مانافورت به بازرس ویژه دروغ گفته است

پاول مانافورت
اقتصادبرتر

دادگاهی در آمریکا پاول مانافورت، رئیس پیشین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را متهم به دروغگویی به بازرسان پرونده تماس‌های احتمالی با روسیه کرد. رسانه‌ها از اتهامی سنگین علیه مانافورت خبر داده‌اند.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۵ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر ، بر اساس اخباری که روز پنجشنبه ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه) از سوی رسانه‌های آمریکا به نقل از پلیس فدرال این کشور منتشر شده، پاول مانافورت، رئیس تیم انتخاباتی دونالد ترامپ در ارتباط با تحقیقات پیرامون پرونده تماس‌های احتمالی با روسیه به رابرت مولر و دیگر بازرسان اطلاعات ناصحیح داده است.

قاضی دادگاه فدرال آمریکا، امی برمن جکسون گفته است قوه قضاییه آمریکا تردیدی ندارد که مانافورت به بازرس ویژه پرونده تماس‌های احتمالی با روسیه، رابرت مولر و سایر مسئولان اف‌بی‌آی دروغ گفته است. اکنون دادگاه در این باره حکم صادر کرده است.

مانافورت که ۶۹ سال سن دارد، با دادن اطلاعات ناصحیح عملا توافق خود با قوه قضاییه آمریکا را نقض کرده است. بر اساس این توافق، قرار بر همکاری مانافورت با بازرسان پرونده با هدف کاهش میزان مجازات بود.

احتمال افزایش مجازات

بر اساس تصمیم دادگاه یاد شده، رابرت مولر، بازرس ویژه اف‌بی‌آی درباره پرونده نقش روسیه در کارزار انتخاباتی، تعهدی به پایبندی به توافق خود با پاول مانافورت ندارد. مانافورت در ماه سپتامبر سال گذشته با مسئولان پلیس فدرال آمریکا توافق کرده بود در ازای کاهش مجازات خود، اطلاعات لازم را در اختیار مولر بگذارد.

به این ترتیب، احتمال افزایش میزان مجازات‌های پاول مانافورت تقویت شده است. لازم به یادآوری است که مانافورت یکی از چهره‌های کلیدی تحقیقات اف‌بی‌آی درباره پرونده یاد شده است.

مانافورت پس از اعلام رسمی تصمیم دادگاه، موضوع دادن اطلاعات ناصحیح به بازرس ویژه پرونده یاد شده را تکذیب کرده است.

پاول مانافورت در ماه مارس سال ۲۰۱۶ به تیم انتخاباتی دونالد ترامپ پیوست. در ماه ژوئن، ترامپ رسما مانافورت را به عنوان رئیس تیم انتخاباتی خود معرفی کرد. گفته می‌شود که مانافورت در همان ماه ژوئن با یک وکیل روس در برج ترامپ دیدار کرده است.

پسر بزرگ دونالد ترامپ با برگزاری این دیدار موافقت کرده بود. گفته شده است که این وکیل روس بر آن بوده اطلاعاتی درباره هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی ترامپ در اختیار آن‌ها قرار دهد.

پاسخ دادن