طلای جهانی در بلند مدت گران می‌شود

اقتصادبرتر

به باور یک تحلیلگر نمی توان این حقیقت را که تاکتیک ها و روند #طلا برای صعود شکست خورده است را از نظر دور کرد و امکان افت بیشتر وجود دارد .

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کیتکو نیوز، بیل باورش ، مدیر عامل شرکت بلو لاین فیوچرز گفت:” نمی توان این حقیقت را که طلا برای فراری رو به بالا شکست خورده است را از نظر دور کرد .”…” این نمایش ناامید کننده از جانب طلا می تواند منجر به یک افت دیگر ۱ درصدی شود و در نتیجه ممکن است طلا به سطح قیمت های ۱۲۶۷ دلار در هر اونس افت کند .”

اگر طلا پایین سطح ۱۲۸۰ دلاری بسته شود ( اتفاقی که افتاد ) ، من فکر می کنم شما شاهد قیمت های بسیار پایین تر در کوتاه مدت خواهید بود .

جسبر لالر ، مدیر ارشد در لندن کاپیتال می گوید که یکی از دلایلی که طلا در تقلا برای تثبیت خود است ، نمایش بهتر دلار و اقتصاد امریکا نسبت به دیگر ارزها و اقتصاد های رقیب بوده است .

لالر اضافه کرد :” در این بین این سوال قدیمی مطرح می شود که بین مکان های امن سرمایه ( طلا – دلار – اوراق ) کدام یک در شرایط فعلی مناسب تر است و مشخص شد که دلار و اوراق خزانه داری امریکا برنده این درگیری ذهنی سرمایه گذاران بوده اند .

با اینحال لالر اضافه کرد که او اماده نیست تا از بازار طلا ناامید شود .او شاره می کند با توجه به عوامل موجود در بازارها ،فلز زرد به طور کلی به نمایش مناسب خود ادامه خواهد داد .

” اگر اقتصاد امریکا شروع به ضعیف شدن کند و تلو تلو خوردن های (نوسان ) اخیر بازارهای سهام ادامه دار شود ، من فکر می کنم طلا برای سرمایه گذاران جذاب تر شود .”…” اما روندی که اقتصاد امریکا را ضعیف خواهدکرد از جانب بازارهای نوظهور نخواهد بود .”

با اینحال برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که تنها مساله برای مشاهده ضعف در اقتصاد امریکا با توجه به جنگ تجاری و تنش های زئوپلتیکی ، زمان است .

اقتصاد دانان در آی اچ ای مارکیت می گویند که آنها انتظار دارند رشد اقتصادی امریکا در کوارتر دوم سال جاری ضعیف شود و انتظار رقم رشدی ۲.۷ درصدی را برای سال جاری دارند .

” تعرفه های جدید امریکا و چین بر کالاهای یکدیگر می تواند مانعی برای روند رشد اقتصادی باشد ، اگر تنش تجاری تشدید شود .”…” در همین حین ، افزایش تنش های نظامی در خلیج فارس می تواند قیمت نفت را نیز افزایش دهد ، که یک تاثیر منفی بزرگ بر رشد اقتصادی جهان خواهد داشت .رشد تنش هاس سیاسی و تهدید های سیاسی به این معنی است که رشد اقتصادی جهان با مشکل بیشتری رو به رو خواهد شد .

به دلیل عدم قطعیت های عظیمی که در بازارهای مالی به وجود امده است ، برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند علی رغم نمایش ناامید کننده ، الان زمان ناامید شدن از طلا به عنوان مکان های امن سرمایه نیست.

بیل باروش می گوید که اگرچه در کوتاه مدت روند قیمت طلا را خنثی می بیند ، او به این زودی ها علاقه ای به حضور در بازار و قرار داد های کوتاه مدت ( کاهشی ) ندارد ..او اضافه کرد که در بلند مدت همچنان دیدگاهی افزایشی نسبت به قیمت طلا دارد .

” من هفته گذشته اعلام کردم که واقعا باور دارم که بعد از قرار دادهای ماه ژوئن ، ما شاهد نمایش های خیلی بهتری از طلا خواهیم بود .”…” من عجله ای برای خرید طلا در سط.ح قیمیت فعلی ندارم ، اما همچنین هیچ دلیلی هم برای اینکه سرمایه گذاران علاقه ای به فروش داشته باشند را هم نمی بینم .”

پاسخ دادن