قیمت اونس جهانی صعود کرد

اقتصادبرتر

امروز دوشنبه- ۲۵ ماه مارس تحت تاثیر نگرانی ها از پتانسیل رکورد اقتصادی ایالات متحده و همچنین کاهش رشد اقتصادی جهان تقاضا برای مکان های امن سرمایه رشد کرد واین اتفاق به صعود قیمت طلا منجر شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۵ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، طلای نقدی در بازارهای آسیا ،مبادلات ابتدایی را با ۰.۱ درصد رشد شروع کرد و در رقم ۱۳۱۶.۲۱ دلار در هر اونس قرار گرفت…طلای نقدی در پایان مبادلات هفته گذشته برای سومین هفته متوالی افزایش قیمت داشت و با رشدی ۱ درصدی، بهترین رشد هفتگی را از هفته منتهی به ۱ فوریه ثبت کرد .

طلای بازار مبادلات اتی امریکا ۰.۲ درصد رشد داشت و به ۱۳۱۶ دلار در هر اونس رسید.

سرمایه گذران جهانی در بازار روز دوشنبه سهام را رها کردند و به سمت بازار اوراق فرار کردند. ارزش برابری ین نزدیک به بالاترین رکورد ۶ هفته ای قرار داشت . دارایی های با ریسک بالا تحت تاثیر چشم انداز پتانسیل رکورد اقتصادی امریکا جذابیت خود را از دست دادند، بازده اقتصاد جهان کاهش یافت .

بعد از انتشار شاخص فعالیت های صنعتی امریکا ،روز جمعه بازارهای ایالات متحده هشدار مشخصی را از احتمال رکود اقتصادی در مسیر پیش رو دریافت کردند،جایکه برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ میلادی (یکسال قبل از رکورد اقتصادی ) نسبت سود اوراق ۱۰ ساله به اوراق ۳ ساله به زیر صفر افت کرد .(سود اوراق ۳ ساله بیشتر از اوراق ۱۰ ساله شد .)

شاخص فعالیت های تولیدی امریکا برای ماه مارس به طور غیر منتظره ای سرد شده (کاهش ) ،هرچند تاثیر نرخ بهره کم باعث افزایش فعالیت های بخش مسکن شده است .

یک نظر سنجی در روز جمعه مشخص کرد که فعالیت های کسب و کار در گستره حوزه یورو روندی بدتر از حد انتظارات داشته است و فعالیت کارخانه ها به دلیل خسارت سنگین از جانب افت تقاضا ،کند ترین روند در نزدیک به ۶ سال گذشته را داشته است .

ترزا می بعد از اینکه مشخص شد بعضی از اعضای کابینه اش قصد سرنگونی او را دارند ، مذاکرات بحران را با برخی از طرفدران برگزیت و همکاران ارشد خود برگزار کرد تا بتواند در طرح خروج برگزیت ۲ بار شکست خورده اش در پارلمان، نفسی دوباره ای بدمد .

ترامپ اعلام کرده که مذاکرات تجاری با چین ادامه دارد و توافنامه نهایی ” احتمالا ااتفاق خواهد افتاد ” و این مورد را هم اضافه کرد که تصمیم وی برای باقی ماندن تعرفه های کالاهی چینی برای مدتی دلیلی بر وجود مشکل در مذاکرات تجاری نیست.”

میزان ذخایر طلای اس پی دی آر گلد تراست ، بزرگترین صندوق ذخیره و سرمایه گذاری طلای جهان رشدی ۰.۴ درصدی در روز جمعه ثبت کرده است .

پاسخ دادن