شاخص بورس به مدد «فملی» سبز شد

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ملی صنایع #مس ایران با ۱۶۴ واحد، فولاد مبارکه با ۱۱۶ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۷۵ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از مس پرس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۲ میلیارد و ۱۸۹میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵۸۹ میلیارد تومان در ۱۳۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۷۹۰واحدی در ارتفاع ۱۵۷ هزار و ۴۸۴واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع #مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و پتروشیمی خارک با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.
همچنین نمادهای غشات، وتجارت و کمند به ترتیب با ۲۳ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال، ۲۳ میلیارد و ۲۹۹ میلیون ریال و ۱۹ میلیارد و ۶۶۸ میلیون ریال در صدر صف خرید و نمادهای قشرین با ۱۵ میلیارد ریال، صایپا ۱۰۴ با ۹ میلیارد و ۸۹۸ میلیون ریال و کیان با ۷ میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال صف فروش را تشکیل دادند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری‌که شاخص قیمت (وزنی ارزشی) ۲۲۹ واحد، کل (هموزن) ۱۱۰ واحد، قیمت (هموزن) ۷۸واحد، آزاد شناور ۱۳۲۹واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم هم به ترتیب ۸۶۲ و ۲۲۲ واحد رشد کردند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵۶۲میلیون ورقه به ارزش ۲۶۱ میلیارد تومان در ۹۲هزار نوبت، آیفکس ۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸۲۶واحد قرار گرفت.

پاسخ دادن