عظمت مردم را به نفع خود مصادره نکنیم!

راهپیمایی-22 بهمن
اقتصادبرتر

حمید رضا صدیقی-سردبیر-مردم روز ۲۲ بهمن در چهل سالگی انقلاب با حضور میلیونی در راهپیمایی‌های سراسر کشور سنگ تمام گذاشتند و ماه‌ها تبلیغات گسترده و بی‏سابقه دشمنان انقلاب اسلامی برای ایجاد یاس و نومیدی را ناکام کردند.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۴ بهمن ۹۷

در شرایطی که بسیاری از صاحبنظران داخلی و خارجی تصور می‌کردند ممکن است مردم به‌دلیل مشکلات اقتصادی و انتقاد‌هایی که نسبت به روند مدیریت در کشور دارند، نظیر سال‌های گذشته با شور و هیجان در راهپیمایی شرکت نکنند، اما مردم وفادار به آرمان ها، در راهپیمایی چهل سالگی انقلاب اسلامی با حضور گسترده خود در خیابان‌ها رویدادی را رقم زدند که باعث حیرت جهانیان شد.

آنها به دشمنان قسم خورده انقلاب پیام دادند که با وجود مشکلات و انتقاد‌هایی که نسبت به بی مهری‌های مسئولان دارند اما تحت هیچ شرایطی از انقلاب خود دست نخواهند کشید. شبکه‌های خبری جهان خصوصا شبکه‌هایی که تا پیش از ۲۲ بهمن تلاش داشتند مانع حضور مردم در راهپیمایی شوند اعتراف کردند که برخلاف تحلیل‌های خارجی، مردم ایران همچنان جانانه از انقلاب اسلامی خود حمایت می‌کنند. حضور گسترده مردم در برف و باران و آن هوای سرد، بسیاری از مدیرانی را که تصور این شگفتی و حمایت را از مردم نداشتند شرمنده ساخت.

از آنجا که پس از چنین رویداد‌هایی معمولا برخی مدیران، حضور مردم در راهپیمایی را به معنی حمایت از خود قلمداد می‌کنند، باید به آنان گفت، مردم به خاطر فرد، مسئول یا جناح خاصی در راهپیمایی شرکت نکردند بلکه هدف آنان ابتدا ابراز حمایت از انقلاب اسلامی و سپس پاسخ به یاوه گویی‌های دشمنان خارج نشین کشور بود که به آنان بگویند هیچ یک از تبلیغاتشان را باور نکرده اند و تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهند داد کوچک‏ترین آسیبی از جانب بیگانگان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی وارد شود. همه در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن شاهد بودیم، جمعیتی که در راهپیمایی شرکت داشتند ترکیبی از همه اقشار مردم، هواداران جناح‌های مختلف سیاسی و حتی از نظر طبقاتی گروه‌های مختلف مردمی از افراد متمول گرفته تا کم درآمد‌ها و فقرا حضور داشتند که بسیاری از آنها به شدت منتقد مدیریت در کشور هستند، لذا هیچ فرد یا جناح خاصی نباید تصور کند مردم به خاطر آنان به راهپیمایی آمدند و بزرگواری و متانت مردم را به نفع خود مصادره به مطلوب کنند! که این جفای بزرگی در حق مردم و خطای استراتژیک سیاسی است و مردم قطعا چنین تصوری را بر نمی تابند.

 همه مسئولان کشور در مقابل وفاداری، عظمت و صبوری این مردم باید سر تعظیم فرود آورند و پیام‌های راهپیمایی مردم را جدی بگیرند، شعارها و حرف‌های مردم را برای خود و هم تیمی هایشان مرور کنند و به فکر تحقق خواست‌های به حق مردم باشند. مسئولان نباید پس از راهپیمایی خیالشان راحت شود که مردم تحت هر شرایطی پشت سر آنان هستند و حمایت خواهند کرد! که قطعا اینگونه نیست. مسئولان نباید بعد از این حماسه عظیم، همان روال  گذشته را دوباره از سر بگیرند و این مردم وفادار و با عظمت را هر روز در این صف و آن صف نگهدارند. همه باید تصور کنیم شعارهای تند راهپیمایی ۲۲ بهمن درباره مسائل داخلی عینا درباره ما و مدیریت ما بیان شده است نه اینکه شعارها را به یکدیگر پاس بدهیم! و هر یک فکر کنیم منظور مردم دیگری بوده است! اگر ذره ای قدر شناس باشیم باید شبانه روزمان را صرف رفع مشکلات این مردم بزرگ کنیم و اجازه ندهیم به واسطه مدیریت ضعیف ما، کوچک‏ترین فشاری به مردم وارد شود  انشاء الله

پاسخ دادن