فناوری، تهدید کسب و کارهای سنتی آمریکا

فناوری و بازار کار
اقتصاد برتر

فوربز نوشت: علی رغم آنکه امروزه گزارش کامل و قوی از آمار مشاغل در آمریکا ارائه می شود اما با گزارش واقعی بازار کار در این کشور مغایرت دارد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۰ فروردین ۹۸

طبق این گزارش برخی معتقدند که وضعیت مشاغل در آمریکا نسبت به هر زمان دیگری بهتر است بطوری که نرخ بیکاری در پایین ترین سطح خود قرار داشته و بخش تولید همچنان به ایجاد مشاغل می پردازد و سطح دستمزدها نیز افزایش یافته است.

اما دیگران بر این باورند که رشد دستمزدها بسیار ناچیز بوده و حتی در مواردی هرگز افزایشی نداشته است. و مشاغل به دو بخش تقسیم شده است یک بخش مربوط به استخدام افراد با درآمد بالا و بخش دیگر بکارگیری و استخدام تعداد زیادی از افراد با دستمزد بسیار پایین در بخش خدمات. پیشرفت های تکنولوژیکی باعث شده است تا بسیاری از نیروهای کار تعدیل شوند و یا اصلا افزایش دستمزدی برای کسانی که در شغل فعلی ماندگار شده اند وجود نداشته باشد.

اختلاف نظر کاملا متفاوت از واقعیت به این دلیل است که نوآوری های تکنولوژیکی اطلاعات سنتی را برای درک روند فعلی بازار کار چندان قابل استفاده نمی دانند. به طور خاص، این اطلاعات سنتی چیز زیادی در باره نقش فناوری ها در تغییر بازار عرضه و تقاضای مهارتهای شغلی ارائه نمی دهد، بنابراین بازار بحث در مورد این که آیا بازار کار ایالات متحده از شکاف مهارتی رنج می برد یا خیر همچنان داغ است.

*کاربرد فناوری ها در بازار کار

با این حال، فناوری،  دیدگاه نوینی را به ارمغان آورده است ، به عنوان مثال، هوش مصنوعی به گونه ای طراحی شده که شرایط اشتغال آنلاین را برای کارجویان با توجه به مهارتی که کارفرمایان به آن نیاز دارند فراهم کرده است. البته ارائه اینگونه خدمات قبل از اینکه در شرکت های بزرگ با توجه به نیازهای استخدامی شان گسترش یابد از سوی شرکت های کوچک و متوسط آغاز شد و هم اکنون  بخش بزرگی از بازار کار در ایالات متحده را پوشش می دهد به طوری که ۲۰۰ میلیون درخواست شغلی در سال ۲۰۱۸ به این ترتیب ارائه شده است.

از آنجایی که فناوری ZipRecruiter هم توانایی ارائه اطلاعات شاغلین در بخش های مختلف بازار کار را دارد و هم اینکه می تواند اطلاعاتی در باره افراد جویای شغل به ما بدهد لذا برنامه کاملی برای مدیریت این دو دسته است  و می توان با مطالعه آن دریافت که کارفرمایان به چه  نوع کارجویان ماهری نیاز دارند و با بررسی این اطلاعات می توان دریافت که کدام مهارتها و استعدادها و استراتژی ها بیشتر مورد نیاز بوده است و در ضمن کدام مشاغل در بازار کار افزایش یا کاهش داشته است..

  • پست های شغلی نشان می دهد تقاضا برای مهارت تحلیل داده ها افزایش قابل توجهی داشته ، و در عوض مهارت و توانایی در انجام کارها به صورت دستی بیش از این چندان مورد توجه نیست. انقلاب داده ها به سرعت در حال افزایش است و فرصت و چالش را همزمان به ارمغان می آورد: با چالشی از این قبیل که چگونه می توان ارزیابی کرد که کدام داده ها مفید یا غیرمفید هستند؟ چگونه قدرت تشخیص اختلالات آماری را داشته باشیم؟ اینکه آیا باید روند کاری و استراتژی خود را برای استفاده از داده ها تغییر دهید؟ همه این موارد نشان می دهد که باید سواد اطلاعات پایه و مهارت های تحلیلی را در کل روند کار را افزایش داد.
  • روبات ها مشاغل را از بین نمی برند چرا که همچنان تقاضا برای کارکنانی که از مهارت های لازم از جمله تجزیه و تحلیل داده ها و بازاریابی کسب و کار برخوردار باشند افزایش می یابد.
  • کارفرمایان و مدیران کارخانه ها در بخش تولید، برای پر کردن جای خالی کارکنان ماهر که بتوانند نقش موثری در انجام کارهای تخصصی داشته باشند با مشکل مواجهند از جمله: مهندسان مکانیک، ماشین های CNC، مونتاژ کنندگان.
  • داده ها نشان می دهد که حقوق و دستمزد بطور برجسته ای در بخشهایی مانند: تولید، رانندگی کامیون و کارکنان خطوط هوایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند سریعتر در حال افزایش است.
  • کارفرمایان تلاش می کنند تا استعدادهایی را بیابند که توانایی و مهارت انجام کار با تکنولوژی های جدید را در محل کار داشته باشند ؛ تجزیه و تحلیل های مشاغل بازار کار نشان می دهد که کارفرمایان دارا بودن یک مدرک دانشگاهی را به منظور مشخص کردن توانایی های خاص جوینده کار امری ضروری می دانند.
  • تعداد کارفرمایانی که برای ارائه آموزش داوطلبند و یا هزینه های آموزش نیروی کار ماهر را پرداخت می کنند، به شدت افزایش یافته است . فن آوری های جدید، به شدت شکاف میان مهارتهای کسب شده در پایان دوره تحصیلی و مهارتهای مورد نیاز در محل کار را افزایش داده اند و برخی از مهارت های موجود را منسوخ کرده اند. آموزش و بازآموزی بیش از هر دوره ای در شرکت ها رو به افزایش است.
  • هم اکنون کارفرمایان مزایا و شرایط بهتری برای جذب نیروی کار ارائه می کنند که برنامه ای انعطاف پذیر بشمار می آید، زیرا شرکت ها سعی می کنند کارکنانی را جذب کنند که تعهد بیشتری نسبت به مسئولیت های خانوادگی یا تحصیل به صورت نیمه وقت در عین شاغل بودن داشته باشند. اما متأسفانه، اعطای تسهیلاتی همانند مرخصی زایمان به میزان کمتری ارائه می شود. بررسی ها همچنین نشان می دهد که تقاضای بیشتری برای بازگشت به کار از سوی بازنشستگان وجود دارد چرا که شرکت ها تلاش می کنند برای جبران نیروی کار خود از کارکنان با تجربه ای استفاده نمایند تا به استانداردهای سن بازنشستگی نزدیک تر باشند..

به طور کلی، بررسی ها نشان می دهد که تصویر واقعی بازار کار در آمریکا تحت تأثیر شدید تکنولوژی های جدید قرار دارد و کارفرمایان و افراد جویای کار را با چالش های جدی روبرو کرده است و عرضه و تقاضا در بازار کار به شدت به ماهر بودن جویندگان کار جهت انجام کارهای تخصصی وابسته است.

نوآوری باعث تغییرات بسیار مهمی در ترکیب مهارت های لازم در محل کار می شود. شرکت ها از طریق جستجوی هدفمند در باره استعداد و توانایی کارجویان به جذب آنها اقدام می کنند.آن هم  مهارت های خاصی که نیازمند آموزش رسمی است لذا برای کمک به آموزش آنان سرمایه گذاری بیشتری می کنند. این یک پیشرفت دلگرم کننده است اما لازم است تغییرات اساسی بطور همزمان در نظام آموزشی و مذاکره بین کارفرمایان و دانشگاه ها انجام شود تا حمایت لازم برای آموزش نیروی ماهر لازم برای بخش های مختلف شغلی صورت گیرد.

جولیا پولاک، اقتصاددان ، تاکید می کند که تکنولوژی های جدید می توانند اصلاحات لازم را در بخش تولید ایجاد کرده و آن را بهبود بخشند ، و این امر می تواند برای کارجویان فرصت شغلی ایجاد کند و نیز دستمزدها را افزایش دهد. جولیا می گوید فرصت های شغلی در بخش کار با تکنولوژی های پیشرفته در تولید  به طور قابل توجهی افزایش یافته است. از جمله می توان به  کار رباتیک در پرینتر سه بعدی که مهارت طراحی کامپیوتری در سیستم های تولید را می طلبد می توان اشاره کرد.

همانطور که فناوری های جدید اقتصاد ما را با سرعت بیشتری به پیش می برد لازم است تا توجه بیشتری نیز به منابع داده های جدید شود تا با روش های نوین تغییرات اصولی را در بازار کار ایجاد کرد.

*اکرم صدیقی-سردبیر سایت

پاسخ دادن