سیلاب شدید و مسدودیت راهها در مازندران

اقتصادبرتر

فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به مسدودی محور ساری به سمنان تا اطلاع ثانوی به دلیل رانش زمین و سیلاب شدید، گفت: سیلاب شدید مازندران را فرا گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی، اظهار داشت: محور کندوان، بارش برف در طول محور و ضعیت ترافیک عادی و روان است.

وی افزود: محور هراز در ارتفاعات شاهد بارش برف هستیم و با توجه به انسداد این محور از شب گذشته در ۳۵ دقیقه بامداد بازگشایی شد و وضعیت ترافیک عادی و روان است.

قدمی گفت: محور سوادکوه وضعیت جوی در ارتفاعات از ورسک برف سنگین و ترافیک به سمت تهران سنگین و تردد به کندی صورت می پذیرد . محور کیاسر به علت بارش شدید برف و نبود ایمنی کافی از ساعت ۴ بامداد امروز دوشنبه از تاکام به سمت سمنان بسته شد.

رئیس پلیس راه استان به رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی را دارند خواست؛ خودروی خود را به تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ مجهز کنند.

وی در عین حال وضعیت جوی محورهای استان را بارش شدید همراه با سیلاب عنوان کرد و گفت: وضعیت ترافیک محور نکا به ساری به دلیل تجمع سیلاب در وسط جاده شاهد ترافیک سنگینی است.

وقوع سیل، برف و کولاک در ۲۴ استان/ امدادرسانی به بیش از ۵۶۰۰ حادثه‌دیده

اقتصادبرتر

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، برف و کولاک در ۲۴ استان کشور، گفت: ۵۶۰۰ نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شدند.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات نیز در ارتباط با وقوع سیل، برف و کولاک در کشور اظهار داشت: ۲۴ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان طی ۲۴ ساعت گذشته درگیر سیل، برف و کولاک شده‌اند.

وی افزود: ۵۶۰۰ نفر در ۱۲۳ شهر، روستا و محور کوهستانی امدادرسانی شده‌اند و بیش از ۲۴۰۰ نفر از مسافران در راه مانده اسکان اضطراری یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: ۵۵۶ دستگاه خودروی گرفتار در برف رهاسازی و ۶۰ واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

پاسخ دادن