صعود پرسپولیس به نیمه نهایی در بازی دراماتیک

تیم فوتبال پرسپولیس نماینده شایسته ایران با از پیش روی برداشتن الاهلی عربستان به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

تهران – اقتصاد برتر – 22 شهریور 96

تیم فوتبال پرسپولیس، (سه شنبه شب) در دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه «بن زاید» ابوظبی امارات به میهمانی الاهلی عربستان رفت و در نهایت به پیروزی سه بر یک رسید تا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با برتری 5 بر 3 به نیمه نهایی راه یابد. این در حالی است که «کمال کامیابی نیا» در دقیقه 11 از زمین اخراج شد.

قضاوت این دیدار را «ما نینگ» از چین با کمک های دو هموطنش برعهده داشت.

دو تیم در حالی این بازی را آغاز کردند که دیدار رفت به میزبانی پرسپولیس و در شهر «مسقط» عمان به تساوی دو بر دو رسیدند.

در حالی که الاهلی در همان دقیقه نخست برای رسیدن به گل کار را هجومی آغاز کرد، اما پرسپولیس خیلی زود روند بازی را تغییر داد.
در دقیقه پنجم پاس بلند و زیبای «محسن مسلمان» به «علی علیپور» رسید تا این مهاجم جوان با هوشیاری گل نخست پرسپولیس را به ثمر برساند.

در دقیقه 11، «کمال کامیابی نیا» هافبک دفاعی پرسپولیس با خطای واضح با کارت قرمز داور اخراج شد تا کار نماینده ایران دشوار شود.
با وجود 10 نفره شدن، پرسپولیس با حرکات سرعتی «علی علیپور» بارها خط دفاعی نماینده عربستان را به زحمت انداخت.
در نهایت بازیکنان پرسپولیس به خوبی نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به پایان رساندند.
در نیمه دوم الاهلی کار را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه 51 «صالح الامری» با ضربه ای تماشایی کار را به تساوی یک بر یک کشاند.
در دقیقه 56 «مهدی طارمی» در محوطه جریمه الاهلی با خطای مدافع حریف سرنگون شد که داور چینی با تصمیم بحث برانگیز اعلام پنالتی نکرد.
در دقیقه 61 «بشار رسن» عراقی به جای «محسن مسلمان» به میدان آمد تا خط هافبک پرسپولیس جان تازه ای بگیرد و لحظاتی بعد نیز «گادوین منشا» جانشین «علی علیپور» شد.
در دقیقه 81 ضربه «شایان مصلح» که تنها لحظاتی از حضورش در میدان می گذشت را مدافع الاهلی از خط بیرون کشید تا نماینده ایران صاحب پنالتی شده و مدافع حریف اخراج شود.
این ضربه پنالتی را «گادوین منشا» به گل دوم تبدیل کرد تا نماینده شایسته ایران 2 بر یک از میزبان پیش افتاده و در آستانه صعود قرار بگیرد.
در دقیقه 93 «بشار رسن» دیگر بازیکن تعویضی پرسپولیس با خطای مدافع میزبان سرنگون شد تا یک پنالتی دیگر گرفته شود و «مهدی طارمی» این ضربه را به گل سوم سرخپوشان ایران تبدیل کرد.
در نهایت سوت داور چینی به نشان برتری سه بر یک شاگردان «برانکو ایوانکوویچ» به صدا درآمد.

با این اوصاف پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال دیگر نماینده عربستان می رود.

آخرین بار و از بین تیم های ایرانی، استقلال تهران در سال 2013 به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید و مقابل اف سی سئول کره جنوبی شکست خورد.

فدراسیون فوتبال ایران صعود تیم پرسپولیس را تبریک گفت

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران صعود تیم فوتبال پرسپولیس را به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا تبریک گفت.
در این پیام آمده است: صعود مقتدرانه تیم فوتبال پرسپولیس به جمع 4 تیم برتر قاره آسیا را مدیران، کادر فنی ،بازیکنان و هوادران این باشگاه تبریک عرض کرده و برای آنان در ادامه این رقابت ها آرزوی موفقیت را از خداوند منان خواستاریم.

شادمانی مردم تهران پس از برد پرسپولیس

مردم لحظاتی پس از پیروزی 3 بر یک تیم پرسپولیس در برابر تیم الاهلی عربستان، در خیابان های پایتخت با بوق زدن شادی خود را از این پیروزی ابراز داشتند.
مردم تهران با راه انداختن کاروانهای شادی در محلات مختلف شهر این موفقیت را به یکدیگر تبریک گفتند. جوانان تهرانی در این شادی که در پوست خود نمی گنجیدند، پیروزی پرسپولیس را حاصل تلاش و همدلی بازیکنان این تیم دانستند.

برانکو: دیدارپرسپولیس و الاهلی عربستان یک بازی دراماتیک بود/دیدار برابر الهلال یک جنگ واقعی است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس دیدار(سه شنبه) تیمش برابر الاهلی عربستان را دیداری دراماتیک خواند و از برتری مقابل این حریف سخت کوش ابراز خرسندی کرد.

«برانکو ایوانکوویچ» درحالیکه شادی در چهره اش نمایان بود درنشست مطبوعاتی پس از برتری قاطعانه 3 بریک تیمش مقابل الاهلی عربستان، این دیدار را بازی سختی بیان کرد و افزود: پیش از بیان هر نکته ای این برد را به بازیکنان ودر ادامه هواداران تیم پرسپولیس تقدیم می کنم.
وی افزود: خوشبختانه بازیکنانم در تمامی دقایق این دیدار به ویژه پس از اخراج کمال کامیابی نیا در دقیقه 11 ، براعصاب خود کنترل داشته و با خونسردی بازی را دنبال کردند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که نمی توانست خوشحالی اش را پنهان کند،ادامه داد: از اینکه دریک بازی دراماتیک تیم الاهلی را حذف کرده و به مرحله بالاتری رفتیم خوشحالم.
برانکو در پاسخ به این سئوال که آیا تیم شما بهتر بود یا الاهلی که با اشتباهات بازیکنانش فرصت برتری را به تیم شما گفت: روز گذشته (دوشنبه) گفته بودم، حریف 8 ملی پوش دارد به اضافه اینکه «سوما» نیز بازیکن تیم ملی سوریه در این بازی حضور داشت.
وی افزود: همان زمان که درمرحله گروهی با تیم های الهلال،الوحده و الریان در یک گروه قرار گرفتیم گفتم که این گروه سخت ترین گروه لیگ قهرمانان است و امروز تماما شاهد این مدعا هستیم.
به گفته وی، صعود پرسپولس و الهلال به مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا ادعای آن روز مرا ثابت کرد.
وی درباره دیدار تیم های الاهلی عربستان و پرسپولیس اظهارداشت: بازیکنان پرسپولیس امروز خیلی بهتر از حریف بازی کردند و جنگندگی بیشتری داشتند و این باعث شد در آخر، مقابل حریف را جشن بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره دیدار بعدی تیمش مقابل تیم الهلال عربستان و پیش بینی نتیجه آن دیدار نیز گفت: نتیجه دیدار نیمه نهایی غیرقابل پیش بینی خواهد بود چرا که در دو بازی قبلی به دو تساوی یک ـ یک و بدون گل رسیدیم اما اطمینان دارم که بازی سختی مقابل این تیم خواهیم داشت.

برانکو با اشاره به دیدار آخر این تیم درلیگ قهرمانان باشگاه های آسیا مقابل تیم العین،اظهار داشت: بازیکنان الهلال درآن دیدار نشان دادند فوق العاده هستند از این رو دیدار ما با این تیم یک جنگ واقعی خواهد بود که هر کدام از این تیم ها می توانند پیروز آن باشند.

برانکو بار دیگر به دیدار امشب تیمش برابر الاهلی اشاره و تصریح کرد: هنگامی که در بازی رفت و در خانه به تساوی 2 بر 2بسنده می کنید برای دیدار برگشت به این فکر می کنید که باید چگونه مقابل حریف بازی و استراتژی دفاع یا حمله را انتخاب کنید براین باورم در دیدار برگشت کار آسان تری مقابل الاهلی داشتیم چراکه تکلیف ما با بازی مشخص بود.
برانکو در پاسخ به این سئوال خبرنگاران عربستانی که به نظر او ضعف سرگی ربروف چه بود که امروز تیمش نتیجه را به پرسپولیس واگذار کرد،افزود: درباره سرمربی حریف سخنی نمی گویم او همکار من است اما هر تیمی نقاط ضعف و قوت هایی دارد و از من نخواهید که درباره نقاط ضعف رقبایم صحبت کنم.

برترین بازیکن میدان سورپرایز ای اف سی که پرسپولیسی بود:

وی در ادامه بار دیگر از عملکرد بازیکنانش به ویژه محسن ربیع خواه که به عنوان بازیکن برتر زمین نیز انتخاب شد، گفت: او موفق شد نقشی که بین دفاع و هافبک و چیزی که از او خواستیم را به بهترین شکل به انجام برساند. من به او بابت این عملکرد تبریک می گویم.

تمجید AFC از روحیه فوق‌العاده پرسپولیسی‌ها

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا روحیه بالای شاگردان برانکو ایوانکوویچ را عامل پیروزی برابر نماینده عربستان دانست.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با انتشار گزارشی از این بازی نوشت: دو پنالتی دیرهنگام، پیروزی در این بازی را برای پرسپولیس به ارمغان آورد، آن هم در بازی که ایرانی‌ها بار دیگر روحیه فوق‌العاده خود را همانند بازی رفت که دو گل خورده را جبران کردند، در ابوظبی نشان دادند.

پیام تبریک علی دایی به بهانه صعود پرسپولیس در صفحه اینستاگرامش

پرسپولیسی‌ها بازیکن الاهلی را به گریه انداختند

به گزارش الریاضیه، تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار حساس برابر الاهلی در دور برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و توانست با نتیجه‌ سه بر یک بازی را به سود خود به پایان برساند تا در مجموع با نتیجه پنج بر سه به نیمه نهایی راه پیدا کند.

روزنامه الریاضیه عربستان بعد از این بازی نوشت: حزن و اندوه رختکن الاهلی را بعد از شکست سنگین برابر تیم فوتبال پرسپولیس در بر گرفت تا جایی که حتی بازیکنی مانند سعید المولد زیر گریه زد و از این شکست تلخ بسیار ناراحت بود.

واکنش رسانه‌های عربی به شکست الاهلی

شکست الاهلی برابر پرسپولیس بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت و همه آنها نماینده ایران را شایسته صعود به دور بعد دانستند و به انتقاد از عملکرد بازیکنان الاهلی و به ویژه سرمربی این تیم پرداختند.

الریاضیه: وداع تلخ الاهلی

این روزنامه عربستانی نوشت: الاهلی نتوانست عملکرد خوبی برابر تیم فوتبال پرسپولیس از خود نشان دهد و با نتیجه سه بر یک تن به شکست داد. شاگردان ربروف اشتباهات بدی در این دیدار داشتند و به مهاجمان پرسپولیس این فرصت را دادند تا بارها دروازهشان را تهدید کنند. سرمربی الاهلی تاکتیک خوبی برای این دیدار انتخاب نکرد و بازیکنان بزرگ این تیم مثل عمر السومه و لئوناردو نتوانستند شب خوبی را پشت سر بگذارند.

نماینده ایران با وجود یک بازیکن کمتر در کارهای دفاعی خوب ظاهر شد و بعد از گرفتن ضربه پنالتی نخست کنترل توپ و میدان را به دست گرفت و در نهایت توانست به دور بعد راه پیدا کند و حریف الهلال شود.

البیان: اشتباهات ربروف و اظهارت بد موقع السومه

این روزنامه بعد از شکست الاهلی نوشت: جدال حساس دو تیم فوتبال پرسپولیس و الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی سه بر یک نماینده ایران به پایان رسید. پرسپولیس با وجود این که در همان دقایق نخست 10 نفره شد، اما سرمربی این تیم همه راه‌ها را با تدابیر درست خود روی مهاجمان الاهلی بست. تیم فوتبال پرسپولیس بعد از 10 نفره شدن به ضد حملات روی آورد و عملکرد ضعیف هافبک های الاهلی باعث شد تا دروازه‌ آنها با وجود 10 نفره شدن حریف تهدید شود.

سرمربی اوکراینی الاهلی نتوانست تیمش را به خوبی آماده این دیدار کند و این پرسپولیس بود که با عملکرد بهتر توانست به پیروزی برسد. عمر السومه قبل از بازی گفته بود که کار پرسپولیس را در نیمه نخست تمام خواهند کرد. او نمی دانست که تا پایان سوت بازی نمی‌توان درباره چیزی با قاطعیت صحبت کرد و این اظهارات او تاثیر منفی روی تیم گذاشت و خود او هم شب ناامید کننده ای را پشت سر گذاشت.

لوما نیوز: بای بای، الاهلی

این روزنامه عربی نوشت: الاهلی در دیدار برگشت برابر تیم فوتبال پرسپولیس نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و با نتیجه‌ سه بر یک تن به شکست داد تا با توجه به تساوی دو بر دو در دیدار رفت، این نماینده ایران باشد که به دور بعد راه پیدا کند و الاهلی وداع تلخی با این رقابت ها داشت. پرسپولیس در مرحله بعد باید به مصاف دیگر نماینده عربستان یعنی الهلال برود.

الحوار: ربروف تیم را بی هویت کرده است

این روزنامه عربستانی بعد از شکست الاهلی برابر تیم فوتبال پرسپولیس مانند چند روزنامه دیگر سعودی تیغ انتقاد را به سمت سرمربی تیم گرفت و نوشت: ربروف با تصمیمات عجیب خود باعث شده تا الاهلی هویت خود را از دست بدهد. او مسئول اصلی این شکست به شمار می‌آید و هواداران الاهلی خواستار کنار گذاشته شدن او هستند. سرمربی الاهلی نتوانست که یک تساوی بدون گل به دست آورد. تیم او در 10 دقیقه پایانی بازی به کلی از جریان بازی خارج شد و با دو گلی که دریافت کرد بازنده بازی شد. بازیکنان الاهلی به ویژه‌ عمر السومه در شرایط خوبی به سر نمی‌برند و عملکرد ناامید کننده‌ای از خود نشان دادند.

اخبار العصر: پرسپولیس به رویای الاهلی پایان داد

پرسپولیس توانست با ارائه یک بازی خوب و با تکیه بر سرعت بالای مهدی طارمی و علی علیپور برابر الاهلی به پیروزی برسد تا حریف الهلال در نیمه نهایی شود. نماینده ایران با این پیروزی ارزشمندی که به دست آورد به رویا پردازی الاهلی برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا پایان داد و حریف الهلال در نیمه نهایی شد.

موجز العراق: پرسپولیس با بشار رسن به نیمه نهایی صعود کرد

این روزنامه عراقی به ستایش از عملکرد بشار رسن، بازیکن عراقی پرسپولیس پرداخت و نوشت: نماینده ایران با پیروزی برابر الاهلی عربستان توانست به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. بشار رسن که در نیمه دوم به جای مسلمان به میدان رفت، توانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و یک پنالتی‌ هم به سود تیمش بگیرد. الاهلی در دقایق پایانی بازی عملکرد ناامید کننده‌ای از خود نشان داد و این باعث شد تا نماینده ایران کار را تمام کند.

الریاض: پرسپولس شادی هواداران عربستانی را خراب کرد

این روزنامه عربستانی هم بعد از بازی نوشت: تیم فوتبال پرسپولیس توانست با نتیجه سه بر یک برابر الاهلی به پیروزی برسد تا با توجه به تساوی دو بر دو در دیدار رفت جواز صعود به دور بعد را به دست آورد. با وجود این که شانس الاهلی برای صعود به دور بعد بیشتر بود، اما این تیم نتوانست از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کند.

هواداران فوتبال در عربستان بعد از صعود تیم‌ ‌ملی به جام جهانی و صعود الهلال به نیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا غرق در شادی بودند، اما شکست الاهلی کام آنها را تلخ کرد. بازیکنان الاهلی عملکرد شرم آور و ناامید کننده‌ای از خود نشان دادند و با وجود 10 نفر شدن حریف هم نمی‌توانستند که خطری را ایجاد کنند. با این شکست عربستان تنها یک نماینده در بین چهار تیم دارد و آن الهلال است.

پرسپولیس به دنبال میزبانی از الهلال در دبی / نامه فردا به AFC ارسال می‌شود

پس از صعود قرمزپوشان به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا جلسه‌ای میان مسئولان باشگاه پرسپولیس برگزار شد تا شهر دبی به عنوان میزبان سرخ‌پوشان در بازی برگشت مقابل الهلال انتخاب شود.

بر این اساس و با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار شد تیم پرسپولیس شهر دبی را به عنوان میزبان بازی برگشت مقابل الهلال به کنفدراسیون فوتبال اسیا معرفی کند.

نامه باشگاه پرسپولیس فردا برای AFC ارسال خواهد شد.

مسئولان باشگاه پرسپولیس سه ورزشگاه النصر، الشباب و الاهلی را نامزد کرده‌اند تا از میان این سه ورزشگاه یک استادیوم به عنوان میزبان بازی برگشت پرسپولیس مقابل الهلال عربستان انتخاب شود و مسئولان این باشگاه‌های اماراتی هم قول همکاری را به پرسپولیسی‌ها داده‌اند.

محمدعلی ترکاشوند معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس این خبر را تایید کرد.

پاسخ دادن