مشکلی برای انتقال نفت و فرآورده‌های آن وجود ندارد

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به آسیب‌دیدگی برخی از لوله۲های انتقال در روزهای اخیر به دلیل شرایط جوی پیش آمده تاکید کرد مشکل خاصی برای انتقال نفت و فرآورده‌های آن نداریم.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت نفت، عباسعلی جعفری‌نسب ضمن تاکید بر آماده‌باش کامل مناطق دوازده‌گانه خطوط لوله و مخابرات در کل کشور با توجه به شرایط نامساعد جوی گفت: تنها در برخی مناطق از جمله مناطق شمالی، لرستان و خوزستان پوشش برخی خطوط به دلیل شدت بارش‌ها شسته شده است که همکاران ما در این مناطق به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت ایمن سازی هستند.

وی افزود: در روز‌های نخستین سال قسمت‌هایی از پوشش خط لوله فرآورده ری – ساری به دلیل طغیان رودخانه تجن از بین رفته و خط حالت لرزش پیدا کرده بود که به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه خط لوله مذکور حدود سه ساعت متوقف و عملیات ایمن سازی و پایه‌کوبی اطراف آن انجام شد و خط در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

جعفری‌نسب همچنین درباره خط لوله فرآورده اهواز – ری که روز گذشته در محدوده اندیمشک دچار شکستگی شده بود، گفت: همکاران ما در منطقه در حال تعمیر خط هستند که با توجه به قرارگیری خط در عمق ۶ متری زمین و توفان و بارش‌های شدید، عملیات تعویض بخشی از خط لوله که دچار مشکل شده بود نهایتا تا پایان امروز به اتمام رسیده و خط در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر آمادگی کارکنان خطوط لوله برای رفع آسیب‌های احتمالی به دلیل بارش‌ها گفت: پوشش برخی خطوط از جمله دو خط لوله ۱۶ و ۱۰ اینچ فرآورده اهواز به تهران در منطقه خوزستان به دلیل شدت بارش‌ها و جاری شدن سیلاب از بین رفته بود که عملیات ایمن سازی این خطوط نیز انجام شد.

پاسخ دادن