مادورو به اروپا: تسلیم نمی‌شوم

اقتصادبرتر

رئیس جمهوری ونزوئلا اولتیماتوم اروپا را درباره برگزاری انتخابات زودهنگام رد کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازایسنا، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا پس از آن این اولتیماتوم را رد کرد که خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون خود را “رئیس جمهوری خودخوانده” این کشور اعلام کرد.

هفت کشور اتحادیه اروپا روز یکشنبه گذشته اعلام کردند که مادورو یا باید انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار کند یا اینکه رهبر ۳۵ ساله اپوزیسیون را که رئیس مجمع ملی این کشور نیز به شمار می‌رود، به عنوان “رئیس جمهور” به رسمیت بشناسد.

این هفت کشور روز گذشته بار دیگر در بیانیه‌هایی این اولتیماتوم را به مادورو متذکر شدند و در همین راستا وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد که این کشور خوآن گوآیدو را در صورتی که نیکولاس مادورو تا آخر روز یکشنبه یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را اعلام نکند، به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت خواهد شناخت.

اتریش نیز در موضعی مشابه مادورو را برای اعلام انتخابات زودهنگام تحت فشار گذاشت.

در مقابل مادورو در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی Sexta گفت که بابت درخواست‌ها مبنی بر کناره‌گیری و فشارهای ناشی از آن تسلیم نمی‌شود و ادامه داد: چرا کشورهای اروپایی باید به کشوری که انتخاباتی برگزار کرده بگویند دوباره انتخابات برگزار کند، فقط چون در آن انتخابات متحدان جناحی راستی‌اشان پیروز نشده‌اند؟

مادورو گفت: آنها تلاش می‌کنند تا با در نظر گرفتن اولتیماتوم و ضرب‌الاجل ما را به حاشیه بکشانند.

رئیس جمهوری ونزوئلا اما از نشست با کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکای لاتین در یک گروه تماس که قرار است پنجشنبه در مونته‌ویدئو در اوروگوئه برگزار شود، حمایت کرد؛ نشستی که باعث حل مسائل موجود در ونزوئلا می‌شود.

وی همچنین از گوآیدو خواست تا مذاکرات رو در رو با او داشته باشد اگرچه گوآیدو آن را رد کرده است.

پاسخ دادن