صید ماهی در دریای مازندران رکورد شکست

مدیرکل شیلات مازندران گفت: صید ماهی‌های استخوانی از مرز ۶هزار تن گذشت.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم – ولی‌الله محمدزاده، اظهار کرد: صیادان مازندرانی ۱۵ مهر ماه امسال تورهای خود را در دریای مازندران پهن کردند که از آن زمان تاکنون صید ماهی‌های استخوانی از مرز ۶هزار تن گذشت.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی ماهی‌های استخوانی طی این مدت در دریای مازندران حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: صید ماهی استخوانی در دریای مازندران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل شیلات مازندران ادامه داد: همچنین میزان صید ماهی کیلکا ۱۸هزار و ۵۰۰ تن با ارزش ریالی حدود ۸۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد رشد داشته است.

این مسئول با اعلام اینکه ۱۵ فروردین ماه پایان صید ماهی استخوانی در دریای مازندران است، تصریح کرد: امسال ۹۰ درصد صیادان مازندرانی با سبدهای پر دریای مازندران را ترک می‌کنند البته به‌جز برخی از صیادان شرق مازندران که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از وضعیت بهتری برخوردار بودند.

محمدزاده در پایان خاطرنشان کرد: موضوع مهم در این ایام به خانواده‌ها این است که از رها کردن ماهی‌های قرمز در رودخانه‌های سطح استان پرهیز کنند و ماهی‌های قرمز را در حوضچه‌های سطح شهر رها کنند.

پاسخ دادن