ظریف به ترامپ: شما حامی دیکتاتورها و قصاب‌ها هستید

اقتصاد برتر

وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در واکنش به سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنگره این کشور از ایالات متحده به عنوان حامی «دیکتاتورها، قصاب ها و افراط گرایان» یاد کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا،  در سخنرانی خود حکومت ایران را «فاسد، دیکتاتور و حامی تروریسم» خواند. دونالد ترامپ همچنین ضمن تاکید بر موضع سرسختانه واشنگتن در قبال تهران از عزم «قاطع» آمریکا برای مقابله با حکومت ایران سخن گفت.

محمد جواد ظریف،وزیر خارجه ایران،  تنها ساعاتی پس از سخنرانی سالانه دونالد ترامپ در کنگره این کشور در صفحه توئیتر خود نوشت: «ایرانی ها از جمله هموطنان یهودی ما در حالی ۴۰ سال پیشرفت برغم فشار آمریکا را گرامی می دارند که دونالد ترامپ بار دیگر اتهاماتی را علیه ما در سخنرانی سالانه خود مطرح می‌کند. خصومت ایالات متحده به حمایت این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراط گرایان منجر شده است. ترامپ برای منطقه ما تنها ویرانی به ارمغان آورده است.»

اقتصادبرتر

تنش بین ایران و آمریکا در ماههای گذشته و به دنبال خروج واشنگتن از توافق هسته ای با تهران افزایش یافته است. آمریکا بار دیگر تحریم های هسته ای علیه ایران را به اجرا گذاشته است.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن