سونامی در کاخ سفید؛ اخراج‌های سلسله‌وار ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، مدیر «سرویس مخفی» را اخراج کرده‌است. «سرویس مخفی» ایالات متحده، وظیفه محافظت از مقام‌های آمریکا را بر عهده دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازآسوشیتدپرس، کاخ سفید برکناری راندولف الس، مدیر این نهاد محافظتی و امنیتی را تائید کرده‌است.

اخراج الس تنها یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهوری ایالات متحده اعلام کرد کریستین نیلسن، وزیر امنیت ملی، از مقام خود کناره‌گیری کرده‌است.

Image result for Trump was dismissed by the US secret service chief

خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از دو منبع خبری گزارش داده بود که نیلسن روز ۱۸ فروردین ماه، در پی سفر اخیر همراه رئیس‌جمهوری به مرز آمریکا و مکزیک، برای گفت‌وگو با ترامپ به کاخ سفید رفته بود.

ترامپ طی روزهای گذشته بر شدت انتقادها از وضعیت در مرزهای جنوبی ایالات متحده افزوده است.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، روز دوشنبه گفت جیمز مورای، یکی از ماموران «سرویس مخفی» از ماه مه (دو هفته دیگر)، هدایت آن را برعهده خواهد گرفت.

راندولف الس پیشتر برای مدت ۳۵ سال در نیروی دریایی آمریکا خدمت می‌کرد و در نهایت با درجه سرلشکری در سال ۲۰۱۱ بازنشسته شد. او مدت دو سال بود که مدیریت «سرویس مخفی» را عهده‌دار بود.

«سرویس مخفی» وظیفه دارد از روسای جمهوری مشغول به‌خدمت و معاونان آن‌ها و روسای جمهوری پیشین و سران کشورها که به ایالات متحده سفر می‌کنند، محافظت کند.

پاسخ دادن