فرصت طلایی صنعت خودرو در سال رونق تولید

صنعت خودرو
اقتصاد برتر

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال رونق تولید» لقب گرفته است، دو خودرو ساز بزرگ کشور تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو را پیش بینی کرده اند که تحقق آن الزاماتی دارد و در گزارش زیر به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ فروردین ۹۸

اگر الزامات ذکر شده در گزارش انجام شود، تحقق هدف تولید در خودروسازی را شاهد خواهیم بود، در غیر اینصورت سال ۹۸ سال بسیار دشواری برای خودروسازان خواهد بود.

وزارت صنعت در حالی این هدف‎گذاری را برای خودروسازان انجام داده است که بر اساس آمار اعلام شده میزان تولید خودرو در سال ۹۶ در سه خودرو ساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو یک میلیون و ۳۱۵ هزار دستگاه بود و در سال ۹۷ تولید از ۸۰۰ هزار دستگاه فراتر نرفت. با این حساب میزان تولید خودرو در سال ۹۷ تقریبا نصف ۹۶ بوده و برخلاف آنچه تصور می‌شود، اگر دولت حمایت جدی از خودروسازان نداشته باشد، در سال ۹۸ خبری از شمارگان بالای خودرو نخواهد بود و در بهترین شرایط تولید خودرو برابر با سال گذشته خواهد شد.

* خودروسازان سال ۹۷ را با سختی سپری کردند

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران می‌گوید: خودروسازان سال ۹۷ را با سختی سپری کردند* اما در برنامه سال ۹۸ افزایش تولید را هدف‏گذاری کرده اند که امیدواریم به هدف یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو برسیم. به گفته نعمت بخش، تحقق این هدف مستلزم حمایت جدی دولت، تامین منابع از سوی بانک‌ها و تلاش مجدانه لیزینگ هاست زیرا که در شرایط رکود اقتصادی که قدرت خرید مردم بشدت کاهش یافته، بدون کمک سیستم‌های دولتی تقاضا برای خرید خودرو در مردم ایجاد نخواهد شد.

نعمت بخش می‌گوید، یکی از مسائل مطرح شده برای تحقق تولید در ۹۸ این است که بر اساس مصوبه کمیته بازرگانی ستاد تنظیم بازار، ارز تخصیص یافته به خودرو و قطعات آن به ارز آزاد تغییر کند، یعنی ارز تخصیص یافته به خودرو و قطعات از ارز نیمایی به ارز سنا تبدیل شود لذا با توجه به قدرت خرید مردم، اگر قرار باشد تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو را محقق کنیم لازم است شرکت‌های لیزینگ در دادن تسهیلات به خریداران خودرو فعال تر شوند.

* از رده خارج کردن خودروهای فرسوده

دبیر انجمن خودروسازان می‌گوید لازم است دولت در خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده کمک کند زیرا خودروهای فرسوده، چندین برابر خودرو یورو۴ که خودروسازان تولید می‌کنند مصرف سوخت و آلایندگی دارند.

نعمت بخش می‌گوید: در آمریکا دولت به مالک خودرو فرسوده ۴ هزار دلار کمک بلاعوض می‌کند و این امر موجب رونق صنایع، کاهش آلایندگی و درنتیجه کمک به سلامت جامعه می‌شود. سعی خودروسازان بر این است که روی افزایش کیفیت خودرو کار کنند و امیدواریم که با تداوم فروش خودرو، دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شود و مردم بتوانند به راحتی به خودرو مورد نظر خود دست یابند.

در ضمینه اینکه چرا تولید در خودروسازان بزرگ کشور دچار افت شده نیز زیاد صحبت شده است، از کمبود نقدینگی و تاثیر تحریم گرفته تا افزایش بدهی خودروسازان به قطعه سازان، طبیعی است که تحریم بی اثر نبوده و با اختلال در روند تامین قطعه از خارج کشور، تولید نیز تحت الشعاع قرار گرفته است. از طرف دیگر مشکلات اقتصادی نیز باعث کاهش نقدینگی در زنجیره تامین خودرو شده و تولید را متاثر کرده است.

در شرایط امروز با افزایش بدهی خودروسازان به قطعه سازان، تامین قطعات داخلی نیز دچار مشکل شده است، گرچه دولت با تزریق نقدینگی به خودروسازان توانست تا حدودی بدهی‌های آنان به بانک‌ها وقطعه سازان را کاهش دهد اما بزودی سر رسید وام‌های دریافتی آنان از دولت فرا رسیده و دوباره مشکل قدیمی نقدینگی تکرار خواهد شد و اگر با همین دست فرمان جلو برویم خودروسازان بزرگ کشور در سال تولید با بحران تولید مواجه خواهند شد و باید گفت بعید به‌نظر می‌رسد شمارگان محصولات سواری آنها تا پایان سال ۹۸ به مرز یک میلیون دستگاه نیز برسد. این موضوع تبعات منفی زیادی از قبیل افزایشی شدن قیمت‌ها و همچنین تعدیل نیرو در واحدهای قطعه ‌سازی و احتمالا خودروسازان را دارد.

دولت باید در سال ۹۸ به یاری خودروسازان بیاید و به هر نحو که می‌تواند به آنها کمک کند تا بتوانند سرعت چرخش چرخ تولید را افزایش دهند. گرچه خودروسازان تجربه تحریم را از سال‌های ۹۱ و ۹۲ دارند اما شرایط امروز و فشار‌های خارجی به مراتب بیش از گذشته شده به طوری که خودروسازان چینی که برای فروش قطعه و خودرو به ایران سر و دست می‌شکستند امروز نغمه سر داده اند که به خاطر تحریم‌ها امکان ادامه همکاری با ایران را ندارند.

چینی‌ها مدعی هستند که مشکل اصلی آنها بسته شدن و تنگ شدن حلقه‌های معابر نقل و انتقال پول است. مواضع آمریکا و شرایط تحریم نشان می‌دهد، دست کم طی امسال، تحول خاص سیاسی در روابط ایران با غرب ایجاد نخواهد شد، لذا دولت باید با تدابیر داخلی به کمک خودروسازان بیاید و چرخ تولید خودرو را سر پا نگه دارد در غیر اینصورت باید شاهد بروز سیلی خطرناک در صنعت خودرو کشور باشیم.

تامین مواد اولیه صنعت خودرو نیز از جمله موضوعاتی است که دولت باید برای تامین آن اهتمام ویژه داشته باشد و خودروسازان را در تامین آن یاری کند. اگر خودروسازان بتوانند با کمک دولت گردنه تولید ۹۸ را پشت سر بگذارند، صنعت خودرو با تحول شگرفی موجه خواهد شد و از این پس می‌تواند روی منابع داخلی برای افزایش تولید حساب ویژه باز کند و دیگر رو به سوی کمک خارجی نداشته باشد.

* کلید حل تولید در خودروسازی

موضوع مهم دیگری که در تولید خودرو نقش اساسی دارد وضعیت قطعه سازان است، به عبارتی باید گفت سال ۹۸ برای قطعه سازان سالی سرنوشت ساز است. کلید حل تولید در خودروسازی را، در حقیقت باید در صنعت قطعه سازی جست‌وجو کرد. متاسفانه سال ۹۷ سال خوبی برای قطعه سازان کشور نبود زیرا آنها به دلیل مضایق مالی خصوصا نوسانات دلار و عدم وصول مطالباتشان از خودروسازان، مجبور به تعدیل۲۸۰ هزار نیرو و تعطیلی ۴۰۰ واحد تولیدی شدند.

در سال ۹۸ نباید اجازه بدهیم مشکلات صنعت قطعه سازی تشدید شود و دولت و خودروسازان با تمام توان باید از این صنعت استراتژیک حمایت کنند تا مشکلات آنان برای تامین مواد اولیه با ارز مناسب حل شود. چشم امید قطعه سازان امسال به حمایت‌های دولت است و اگر دولت به مشکلات آنان توجه نکند کمر صنعت قطعه سازی کشور خواهد شکست.

دولت با اقدام به موقع تزریق ۴ هزار میلیارد تومان به صنعت قطعه سازی در پایان سال ۹۷ در حقیقت خون تازه ای در رگ‌های صنعت قطعه سازی جاری کرد اما قطعه سازان معتقدند برای رفع مشکلاتشان ۷ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز دارند که این مبلغ باید از طریق پرداخت‌های خودروسازان، منابع بانکی و یا دولت تامین شود تا صنعت قطعه سازی بتواند دوباره احیا شده و قطعه مورد نیاز صنعت خودرو را تامین کند.

قطعه سازان همچنین انتظار دارند بدهی آنان به سیستم بانکی استمهال شده، ال سی‌های داخلی احیا شود و دولت نیز کمک مالی دیگری به آنان تزریق نماید.

نهایتا باید گفت: یکی از ارکان مهم صنعت کشور، تولید خودرو است و تولید خودرو نیز در گرو تولید قطعه است و دولت باید به نقش حیاتی احیای این صنعت در سال ۹۸ توجه ویژه داشته باشد و تهدید این صنعت را به فرصت تبدیل کند.

*مهسا خادم المله – خبرنگار

پاسخ دادن