قیمت فلز زرد افزایش یافت

اقتصادبرتر

فلز زرد بعد از ثبت بیشترین افت قیمت یکروزه در نزدیک به ۲ هفته گذشته در مبادلات چهارشنبه ۲۷ مارس با عقب نشینی بازارهای سهام به دلیل ترس از پتانسیل رکود اقتصادی امریکا ،قیمت جهانی طلا افزایش یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتربه نقل از رویترز، قیمت طلا در بازار های نقدی آسیا ۰.۱ درصد رشد داشت و به رقم ۱۳۱۷.۱۴ دلار در هر اونس رسید . روز گذشته طلا بیشترین افت قیمت یکروزه را از ۱۴ مارس ثبت کرد .

فلز زرد بعد از ثبت بیشترین افت قیمت یکروزه در نزدیک به ۲ هفته گذشته در مبادلات روز سه شنبه ،در بازار مبادلات ابتدایی امروز – چهارشنبه ۲۷ مارس با عقب نشینی بازارهای سهام به دلیل ترس از پتانسیل رکود اقتصادی امریکا و همچنین امارهای ضعیف که به افزایش نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی جهان منجر شد،قیمت جهانی طلا افزایش یافت.

قیمت طلا در بازار مبادلات اتی امریکا هم نزدیک به ۰.۱ درصد رشد داشت و به رقم ۱۳۱۶.۸۰ دلار در هر اونس رسید.

شاخص بازارهای سهام آسیا روز چهارشنبه تمام دست آوردهای روز گذشته خود را رها کردند دلیل آن نگرانی سرمایه گذاران از گردش شدید در سود اوراق قرضه و همچنین نگرای ها نسبت به رشد اقتصادی جهان تحت تاثیر آمارهای ضعیف اقتصادی بود.

هرچند منحنی سود پایه اوراق ۱۰ ساله خزانه داری بالای کمترین سطح خود از دسامبر ۲۰۱۷ در حال مقاومت است ،اما نرخ سود هسته در حدود ۴ واحد پایه معکوس شده است . ادامه مشاهده این معکوس شدن روند می تواند نشانگر ورود به مرحله رکود اقتصادی در ۱ یا ۲ سال آینده است .

بر اساس آمار فعالیت ساخت و ساز خانه ماه فوریه در ایالات متحده بیش تر از حد انتظارات افت داشته است که دلیل ان هم افت میزان ساخت و سازها در بخش خانه بر ای خانواده های یکنفره به کمترین سطح در نزدیک به ۲ سال گذشته بود ، در حالیکه شاخص اعتماد مصرف کنندگان در مارس کاهش یافته است و شواهد از کند شدن شدید فعالیت های اقتصادی در اوایل سال جاری خبر می دهند.

ماندن بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان زیر صفر درصد ،و تنها با کمی فاصله از پایین ترین رقم در ۲ سال و نیمه گذشته روز سه شنبه تحت تاثیر و نشانه افزایش نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی جهان و عدم اطمینان در مورد تاثیر پتانسیل آشوب و بحران های برگزیت در اتحادیه اروپا بود.

استفان مورد ،نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای عضویت در هیئت مدیره فدرال رزرو روز سه شنبه در مصاحبره با نیویورک تایمز گفت که فدرال رزرو باید فورا نرخ بهره را به میزان نیم درصد کاهش دهد .

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز گذشته نتوانست وتو ترامپ در مورد لغو اعلام شرایط اضطراری را باطل کند . ترامپ ماه پیش برای تامین هزینه های ساخت دیورا مرزی با مکزیک که نمایندگان بودجه آنرا تصویب نکرده بودند ،حالت اضطراری اعلام کرد و مجلس نمایندگان با ان مخالفت کرد و در ادامه ترامپ طرح مجلس را وتو کرد .

نخست وزیر بریتانیا ،ترزا می روز چهارشنبه با تعدادی از نمایندگان محافظه کار طرفدرار خود نشستی خواهد داشت تا بتوانند در آخرین شانس جدول زمانبندی خروج از اتحادیه و طرح پیشنهادی را ترمیم کنند و بتوانند تایید آنرا از پارلمان بگیرند.

واردات طلای حالص چین از طریق بازار هتگ کنگ در ماه گذشته به میزان ۱۳.۶ درصد افت داشته است ، زیرا اشتیاق و تقاضا برای خرید طلا در بزرگترین مصرف کننده جهانی این فلز تحت تاثیر مشکلات دامنه دار اقتصادی کاهش یافته است .

اس پی دی آر گلد تراست ، بزرگترین صندوق ذخیره و سرمایه گذاری جهان با پشتوانه طلا اعلام کرد که حجم ذخایر این موسسه در رزو سه شنبه ۰.۴ درصد رشد داشته است .

پاسخ دادن