شورای اقتصاد فاینانس خط ۶ مترو را تمدید کرد

اقتصادبرتر

مدیرعامل مترو تهران و حومه شهر تهران از موافقت شورای اقتصاد با تمدید فاینانس ۴۷۰ میلیون یورویی خط ۶ مترو خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتتصادبرتر به نقل از ایسنا، علی امام گفت: با اعلام موافقت شورای اقتصاد با تمدید مصوبه استفاده خط ۶ مترو از تسهیلات مالی خارجی با بیان اینکه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور – تشکیل جلسه داد و بر اساس آن درخواست وزارت کشور مبنی بر تمدید مصوبه شورای اقتصاد در مورد احداث خط ۶ مترو تهران به مبلغ ۴۷۰ میلیون یورو بررسی شد، گفت: در سنوات گذشته برای احداث خط ۶ و ۷ مترو فاینانس‌هایی در نظر گرفته شده بود که رقم ناخالص فاینانس خط ۶، ۴۷۰ میلیون یورو در نظر گرفته شده است.

امام با بیان اینکه قرارداد خط ۶ و ۷ در راستای تأمین واگن بود، اظهارکرد: در دوره مدیریت اسبق شهر قیمتی که برای تهیه واگن به وزارت کشور اعلام شد، بسیار بالا بود به گونه‌ای که این قیمت مورد تأیید وزارت کشور قرار نگرفت. به همین دلیل موضوع خرید واگن مسکوت ماند.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات در دوره مدیریت شهری جدید برای استفاده از فاینانس خط ۶ و ۷ ادامه داشت تا اینکه توانستیم با تعدیل قیمت‌ها نظر وزارت کشور را جلب کنیم، گفت: در حال پیگیری تخصیص فاینانس به خط ۶ مترو هستیم اما از زمانی که فاینانس به تأیید شورای اقتصاد برسد و تا زمانی که اولین LC باز شود ۱۰ ماه تا یک سال به طول می‌انجامد بنابراین باید منتظر طی شدن روال اداری باشیم تا بتوانیم از این فاینانس به‌درستی استفاده کنیم.

اقتصادبرتر

به گزارش #اقتصادبرتر، خط ۶ مترو به عنوان یکی از خطوط اصلی متروی شهر تهران با ۲۷ ایستگاه، ۲۴ هواکش میان تونلی، ۳۱ کیلومتر تونل، یک پارکینگ شبانه قطار و ۱ پایانه، به صورت قطری شمال غرب پایتخت را به جنوب شرقی آن متصل می نماید. این خط دارای ۳۱ کیلومتر و ۳۰ ایستگاه بوده و از محدوده حرم حضرت عبدالعظیم آغاز شده و پس از طی یک مسیر جنوب به شمال در ایستگاه میدان شهدا با خط چهار، در ایستگاه امام حسین با خط دو، در ایستگاه هفت تیر با خط یک و در ایستگاه میدان ولیعصر با خط سه، تقاطع خواهد داشت و سپس به سمت غرب امتداد مسیر داده و به محدوده شمال غربی تهران خواهد رسید.
در حال حاضر ساخت این مترو از جنوب به شمال ادامه دارد. لازم به ذکر است این خط در تقاطع های بزرگراه شهید محلاتی با خیابان ۱۷ شهریور و همچنین تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه جلال آل احمد (پل نصر) با خط در حال احداث ۷ مترو، ایستگاه تقاطعی و در ارتباط تبادل مسافر می باشد. طرح توسعه خط ۶ متروی تهران به سمت شهر ری شامل ۴ ایستگاه و به طول تقریبی ۵ کیلومتر است.

پاسخ دادن