معرفی نسل جدید مزدا ۳ در نمایشگاه لس‌آنجلس

پس از انتشار تیزرهای تبلیغاتی، کمپانی مزدا سرانجام در نمایشگاه خودرو لس آنجلس از نسل جدید مزدا۳ رونمایی کرد. این خودرو در دو نسخه ۵ در هاچبک و ۴ در سدان عرضه خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ آذر ۹۷

کمپانی مزدا سرانجام نسل جدید مزدا ۳ را معرفی کرد که در دو نسخه ۵ در هاچبک و ۴ در سدان عرضه خواهد شد.

به گزارش اقتصاد برتر؛ پس از انتشار تیزرهای تبلیغاتی، کمپانی مزدا سرانجام در نمایشگاه خودرو لس آنجلس از نسل جدید مزدا۳ رونمایی کرد. اتفاق مهم در مورد نسل جدید این خودرو محبوب، استفاده از پیشرانه اسکای اکتیو X مزدا است که مدت‌ها منتظر آن بودیم.

البته مزدا در حال حاضر تنها وجود پیشرانه اسکای اکتیو X را تایید کرده و اطلاعات فنی و مشخصات آن را منتشر نکرده ولی می‌دانیم که بسته به منطقه عرضه، خریداران امکان سفارش موتورهای ۱.۵، ۲.۰ و ۲.۵ لیتری اسکای اکتیو G را دارند. این پیشرانه ورودی‌های هوا و پیستون‌های بهبودیافته‌ای دارد که عملکرد و مصرف سوخت آن را به حالت بهینه درآورده است. البته مزدا در برخی کشورها، مزدا۳ جدید را با پیشرانه اسکای اکتیو D دیزلی با حجم ۱.۸ لیتری هم عرضه خواهد کرد. برای انتقال قدرت جعبه دنده‌های ۶ سرعته دستی و اتوماتیک در نظر گرفته شده و خریداران می‌توانند سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک را هم برای خودرو خود سفارش دهند.

مزدا۳ جدید همانند گذشته در دو نسخه هاچبک ۵ در و سدان ۴ در قابل خریداری است. در نسخه هاچبک طراحی مدرن‌تری به چشم می‌خورد چراکه نمای عقب خودرو شکل گرد و مدوری دارد و خطوط بدنه به بهترین شکل طراحی شده‌اند. در نسخه سدان خطوط برجسته‌تر و نمای معمول‌تری دارد.

در هر دو نسخه، در نمای جلو دماغه کشیده‌ای دیده می‌شود که در جلو آن یک جلو پنجره بزرگ و چراغ‌های مدرن و آینده نگرانه دیده می‌شود. یک نکته مهم دیگر در مورد طراحی مزدا۳ جدید، ستون‌های A با قطر کم است که دید کافی از مسیر را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

مهندسین مزدا کابین نسل جدید مزدا۳ را کاملا مینیمال و آینده نگرانه طراحی کرده‌اند. در داخل کابین کلیدهای کنترلی کمی دیده می‌شود و یک نمایشگر ۸.۸ اینچی در مرکز داشبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته شده است. از دیگر تجهیزات می‌توانیم به نمایشگر هدآپ اشاره کنیم که اطلاعات صفحه آمپر را بر روی شیشه جلو نمایش می‌دهد.

مزدا۳ جدید به لطف استفاده از تکنولوژی‌ها و دستیارهای رانندگی جدید، رانندگی راحت‌تری دارد. از جمله این دستیارها می‌توانیم به سیستم Cruising & Traffic Support مزدا اشاره کنیم که امکان کنترل کردن خودرو در ترافیک را دارد و در شتاب گیری، ترمز و فرمان‌دهی به راننده کمک می‌کند. هشدار برخورد از جلو هم به پیشگیری از تصادف و برخورد با موانع کمک می‌کند.

*ترجمه: مریم رهنما

پاسخ دادن