مدیریت تلفات جاده ای

تصادف
اقتصاد برتر

اکرم صدیقی-سردبیر سایت-با پایان گرفتن سال و آغاز تعطیلات نوروزی ، سفرهای استانی شهروندان بیشتر می شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ اسفند ۹۷

از آنجا که همیشه در این ایام به دلایل مختلف از جمله عدم استاندارد جاده ها، نقص فنی خودرو ها، خطای انسانی و… همواره شاهد افزایش تصادفات جاده ای هستیم، به همین بهانه در این مقال تاملی بر مدیریت تلفات جاده ای خواهیم داشت .

از آنجا که رانندگی و تصادفات جاده ای در جهان خصوصا کشور ما به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده، بایستی با تمهیدات ویژه و رعایت نکاتی چند همانند رعایت مسائل ایمنی، بهبود مهندسی جاده ها و افزایش ایمنی وسایل نقلیه، آمار تصادفات  را تا حد ممکن کاهش داد.

طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، سالانه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای در سراسر جهان کشته می‌شوند و همچنین بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون نفر نیز دچار جراحت و معلولیت می شوند.

 این آمار بسیار تکان دهنده است،  البته نشان می دهد تنها ایران  قربانی تلفات جاده ای نیست و تصادفات رانندگی در تمام کشورهای جهان رخ می دهد، لذا سازمان ملل در سال ۲۰۰۵ میلادی روزی را برای حمایت از قربانیان جاده ای به رسمیت شناخت و برای حمایت از مسافران جاده ها  از دولت ها خواست برای کاهش تلفات جاده ای ابتدا نسبت به بهبود جاده ها در کشورها  اقدام کرده و همچنین به آموزش شهروندان در خصوص رعایت مسائل ایمنی توجه نشان داده و در نهایت ایمنی وسایل نقلیه را ارتقا بخشند.

نکته قابل توجه در تصادفات جاده ای که در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران رخ می دهد این است که نه تنها شهروندان را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه به اقتصاد کشور نیز خسارت جبران ناپذیری وارد می کند که طبق آمارها معادل ۳ درصد کاهش تولید ناخالص ملی است .

بررسی ها نشان می دهد تصادفات جاده‌ای مهمترین عامل مرگ و میر در میان نوجوانان، جوانان بخصوص گروه سنی ۱۵-۲۹ سال است. مضاف بر آنکه حدود دو سوم تلفات جاده‌ای متعلق به مردان کمتر از ۲۵ سال است.

درست است که بسیاری از تصادفات جاده ای در ایران به دلیل کمبود امنیت جاده و کاستی های آن است و البته عدم استاندارد خودرو های تولید داخل نیز یکی از دلایل تصادفات جاده ای است اما باید توجه داشت برخی شهروندان با عدم رعایت نکات ایمنی همانند نبستن کمربند ایمنی و یا  سرعت غیر مجاز و عدم توجه به تابلوهای هشدار دهنده مبنی بر کاهش سرعت یا سبقت ممنوع، قربانی تصادفات جاده ای می شوند. حتی در برخی موارد خواب آلودگی و مصرف مواد مخدر و الکل در زمان رانندگی به شمار تلفات جاده ای دامن می زند و خطر مرگ و جراحت را در پی خواهد داشت.

اگر در شرایط کنونی کشور امکان اصلاح مهندسی جاده ها، افزایش کیفیت خودرو های تولید داخل و آموزش فراگیر رانندگان را نداریم بهترین راه پیشگیری و کاهش تصادفات جاده ای احتیاط کامل رانندگان است. رانندگان می توانند با رعایت کامل قوانین رانندگی و احتیاط در جاده ها خودشان نقش اساسی را در کاهش تصادفات ایفا کنند. این مهم نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی است که امیدواریم رسانه های همگانی خصوصا رسانه های ملی به این مهم بیش از پیش توجه داشته باشند.

اگر سازمان راهنمایی و رانندگی بسته های آموزشی حاوی اطلاعات فنی در مورد عوامل موثر در تصادفات و ارائه مواردی برای پیشگیری از وقوع آن ها را در اختیار رانندگان بگذارد، کمک شایان توجهی در کاهش تلفات جاده ای خواهد شد لذا شروع سال جدید در کمال امنیت و به دور از اخبار ناخوشایند تصادفات و تلفات جاده ای و خدای ناکرده به سوگ نشستن شهروندان عزیز، همکاری شهروندان و دولت را می طلبد. توجه هر دو گروه می تواند در کاهش تلفات و آسیب های جاده ای موثر باشد .

به امید سالی خوش و به دور از هرگونه اخبار ناخوشایند و ایمن امیدواریم حتی اگر دولت نیز در پاره ای موارد وظیفه اش برای ایمن کردن جاده ها را به نحو احسن انجام نداده باشد، خود شهروندان همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند.

پاسخ دادن