شکستی دیگر برای ترامپ

رای‌گیری درباره لایحه بیمه درمانی دونالد ترامپ که بنا بود روز جمعه انجام شود، با از دستور کار خارج شدن این لایحه منتفی شد. این لایحه نتوانسته بود حمایت لازم را برای تصویب در کنگره جلب کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۵ فروردین ۹۶

به گزارش بی بی سی ، پس از آن که روشن شد ۲۱۵ رای لازم در میان جمهوری‌خواهان وجود ندارد، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و آقای ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای از دستور کار خارج کردن آن به توافق رسیدند.
به نتیجه نرسیدن تلاش ها برای تصویب این لایحه به منزله شکست بزرگی برای دونالد ترامپ است.
آقای ترامپ به واشنگتن پست گفته که تلاش ها برای اصلاح نظام بیمه درمانی فعلا پایان یافته و در گفتگو با نیویورک تایمز گناه این شکست را به گردن دمکرات ها انداخته. هر دو مجلس کنگره در کنترل جمهوری خواهان است.
آقای ترامپ طی تبلیغات انتخاباتی وعده داده بود که بیمه درمانی ارائه شده توسط باراک اوباما را لغو کند و این لایحه بیمه درمانی بنا بود جایگزین آن شود.
بنا به گزارش‌های مختلف بین ۲۸ تا ۳۵ نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه علیرغم هشدار دونالد ترامپ مخالف لایحه بودند. برخی از آنان نگران از دست رفتن پوشش درمانی عده‌ای از بیمه‌شدگان بودند و برخی هم می‌گفتند این لایحه به اندازه کافی با بیمه درمانی ارائه شده در دولت باراک اوباما متفاوت نیست.

آقای ترامپ ظاهرا به جمهوری خواهان هشدار داده بود که اگر به این طرح رای ندهند مجبور به همزیستی با اوباماکر – طرحی که اوباما و دمکرات ها در سال ۲۰۱۰ تصویب کردند – برای همیشه خواهند بود.
رای گیری قرار بود در ساعت ۱۵:۳۰ به وقت واشنگتن انجام شود که لغو شد و مجلس نمایندگان اکنون به کار هفتگی خود پایان داده است.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دمکرات این مجلس آن را “یک پیروزی” برای مردم آمریکا و “روزی بزرگ برای کشور” خوانده است. خانم پلوسی هفت سال پیش ریاست مجلسی دمکرات را به عهده داشت که اوباماکر را به تصویب رساند.
استنی هویر از دیگر رهبران اقلیت گفت این “روزی خوب” برای آمریکایی هاست و افزود “ما سال ها تلاش کردیم تا از دسترسی مردم به مراقبت های بهداشتی ارزان و با کیفیت اطمینان حاصل کنیم.”

این ناکامی چقدر برای جمهوری خواهان بد است؟
تحلیل آنتونی زرکر گزارشگر آمریکای شمالی بی بی سی
شکست روز جمعه برای تصویب “قانون مراقبت های بهداشتی آمریکا” در مجلس نمایندگان چقدر بزرگ بود؟ بزرگ. خیلی بزرگ.

این اولین قطعه مصوبه ای بود که کاخ سفید و کنگره تحت کنترل جمهوری خواهان پیش می بردند و محکی اولیه در دوره ریاست جمهوری آقای ترامپ بود زمانی که باید در اوج قدرت و حزب او در انسجام کامل می بود.


علیرغم همه اینها آقای ترامپ، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان و جمهوری خواهانی که واشنگتن را می گردانند نتوانستند کار را به انجام برسانند.
برای جمهوری خواهان این فقط یک جمعه بد نبود. فاجعه بار بود.

یک مشکل اساسی این لایحه مخالفت افکار عمومی با آن بود. یک نظرسنجی اخیر نشان داد که فقط ۱۷ درصد از آن حمایت می کنند.

آقای ترامپ پس از این تحولات گفت که اوباماکر به زودی “فرو می پاشد.”
او گفت: “باید بگذاریم اوباماکر برای مدتی به راهش ادامه دهد” و افزود که اگر دمکرات ها “متمدن بودند و متحد می شدند” دو حزب می توانستند “یک لایحه مراقبت های بهداشتی عالی” را آماده کنند.
او افزود که جمهوری خواهان احتمالا اکنون توجه خود را بر اصلاحات مالیاتی متمرکز خواهند کرد.

حمایت دونالد ترامپ از طرح بیمه درمانی جمهوریخواهان

هشدار ترامپ به مخالفان محافظه‌کار طرح بیمه درمانی

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و حامی سرسخت طرح جدید برای تغییر بیمه درمانی، در جمع خبرنگاران گفت: “امروز خیلی به هدف نزدیک شده بودیم، اما در نهایت کم آوردیم و فعلا با بیمه اوباما طرفیم.”
او افزود: “نمی خواهم ظاهر خوبی به قضیه بدهیم. امروز برای ما روز مایوس کننده ای بود. انجام کارهای بزرگ سخت است.”
او افزود “تا آینده نامعلوم باید با اوباماکر بسازیم” اما اضافه کرد که این “پایان قضیه نیست.”
کاخ سفید می گوید که آقای ترامپ تا پایان روز جمعه بیانیه ای صادر خواهد کرد.

** بعضی از جزییات لایحه:

*محدود کردن برنامه مدیکید (کمک پزشکی به افراد کم درآمد) برای افرادی که درآمدشان پایین است
*ارائه اعتبار مالیاتی برای کمک به کسانی که بدهی درمانی دارند، اما کمتر از میزانی که اوباماکر ارائه می کرد
*پایان مجازات برای کسانی که از خریداری بیمه درمانی خودداری می کنند
*به شرکت های بیمه اجازه می داد بهای بیمه برای افراد مسن را بالا ببرند
*برای یک سال کمک فدرال به سازمان تامین کننده بهداشت زنان (پلند پرنتهود یا تنظیم خانواده) را قطع می کرد

پاسخ دادن