فعالیت بیش از ۳۸۰هزار کسب‌وکار در سایت دیوار

آمارهای سایت دیوار نشان می‌دهد تعداد کسب‌وکارهای فعال در صنعت دست‌دوم کشور در سالجاری نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته و در ۹ ماهه نخست امسال به ۳۸۲۱۹۱ کسب‌وکار رسیده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس آمارهای سایت دیوار نشان می‌دهد تعداد کسب‌وکارهای فعال در صنعت دست‌دوم کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته و در ۹ ماهه نخست امسال به ۳۸۲۱۹۱ کسب‌وکار رسیده است. این عدد در کل سال گذشته ۲۵۰۲۲۴ کسب و کار بوده است.

تهران با بیش از ۱۳۴۶۶۱ کسب و کار و به ترتیب مشهد، کرج، شیراز، اصفهان، اهواز، تبریز و قم شهرهایی هستند که بیشترین تعداد کسب‌وکار فعال روی سایت دیوار را به خود اختصاص داده‌اند. کم شدن تعداد کسب‌وکارها در شهرهای مختلف، نسبت مستقیم با کاهش جمعیت این شهرها و ضریب نفوذ اینترنت دارد و لزوما به معنای کاهش استفاده از دیوار در این شهرها نیست.

نحوه محاسبه این آمار براساس شماره تلفن‌هایی بوده که بیش از ۲۴ آگهی سالانه در یک دسته‌بندی داشته‌اند؛ یعنی ماهانه بیش از ۲ آگهی در یک دسته‌بندی و از دیوار به عنوان ابزاری برای رونق کسب‌وکار و بیشتر دیده شدن استفاده کرده‌اند.

بیش از ۳۸۰هزار کسب‌وکار روی دیوار فعالیت‌ می‌کنند

براساس این گزارش، بسیاری از این کسب‌وکارها، عمده مشتری خود را از طریق سایت دیوار جذب می‌کنند، از همین رو با توجه به بازخورد مناسبی که دریافت کرده‌اند تمایل آنها به استفاده از این پلتفرم نسبت به سال گذشته رشد ۵۲ درصدی داشته است. دسته‌بندی «خدمات» دیوار عمدتا از این طیف محسوب می‌شوند.

همچنین از مجموع آگهی‌های دسته‌بندی «استخدام و کاریابی» روی سایت دیوار که بیشتر مربوط به جذب نیروی کار است در بازه زمانی ۹ ماهه نخست امسال بیش از یک‌میلیارد و ۷۰۰میلیون بار بازدید شده است. این عدد در کل سال گذشته ۷۹۰ میلیون بار بوده است.

جدای از آنچه تاکنون از پلتفرم‌های دست‌دوم فروشی در افکار عمومی نقش بسته است، این پلفترم‌ها به دلیل کاهش هزینه‌های راه‌اندازی کسب و کار، حذف واسطه‌ها، تعداد زیاد مشتری بالقوه و دسترسی سریع و آسان به بازار مصرف در کل کشور، اکنون دیگر تنها برای خرید و فروش کالای دست‌دوم مورد استفاده عموم مردم قرار نمی‌گیرند و باعث رونق کارگاه‌های تولیدی‌ کوچک و نوپا، فعالان عرصه خدمات و فروشندگان عمده و جزئی کالاها شده‌اند.

پاسخ دادن