فشار به دادستان آمریکا برای تبرئه ترامپ

دادستان آمریکا
اقتصاد برتر

«ویلیام بار» دادستان کل آمریکا در حالی که دو هفته از تبرئه کردن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور در تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ می گذرد، برای ارائه مدرکی کامل در ارتباط با تصمیم اش، تحت فشار قرار گرفته است.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۰ فروردین ۹۸

به گزارش #لقتصادبرتر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مدعیان می گویند ، دادستان کل آمریکا که وزیر دادگستری نیز می باشد ، مدرک مربوط به کارشکنی ترامپ در گزارش نهایی «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده را کم اهمیت جلوه داده است .

اعضای ناشناس تیم مولر می گویند دادستان کل آمریکا از انتشار چکیده هایی که تیم مولر برای انتشار رسمی آماده کرده، خودداری نموده و در عوض از جانب خود گزارشی را منتشر کرده و در آن، ترامپ را به طور قاطعانه از هر گونه تخلفی مبرا دانسته است.

اکنون ویلیام بار می گوید مدرک کلیدی ارائه شده به هیات منصفه مولر را منتشر نخواهد کرد. از سویی، دمکرات ها به این مساله ظنین هستند که این مدرک ممکن است رئیس جمهوری آمریکا را گناهکار بداند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که در اختیار دمکرات هاست، برغم مخالفت کاخ سفید و دادستان کل برای صدور حکم ارائه گزارش کامل مهیا شده اند.

همچنین «جری نادلر» رئیس این کمیته از ویلیام بار خواسته است همه مکاتبات و مکالمات بین دفاتر خود و مولر را ارائه دهد.

ترامپ که پس از انتشار گزارش ویلیام بار رفع اتهام شده است ، مدعی است دمکرات ها سخت می کوشند تا این پرونده را زنده نگه دارند.

پاسخ دادن