طرح اقدام ملی مسکن طی دو سال آینده

مسکن خانه اولی ها
اقتصادبرتر

معاون وزیر راه و شهرسازی : همکاری دستگاه‌های مرتبط با مسکن را برای اجرایی شدن طرح اقدام ملی مثبت ارزیابی و بر اهمیت این طرح ملی در رفع مشکلات مردم تاکید کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن عصر دیروز در حاشیه بازدید از طرح آرمان اراک گفت: در بحث اقدام ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ و ۹۹ برای کنترل قیمت ها در دستور کار دولت و مقام عالی وزارت قرار دارد.

وی ادامه داد: ۲۰۰ هزار واحد این مسکن ها در سطح شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در قالب بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در سطح کشور ساخته می شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: طرح اقدام ملی به ۲ صورت شامل تامین زمین توسط شهرستان ها و یا در زمین های سازمان ملی زمین و مسکن در استان ها اجرا می شود.

نبیان افزود: طرح آمان اراک از جمله طرح های مشارکتی است که زمین آن توسط سازمان ملی زمین و مسکن در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر به صورت نیمه کاره در سطح کشور وجود دارد که پیگیری تکمیل این طرح ها توسط استانداران و جانشینی معاونت عمرانی استانداری ها در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تکمیل طرح های مسکن مهر اکنون به صورت ویژه در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر توسط سازمان ملی زمین و شهرسازی و زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن و شهرهای جدید در حال انجام است.

نبیان افزود: بهره برداری از طرح های مسکن مهر به صورت ماهانه در حال انجام بوده و اتمام طرح مسکن مهر به جزء طرح هایی که مشکل حقوقی دارند تا پایان سال جاری از برنامه های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف شهرها در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور انجام می شود.

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی در سفر به شهرستان اراک از طرح مسکن آرمان، کوی کوثر، اراضی دانشگاه سردشت و کوی گردو این شهرستان بازدید کرد.

پاسخ دادن