سناریوی متهم سازی

سناریوی متهم سازی
اقتصادبرتر

احمد خادم المله – #مدیر مسئول -از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا با هدف فشار به ایران جهت تحمیل خواست‎هایش از ابزار‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی استفاده کرده است که عنصر عملیات روانی و تبلیغات در کنار همه این اقدامات همیشه وجود داشته اما تنوع و زمان بکارگیری آنها متناسب با شرایط متفاوت بوده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، در دوران جنگ تحمیلی، بحث تهدید و تهاجم نظامی علیه ایران مطرح بود و رسانه‌های غربی در کنار نیروهای مهاجم از تاکتیک ایران هراسی و ضرورت مهار ایران در منطقه استفاده می‌کردند اما نتیجه‎ای نگرفتند. با پیروزی ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله، تربیت و اعزام گروه‌های تروریستی به‌عنوان تاکتیک انتخاب شد که آن هم با شکست داعش و منافقین به نتیجه نرسید و کشورهای منطقه خصوصا سوریه و عراق دو کشور اسلامی دوست ایران از لوث وجود تروریست‌های داعش پاکسازی شدند و تروریست‌های دست پرورده اسرائیل و آمریکا نتوانستند به مرزهای ایران دست یابند،

مدتی تحریم محور فشارهای آمریکا علیه ایران قرار گرفت که هدف اصلی‎اش اقتصاد و بنیان‌های اساسی کشور بود. در تمامی این فشار‌ها موضوع تبلیغات و عملیات روانی محور اصلی فشار علیه ایران بوده است. در چند هفته اخیر که مقاومت اسلامی شامل ارتش سوریه، رزمندگان حوثی در یمن و مبارزان فلسطینی به تلافی فشارهای آمریکا و متحدانش اقدامات تلافی جویانه‎ای را علیه عوامل وابسته به آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات انجام داده‏ اند، طبق سوابقی که از عملکرد آمریکا داریم، واشنگتن به‌دنبال اجرای سناریوی متهم سازی علیه ایران است. آمریکا در حال برنامه ریزی روانی و تبلیغاتی است تا بگوید انفجار‌های فجیره و ینبع، موشکباران سرزمین‌های اشغالی در جنگ ۴۸ ساعته و حمله ارتش سوریه به باقیمانده تروریست‌های داعش در ادلب جملگی کار ایران است! معمولا طراحی این نوع متهم سازی‌ها به عهده طراحان آمریکایی و عوامل رژیم صهیونیستی است؛ اما پیام از حلقوم سایر کشورهای متحد آمریکا نظیر انگلیس، فرانسه یا برخی از کشورهای اروپایی یا عربی خارج می‌شود.

در موضوع انفجارات در بندر فجیره یک شرکت بیمه نروژی بدون ارائه مستنداتی در وهله اول مدعی شده است « به احتمال خیلی زیاد » ایران در حمله اخیر بندر «فجیره» نقش داشته است! آمریکا نیز که یک کمیته تحقیق برای بررسی علت حادثه انفجار فجیره از شرکا و متحدان خود تعیین کرده است که اعضای آن عبارتند از: عربستان و امارات، به طور قطع نتیجه تحقیق چنین کمیته ای زیر نظر آمریکا از پیش مشخص است؛ لذا از آنجا که تاکتیک‌های عملیات روانی آمریکا را به خوبی می‌شناسیم، لازم است از هم اکنون آمادگی لازم را برای مواجهه با نتیجه برون داد کمیته تحقیقات آمریکایی داشته باشیم زیرا مطمئنا نتیجه ای که از چنین کمیته ای صادر می‌شود متهم کردن جمهوری اسلامی ایران و سپس عملیات روانی و تبلیغات بین‎المللی علیه ایران خواهد بود.

لازم است جمهوری اسلامی ایران تاکتیک اخیر آمریکا و متحدانش را نیز افشا کرده و به افکار عمومی جهان اعلام کند.

پاسخ دادن