی کاری رو درست کردی یه کار خاصی که برابر مدرکت انجام دادی رو بگو بعد ادعا کن

 13. با سلام برکت وزیر دفاع جدید دولت جدید و فرمانده ارتش جدید برابر با ۴۰۰هزار تومان از حقوقمونو کم کردن و ترمیمو برداشتن
  خدا بخیر کنه انگیزه برا خدمت وجود نداره بذار داعش بیاد ناموس این دولتی را با خودش ببره

 14. آخه ظلم و بدبختی تا کی.من که خودم همسر ارتشی و تحصیلکرده دانشگاه و رشته معتبر.به خاطر انتقالی همسرم کارم و از دست دادم وااای حالا هم که دور وب مو نگاه میکنم از همه پائینتر زندگی میکنیم .آخه مگه و بچه های ما دل ندارن .آواره و بی پول و بی انگیزه

  • سلام دوست عزیز متاسفانه تو این سالها نسبت به قشر ارتش که حافظ امنیت کشور هستند غفلت شده امیدوارم مشکلات مرزداران و مدافعان میهن اسلامی عاجلانه رفع گردد.

  • برای خانواده های ارتشی به جز سختی و حسرت چیزی وجود نداره تازه وضع شاغلین بهتره بازنشسته ها رو که نیگا میکنی همه بعد عمری کار سر پیری یا شدن راننده آژانس یا یه کار دیگه انجام میدن. و تازه بازم به زور زندگیشون میگرده درحالیکه بازنشستگی زمان استراحت و آرامش باید باشه

 15. سلام خدمت برادران ارتشی من خودم بازنشسته هستم زمانی مشکلات همکاران را میخواندم درد دل بنده هم بودند اما افسران یا درجداران بفکر همدیگر را زیرسوال ببرند کار درستی نیست همگی جز یک خانواده واحد هستیم حداکثر تفاوت حوقوق بازنشستگان ۲۰درصد باشد مشکلی را حل نخواهد کرد انصاف این نیست که بازنشستگان ۹۰درصد این عزیزان ایثارگران و رزمندگان دوران مقدس هستند که با کمبود حوقوق از یک کارگر ساده شهرداری تهران ۵۰درصد دریافتی کمتری دارند این مقصر افسران و یا درجداران نیست مشکل خانه ملت ودولتمردان هستند که عمدا ویا سهوا میخواهند این قشر زحمت کش را از انقلاب ویا اسلام ناراضی کنند زمان ۳۰سال ریس ستاد ن م اقای فیروز ابادی و فرمانده کل ارتش اقای صالی ارتشی و بازنشستگان را این دو عزیز مسول پرسنل ارتش را بخوبی درک و دلسوزی برایشان نکردند که به این بدبختی پرسنل و بازنشستگان مواجه شدند اگر دو بار دیگر بازنشستگان محترم هماهنگ با بازنشستگان کشوری در ب مجلس طوری که دشمنان این مملکت اسلامی استفاده نادرست نکنند جمع شویم تا مشکلمان را بگوش ناشنوا دولتمردان برسانیم تا مشکل حل شود انشالله

 16. این دولت نمیخواهد حقوق دوقشر ۱معلمان۲ارتشی ها اضافه گردد به دلایل سیاسی .معلم باید همیشه گرسنه باشه وفقط سر کلاس حضور فیزیکی داشته باشه و ارتش هم بعنوان نیروی نظامی درجه ۳ حساب میشه در صورتیکه ارتش در تمام کشورها وجاهت قانونی داشته وهمه دنیا ارتش را به رسمیت شناخته ونیروهای نظامی هر کشور میدانند .باید حقوق ارتشیان خیلی بیشتر از سپاه باشه چون پاسداری شغل رسمی نیست و هیچ جایگاهی ندارد ولی چون کشور در تصرف این شبه نظامیان است حقوق ارتش پایمال شده وروزی پشیمان خواهند شد.

 17. سلام . آقایی که میگی حقوق یک استوار با سروان یکی شده
  مگه شما که سروانی بسلامتی برنج و روغن و خوراکیات با ما که استواریم فرق داره مگع خرج های خونه شما با ما فرق داره هیچ فرقی نیست فقط درجه ات فرق داره بنده تشکر میکنم خدا خیر بده اون کسی رو که این قانون رو اصلاح کرد

 18. الان مثلا قراره حقوق اضافه بشه؟ خرداد شد فعلا که چیزی اضافه نشد. این چیزی هم که میگن اضافه میشه رو باید چیکار کنیم؟ دقیقا همون کاری که پارسال کردیم یه چیزی هم بذاریم روش بدیم دست صاحب خونه. چون اصولا قیمتا که بالا میره صاحب خونه ها هم اجاره هاشون رو دوبل می کنن. حالا بماند که گوشت کیلو شصت تومن شده مرغ کیلو هشت و نیم. با این یک قرون دو زار کار بدبختی پرسنل راه نمی افته اینو همه میدونن. پرسنل باشی یا بازنشسته فرقی به حال ما نمی کنه ارتشی همیشه مظلومه همیشه حسرت داریم. الان جوونای ما بیکارن بعد تو کشور ادم داریم با هفتاد سال سن ده تا شغل داره. اونوقت ارتشی ها بازنشست میشن به جای استراحت تازه باید برن مسافرکشی. حق درمان و اینا هم که به سلامتی گفتن جدیدا شامل قلب و ریه و اینا نمیشه رسما میگن باید سرطان داشته باشید تا حق درمان تعلق بگیره بهتون. بیمه هم همینو بگم دو ماه پیش دخترم عمل چشم داشت. بیمه قبول نکرد. خیلی راحت یه مسئول گذاشتن برگه ای که سه تا دکتر میگن بیمه باید شاملش بشه رو بدون معاینه رد کرد. حالا حساب کن حقوقت یک و نیم میلیون باشه یک و سیصد بدی اجاره پنج سر عائله داشته باشی بخوای یک و نیم هم پول درمان دخترتو بدی خورد و خوراک بخوره تو سرمون سالی یه دست لباس زن و بچمون نمیتونن بخرن. خودمون سر پیری شدیم آینه عبرت. به پسرم میگم بیا برو ارتش میگه تو چه خیری دیدی که من ببینم. راستم میگه عمری که ما برای ارتش گذاشتیم حمالی می کردیم الان میتونستیم جلو زن و بچه مون سربلند باشیم.

 19. آقا این امیر امرا میشه بگن کی طلب ارتشی ها رو میدن؟
  دوازده ساله بازنشست شده پدرم هنوز هفده میلیون بدهکارن بهش
  یعنی ارتشی ها یک عمر کنار همن تو جنگ تو بدبختی حتی تو خونه سازمانی اما کاش به اندازه چهارتا کامیون دار تو این وضعیت پشت هم بودیم کنار هم بودیم. فرق نداره شاغل یا بازنشسته برادر من خواهر من دخترمن پسر من زندگی هممون به باد رفته. چه مردی که یه عمر به عشق کشورش لباس ارتش پوشیده چه زنی که باهاش ازدواج کرده چه بچه هاشون. از اول عمر سختی حسرت بدبختی.واسه هیچی. اونقدر خونه به دوشی کشیدیم که جونمون در اومده. خونه مسکن مهر هم که شکر خدا هرکدومش یه جور داره میریزه. به اندازه پول ده تا خونه هم تا الان اجاره خونه دادیم. ملتمون هم انصاف ندارن مسلمون اخه شهریه بچت گرون شده چرا می کشی رو اجاره؟ قیمت مرغ بالا رفته به من چه؟ دخترتو می خوای شوهر بدی جهیزیه چند ده میلیونی درست کنی بعد سه تا دختر من کلا قید ازدواج رو زدن میگن ما خرج نونمون رو در بیاریم هنر کردیم. جالبه حکم افزایش جمعیت هم میدن. جمعیت رو همین جوونایی باید زیاد کنن که کلا سر جوونی پیر شدن. نیاز دارن اما از ترس مخارج نیازشون رو سرکوب می کنن. همین بچه هایی که هفت صبح تا چهار بعد از ظهر برای چهارصد تومن پول جون می کنن بعد همون رو مجبورن واسه خونه بابا خرید کنن. خانواده های ارتشی دارن جون می دن.

پاسخ دادن