صادرات دوباره؛ افزایش قیمت صیفی جات در بازار

صیفی جات
اقتصاد برتر

با آزاد شدن صادرات دوباره، قیمت گوجه فرنگی در بازار افزایش یافت و از ۲تا ۳ هزار تومان در هر کیلوگرم به ۵ تا ۶ هزار تومان افزایش یافت و قیمت خیار نیز در بازار ۵ تا ۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، قیمت صیفی جات در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته است به طوری که هر کیلوگرم هویج در بازار ۴ تا ۵ هزار تومان، پیاز ۵ تا ۶ هزار تومان، گوجه فرنگی ۵ تا ۶ هزار تومان، بادمجان حدود ۴ هزار تومان، سیب زمینی حدود ۵ هزار تومان،کاهو ۴ تا ۵ هزار تومان خیار ۵ تا ۶ هزار تومان و گوجه فرنگی ۵ تا ۶ هزار تومان به فروش میرسد.

قیمت هر کیلوگرم گوجه در هفته پیش و تا یک هفته قبل از اعلام آزاد شدن صادرات این محصول در بازار به ۲ تا ۳ هزار تومان کاهش یافته بود اما با اعلام، آزاد شدن صادرات این محصول، قیمت گوجه به ۵ تا ۶ هزار تومان رسید.

قیمت هرکیلوگرم پیاز نیز که در ایام ابتدایی سال جاری به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان در هر کیلوگرم افزایش یافته بود و افزایش قیمت عجیبی را تجربه کرد، با اعلام خبر ممنوعیت صادرات این محصول برای تنظیم بازار داخلی به ۵ تا ۶ هزار تومان کاهش یافت اما کماکان قیمت این محصول برای مصرف کنندگان گران است.

پاسخ دادن