عاشقیم یا مجنون؟!

روزنامه اقتصاد برتر
اقتصاد برتر

احمد خادم المله مدیر مسئول -«اقتصاد برتر» وارد ششمین سال تولد خود شد. در کلاس‌های روزنامه نگاری این سخن معروفی است که در شرایط دشواری اقتصاد، کسی که روزنامه خصوصی منتشر می‌کند یا عاشق است یا مجنون!

تهران- اقتصاد برتر-۳ دی ۹۷

این حرف درستی است و ما روزنامه اقتصاد برتر و زیر مجموعه‌های مجازی آن را شش سال با پشتوانه عشق منتشر کردیم. انتشار حرفه ای، مستمر، بدون وابستگی به جریان خاص، با امکانات شخصی جز با عشق به کار روزنامه نگاری امکانپذیر نبود. ممکن ساختن این مهم علاوه بر افزایش آگاهی جامعه، تحولی در روزنامه نگاری خصوصی بود و تفکر خصوصی سازی رسانه در کشور را تقویت کرد و در مسیر جدیدی قرار داد. در شرایط رکود اقتصاد، گرانی کاغذ و چاپ، دشواری سیستم توزیع، عدم برخورداری از رانت و مشکلات ریز و درشت دیگر برای روزنامه ای نوپا که در ابتدای کار کمتر مجموعه ای آمادگی همکاری و همراهی با آن را داشت دشوار بود و تحقق انتشار روزنامه خصوصی را غیر ممکن می‌کرد اما این مهم با ترکیبی از تجربه نیروهای پیشکسوت و جوان، تیم حرفه ای عاشق روزنامه نگاری و تعهد به جامعه مطبوعات با موفقیت انجام شد. ما ۶ سال سخت را با فعالیت و تهیه گزارش و تحلیل‌های اقتصادی و حرفه ای، جامعه اقتصادی و صنعتی کشور را یار بودیم و در فراز و نشیب‌های سخت کار، با آنها همراه شدیم. تلاش کردیم محور گزارش‌های اقتصادی روزنامه ترکیبی از علم و تجربه کارگزاران اقتصاد و صنعت باشد و راهکارهایی که برای حل مشکلات ارائه کردیم نیز تماما مبنای بومی و بر اساس مختصات اقتصاد ایران بود. در فضایی که سخن گفتن از چالش‌های اقتصاد سنگین بود، از مشکلات کسب و کار بخش خصوصی گفتیم و راهکارهای جدید ارائه کردیم، خیلی‌ها از گزارش، تحلیل و اخبار ما برای حل مشکلات کسب و کار خود راهکار گرفتند و برخی نظرات ما را نپسندیدند اما ما آنچه را که از نظر علمی و تجربی به نفع فعالان اقتصاد و در جهت منافع ملی کشور بود برگزیدیم و منتشر کردیم. ۶ سال اول انتشار «اقتصاد برتر» گام سخت و مهمی برای ورود به عرصه عاشقیم یا مجنون؟! بود زیرا استراتژی «اقتصادبرتر» انجام کار حرفه ای، حفظ استقلال، عدم وابستگی، تامین نیاز مخاطب، رعایت اصول و اخلاق حرفه ای و پیکار با هزینه‌های بالا و ده‌ها سختی دیگر در کار روزنامه نگاری بود اما این مهم عملی شد و «اقتصاد برتر» در نخستین گام با موفقیت به اهداف پیش بینی شده دست یافت.

در این مدت تلاش کردیم بهترین‌های اقتصاد جهان را به فعالان اقتصاد و صنعت کشور منتقل کنیم و چالش‌های پیش روی آنان را دیده بانی و گزارش کنیم تا خود راه صحیح عبور از مشکلات و بهترین راهکارها را برگزینند. جا داشت در سالروز ورود به ششمین سال انتشار روزنامه «اقتصاد برتر» مراسمی در شأن روزنامه، دست اندرکاران و مخاطبان برگزار کنیم اما به دلیل پیشبینی هزینه‌ زیاد، شرمنده همه شدیم و نتوانستیم به شایستگی قدردان کسانی باشیم که ۶ سال در انتشار بموقع روزنامه، ما را یار بودند و نتوانستیم از شما مخاطبان عزیز که با پیشنهاد ها، انتقاد‌ها و حمایت‌های خود، ما را در بهبود کیفیت روزنامه یاری کردید به شایستگی تشکر کنیم، لذا با همین چند سطر، دست پر مهر شما را که در همه بخش‌ها ما را یاری کردید به گرمی می‌فشاریم و هرگز حمایت‌های ارزشمند شما را فراموش نخواهیم کرد. از اینکه در طول ۶ سال گذشته ما را انتخاب کردید و با ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم و صادقانه اعلام می‌کنیم بیش از پیش به حمایت‌های مشفقانه شما نیازمندیم. ما در ابتدای راه روزنامه نگاری خصوصی هستیم و هیچ چیز مثل حمایت‌های معنوی و نقد صمیمانه و صادقانه شما، ما را در تداوم راه سختی که انتخاب کرده ایم پشتیبان نخواهد بود. از همه کمک‌های شما ممنونیم.     

پاسخ دادن