سرقت فناوری این بار توسط اپل!

شرکت اپل به سه مورد نقض حق اختراع فناوری‌های شرکت کوالکام محکوم شد.

تهران – اقتصادبرتر- ۲۵ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از یورونیوز، دادگاهی در سن‌دیگوی آمریکا که از دو هفته پیش شکایت شرکت کوالکام را بررسی می‌کند، روز جمعه شرکت اپل را به پرداخت جریمه ۳۱ میلیون دلاری به شرکت کوالکوم محکوم کرد.

کوالکام در ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلادی ادعا کرد که اپل از فناوری‌های اختراع شده این شرکت در سری‌های جدید محصولات خود استفاده کرده است.

شرکت کوالکام معتقد بود که فناوری مورد استفاده اپل برای افزایش سرعت اتصال محصولات خود به اینترنت بلافاصله پس از روشن شدن، اختراع این شرکت است. کوالکام همچنین مدعی بود که فناوری‌های مورد استفاده در محصولات اپل برای پردازش گرافیکی، افزایش طول عمر باتری و انتقال ترافیک پردازش بین پردازنده‌های اپلیکیشن‌های گوشی و مودم، اختراع این شرکت بوده است.

اپل از این فناوری‌ها در گوشی‌های آیفون سری ۷ و ۸ و ایکس بهره برده است.

دادگاه با اتکاء به نتایج بررسی‌های خود، شرکت کوالکام را مستحق دریافت تمامی حق اختراع درخواستی یعنی ۳۱ میلیون دلار دانست.

در حالی که درآمد پیش‌بینی شده اپل برای سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۹۰ میلیارد دلار است، پرداخت جریمه ۳۱ میلیون دلاری برای این شرکت رقم ناچیزی به شمار می‌رود ولی پیروزی در دادگاه سن‌دیگو موفقیتی بزرگ برای شرکت کوالکام محسوب می‌شود و نام این شرکت را بیش از پیش در حوزه نوآوری‌های صنعت تلفن همراه مطرح می‌کند.

البته اختلاف‌های دو شرکت اپل و کوالکام همچنان ادامه دارد و ماه آینده نیز دادگاه سن دیگو برای بررسی سایر ادعاهای دو شرکت تشکیل جلسه خواهد داد.

کوالکام شرکت فعال در حوزه فناوری و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی است، که در سال۱۹۸۵ در سن دیگوی آمریکا تأسیس شده است.

پاسخ دادن