شتر افزایش قیمت؛ دربِ خانه تایرسازان و روغنی ها

شتر افزایش قیمت؛ دربِ خانه تایرسازان و روغنی ها
اقتصادبرتر

اینبار نوبرانه سازمان حمایت از دل تایری ها درآمد! سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران از بررسی درخواست افزایش ۳۶ درصدی قیمت تایر توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صنایع ، سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران از بررسی درخواست افزایش ۳۶ درصدی قیمت تایر توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد.

** درخواست بررسی توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده

مصطفی تنها با اشاره به درخواست افزایش قیمت تایر، اظهار داشت:

درخواست افزایش ۳۶ درصدی قیمت تایر در هفته‌های گذشته ارائه شده که از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در دست بررسی است و هنوز پاسخی به آن داده نشده است.

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران در ادامه گفت:

آخرین بار دی ماه ۹۷ اجازه افزایش قیمت تایر داده شد، اما با شرایط بی ثبات کنونی کشور نمی‌توان قیمت‌ها را ثابت نگه داشت.

وی افزود: اکنون همه کارخانجات تایرسازی کشور در حاشیه زیان قرار دارند و با زیان به تولید می‌پردازند.

*** کاهش تولید تایر در سال ۹۸

مصطفی تنها با اشاره به کمبود مواد اولیه بیان کرد:

تحریم‌ها روی همه مواد اولیه‌ای که از خارج وارد می‌شدند تأثیر داشت و این تأثیر به ویژه در استیل کورد (سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال)، آنتی اکسیدان‌ها، مواد شیمیایی و شتاب دهنده‌ها شدیدتر بوده است، همچنین عمده مواد اولیه نیز از چین وارد می‌شدند و گرچه کونلون بانک چین، بار دیگر فعالیت خود را در کشورمان آغاز کرده، اما از آنجایی همه شرکت‌های چینی نیز با این بانک کار نمی‌کنند، نتوانسته مشکلات تایرسازان ایرانی را ۱۰۰ درصد حل کند.

وی افزود: سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۶ با توجه به همه مشکلات، حدود چهار درصد کاهش تولید تایر داشتیم، این در حالی بود که در مرداد سال گذشته تا ۵۰ درصد افت تولید تایر به ثبت رسیده بود اما در ماه‌های بعد جبران شد.

*** انتقال ارز مشکل اصلی تایرسازان

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران در پایان با اشاره به مشکلات تایرسازان اظهار داشت:

پارسال ۲۰۱ هزار و ۸۰۰ تن لاستیک خودرو در کشور تولید شد.

یکی از مشکلات اصلی تایرسازان انتقال ارز است که به دشواری انجام می‌شود، هرچند ارز تخصیص داده می‌شود اما روند تخصیص طولانی است و پول‌ها در بانک بلوکه می‌شود، بر این اساس پول به فروشنده خارجی پرداخت نمی‌شود و در بسیاری موارد ارز تخصیص داده شده متناسب با نیاز تولیدکنندگان نیست، به طور مثال نیازمند یوان هستیم اما ارز دیگری تخصیص می‌یابد که ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه‌های تبدیل را به تولیدکنندگان تحمیل می‌کند همچنین بیمه کالاها و مواد اولیه و حمل آنها با کشتی نیز از مشکلات تایرسازان است.

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی، درباره نقش چهار شرکت تولیدکننده روغن موتور در گرانی ۷۰ درصدی این محصول، گفت: گرانی روغن موتور باید توسط تیم اقتصادی دولت کنترل شود، چون این موضوع می‌تواند تبعات ناگواری برای کشور از جمله افزایش آلودگی و تحمیل خسارت‎ و هزینه‌های سنگین برای مردم به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت کنترل بازار را رها کرده است، افزود: باید دید افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور چه دلیلی دارد؟ هرچند شاید اولین پاسخ به این موضوع افزایش نرخ ارز باشد اما دلالان در رشد قیمت‌ها تأثیرگذار زیادی دارند از سوی دیگر بازار انحصاری روغن موتور که در اختیار چهار شرکت تولیدکننده قرار دارد می‌تواند شرایطی ایجاد کند تا به راحتی قیمت‌ها روند صعودی به خود گیرد. وی با طرح این پرسش که چرا باید بازار به حال خود رها شود، به گونه‌ای که قیمت پراید ۱۵ میلیون تومانی به ۶۰ میلیون تومان برسد، اظهار کرد: افزایش ۷۰ درصدی قیمت روغن موتور فاجعه ایجاد می‌کند در حال حاضر برخی شرکت‌های تولیدکننده با تبانی با دلالان قیمت‌ها را افزایش می‌دهند این در حالی است که دولت تنها نظاره‌گر است و اقدامی برای برخورد با متخلفان انجام نمی‌دهد.

پاسخ دادن