قیمت سازان مجازی خودرو زیر تیغ نظارت

اخلال در نظام اقتصادی
اقتصادبرتر

این روزها که افزایش قیمت خودرو سر به فلک گذاشته بود و همه بدنبال عامل افزایش قیمت بودند، دلایل مختلفی برای افزایش قیمت ردیف شد از کاهش تولید گرفته تا تحریم ، نوسان قیمت ارز و خیلی موضوعات دیگر.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، در چند روز گذشته دلیل دیگری به این فهرست اضافه شده و آن نقش سایت های خرید و فروش در افزایش قیمت است که به دستور مقام های قضایی سایت های خودرویی از ذکر قیمت خودرو در بنر آگهی ها منع شدند و چند روزی است که آگهی ها بدون قیمت روی سایت ها منتشر می شود.

این تصمیم بظاهر فضا را آرام کرده و آرامش نسبی بر بازارر خودرو برقرار شده است. البته فرا رسیدن رمضان هم می تواند دلیلی بر ارامش فصلی بازار باشد . اما این که آیا حذف قیمت در سایت ها مشکل را حل می کند یا خیر در این مطلب به آن اشاراتی خواهیم کرد.

طی یک سال گذشته قیمت‌ انواع خودرو بطور میانگین ۳برابر شد و این روند در ۴۰روز نخست سال ۹۸ به یکباره تشدید شد بطوری که در بازار خودروهای خارجی شاهد رشد ۴۰درصدی بودیم بازار خودروهای داخلی هم رشد دست‌کم ۳۰درصدی را تجربه کرد. کارشناسان معتقدند عوامل متعدد اقتصادی در ترسیم فضای آشفته بازار خودرو نقش داشته اند که از آن جمله می‌توان به افت تیراژ تولید، ممنوعیت واردات و افزایش تقاضای خرید اشاره کرد اما در این میان بسیاری از رسانه‌ها و مسئولان به جای توجه به دلایل واقعی نوسان قیمت‌، انگشت اتهام را به سوی دست‌ های پنهان بازار نشانه رفتند.

بگونه ای که سایت‌ های خرید و فروش اینترنتی خودرو را به ‌عنوان متهم اصلی رشد قیمت خودرو معرفی کردند. در همین زمینه یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی سایت ‌ها را بعنوان شریک دلالان بازار متهم کرد و گفت: سایت ‌های فضای مجازی به حلقه واسط فروشنده و دلال‌های خرید و فروش خودرو با قیمت غیر واقعی تبدیل شده اند.

قیمت سازی سایت ها اخلال در اقتصاد

محسن کوهکن ‌ریزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تلویحا دیدگاه سازمان تعزیرات را تأیید کرد و گفت: دستگاه‌ قضایی باید با اخلالگران اقتصادی فعال در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های مجازی برخورد کند. وی افزایش قیمت خودرو را ناشی از اقدام از پیش تعیین شده و هدفمند سوداگران در فضای مجازی دانست .

کارشناسان معتقدند عواملی چون کاهش میزان تولید، افزایش تعهدات معوق، شرایط و نحوه عرضه در گرانی قیمت خودروهای داخلی، همکاری مشترک دلا‌ل‌ها و برخی شبکه‌های خرید و فروش خودرو در فضای مجازی همه متغیر هایی هستند که در افزایش قیمت موثر هستند . برخی آگهی‌دهندگان می‌گویند اغلب آگهی‌های درج شده در شبکه‌های مجازی به فروش خودرو منجر نمی‌شود، آنها مدعی‌اند در برخی موارد حتی آگهی فروشندگانی که به فروش خودروی خود با قیمت‌های کمتر اصرار دارند حذف شده اند .

روش قیمت سازی

 برای تعیین قیمت کاذب یک خودرو، چندین گروه تلگرامی مختلف با هماهنگی به دست‌کاری قیمت خودرو می‌پردازند. معمولاً هرکدام از این گروه‌ها به شکل متمرکز روی یک خودروی به نسبت کمیاب یا محصولات یک گروه خودرو سازی ایرانی یا وارداتی فعالیت می‌کنند. به ‌عنوان نمونه نیمی از اعضای فعال گروه ۴۰۰ نفره که مخصوص یک خودروی چینی است بعد از نظرخواهی در گروه برای قیمت مشغول به‌کار می‌شوند و آگهی‌هایی با قیمت جدید را در سایت‌های دیوار، شیپور و باما قرار می‌دهند.

همچنین برای اینکه قیمت جدید به قیمتی متعارف تبدیل شود، اعضای این شبکه نه ‌تنها در نقش فروشنده، بلکه در نقش خریدار ظاهر می‌شوند و عده‌ای وظیفه دارند تا به‌عنوان خریدار نیز آگهی ثبت کنند و مثلا اگر تصمیم بر این شده که قیمت جدید خودروی مذکور مثلا ۳۵۰‌ میلیون تومان باشد، نرخ خودرو در آگهی‌های ثبت شده به‌عنوان خریدار نیز ۳۳۰‌ میلیون تومان ثبت می‌شود.

اگر فروشنده‌ای واقعی قصد عرضه خودروی خود با قیمت کمتر را داشته باشد نیز اعضای گروه ماموریت پیدا می‌کنند با انبوه تماس‌های تلفنی مجابش ‌کنند که نرخ اعلام شده او ارزان است و اگر این راهکار مؤثر نبود نیز در نهایت آگهی او حذف و با آگهی جدیدی با نرخ بالاتر جایگزین می‌شود. بررسی برخی کامنت‌های منتشر شده در فضای مجازی نیز بیانگر نارضایتی بازدیدکنندگان و رسیدگی نکردن دستگاه‌های نظارتی برای برخورد با اینگونه تخلفات در ترویج گرانی خودروست.

حذف قیمت از سایت‌ها

با افزایش اعتراض‌ها به نقش سایت‌های خرید و فروش اینترنتی در اعلام قیمت‌های فزاینده و ایجاد التهاب در بازار خودرو در روزهای آخر هفته، سایت‌های دیوار، شیپور و باما مولفه قیمت را از تمام آگهی‌های خودروی خود حذف کردند و به جای آن عبارت «قیمت توافقی» را نمایش دادند.

هشدار پلیس به قیمت سازان کاذب

سرهنگ مصطفی نوروزی، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا با اشاره به قیمت‌ سازی‌ کاذب در بازار خودرو و املاک در فضای مجازی گفت با دلالان سایت ها برخورد جدی خواهد شد .

فضای مجازی عامل گرانی

یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ۱۰۰درصد اتفاقاتی که اخیرا در زمینه گرانی خودرو افتاده ناشی از دلالی در فضای مجازی سرچشمه می گیرد. یاسر رایگانی، افزود: متأسفانه از آنجا که در این حوزه نقص قوانین وجود دارد اینگونه شبکه‌ها با دامن زدن به افزایش قیمت‌ ها هر سوءاستفاده‌ای که بخواهند از شرایط آشفته بازار به خصوص بازار خودرو می‌کنند.

فقدان مدیریت در خرید و فروش های مجازی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت : در شرایط موجود همین دلال‌های فضای مجازی هستند که به شعله‌ ور شدن آتش قیمت‌ های نامتعارف در بازار خودرو دامن می‌زنند. وی گفت: متأسفانه نظارتی بر آگهی‌های درج شده افراد در این شبکه‌ها وجود ندارد زیرا مبنای فعالیت و شناسایی افراد فقط یک شماره تلفن است و یک فرد همزمان می‌تواند با۱۰شماره تلفن مختلف یک خودرو را با قیمت‌های کذایی برای فروش آگهی کرده و چنین شرایطی را در بازار ایجاد کند.

رایگانی افزود: در شرایطی که تیراژ تولید خودروسازان به ۴ برابر سال قبل افزایش یافته، میزان فروش فوری- نقدی خودرو نیز بیشتر شده و بازار خودرو با قیمت‌های غیر واقعی دچار رکود شده است، هیچ دلیل منطقی و اقتصادی برای گرانی ساعتی خودرو وجود ندارد.

فروش خودرو با قیمت نجومی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه متأسفانه در سایه تبلیغات و قیمت‌ های کذایی شبکه‌های مجازی اکنون برخی خودروها با قیمت‌های بالا خرید و فروش می‌شود، گفت: به همین دلیل به مردم توصیه کردیم گرفتار دلال ‌بازی شبکه‌ های مجازی خرید و فروش خودرو نشوند چرا که حداقل در بازار خودروهای داخلی اکنون هیچ دلیل منطقی برای افزایش بی‌رویه قیمت‌ها وجود ندارد.

وی افزود: طبق قانون، دستگاه ناظر بر فعالیت این شبکه‌های مجازی در حوزه توزیع، اتحادیه‌های فروش ذیربط هستند که باید در تعامل با پلیس فتا و مدیران این سایت‌ها از فشار بر اقتصاد کشور جلوگیری کرده و متخلفان را به نیروی انتظامی و قوه قضاییه معرفی کنند.

پاسخ دادن