سرمایه گذاری نفتی در هوش مصنوعی

سرمایه_گذاری_۵_میلیون_دلاری_نفتی
اقتصاد برتر

شرکت نفتی«بریتیش پترولیوم» ۵ میلیون دلار در یک شرکت هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده تا فعالیت‌های خود را با کمک هوش مصنوعی گسترش دهد.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۱ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر ،بخش سرمایه گذاری شرکت نفتی «بریتیش پترولیوم» ۵ میلیون دلار در یک شرکت هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده تا قابلیت‌های دیجیتالی برای فعالیت‌های مختلف در حوزه استخراج نفت و گاز را گسترش دهد.

 بازوی سرمایه گذاری شرکت بی پی که در سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس شده تاکنون سرمایه گذاری‌هایی در Belmont Technology ( یک استارت آپ هوش مصنوعی در هیوستن) انجام داده است.

به هرحال این شرکت نفتی مشغول بررسی فرصت‌هایی برای استفاده از ماشین یادگیری و فناوری محاسبات شناختی(cognitive computing) در صنعت نفت با تمرکز روی فعالیت‌های بالادستی است. فعالیت‌های بالادستی در صنعت نفت شامل استخراج نفت و گاز، توسعه میدان و تولید به شمار می‌رود.

شرکتBelmont Technology یک پلتفرم هوش مصنوعی مبتنی بر ابر ابداع کرده که اطلاعات مربوط به زمین شناسی، ژئوفیزیک، مخازن و پروژه‌های قبلی را در اختیار کارمندان «بی پی» قرار می‌دهد.

دیوید ایتون مدیر بخش فناوری بی پی درباره سرمایه گذاری جدید می‌گوید: این پلتفرم مبتنی برهوش مصنوعی «سندی» نام گرفته و پیش بینی می‌شود اطلاعاتی حیاتی را در مدت زمانی کوتاه در اختیار مهندسان قرار دهد.

پاسخ دادن