سایه سیل بر صنعت بیمه

جزئیات تسهیلات بازسازی مناطق سیل‌زده
اقتصاد برتر

سیل و خسارت های سنگین آن در ۲۴ استان کشور نگاه به صنعت بیمه را تغییر داد و بسیاری از مردم به اهمیت بیمه در حوادث غیر مترقبه پی برده اند .

تهران- اقتصاد برتر- ۲۸ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر،از آنجا که ایران یکی از ده کشور اول بحران خیز جهان و در رده سوم از نظر بحران های طبیعی قرار دارد، صنعت بیمه نقش بسیار مهمی در تامین امنیت زندگی مردم دارد.  عضو شورای عالی بیمه گفت: بر اساس گزارش ها صرفا ده درصد از خسارت‌های مربوط به سیل در تعهد شرکت های بیمه قرار داشته و بقیه خسارت دیدگان بیمه نشده اند.

غلامعلی ثبات گفت : بخش عمده تعهد بیمه‌ها در سیل مربوط به منازل مسکونی است که شهرداری ها و برخی دستگاه ها اقدام به بیمه گروهی واحدهای مسکونی کرده بودند. عضو شورای عالی بیمه گفت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور تحت پوشش بیمه قرار دارند که در مناطق سیل زده تاکنون برای ۵۰ هزار واحد مسکونی پرونده خسارت تشکیل شده و به ۲۰ هزار مورد خسارت پرداخت شده است.

رئیس کل بانک مرکزی نیز اعلام کرد صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی با راهبری بیمه مرکزی بزودی تشکیل می شود . رئیس کل بانک مرکزی می گوید از ۱۶ سال پیش موضوع تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را دنبال می کردیم که هنوز به نتیجه نرسیده است . وی گفت : دو نوبت موضوع تشکیل این صندوق را دنبال کردم تا نهایتا در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی مقرر شد این صندوق تشکیل شود .

پاسخ دادن