موج جدید بارش برف وباران در ۲۰ استان کشور

اقتصاد برتر

سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد از امروز، بارش باران در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و شرق لرستان و بارش برف در مناطق کوهستانی در بعضی مناطق آغاز خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از سازمان هواشناسی، پیرو اطلاعیه شماره ۱۰۲ دوشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۱۰ وضع هوای مناطق مختلف کشور متاثر از سامانه بارشی به شرح زیر پیش بینی بینی می شود:
چهارشنبه ۹۷/۱۰/۱۲: بارش باران در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و شرق لرستان و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر این استانها و بارش باران در برخی مناطق ایلام و مرکزی
پنجشنبه ۹۷/۱۰/۱۳: بارش باران در شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، اصفهان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی ، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گیلان، مازندران و گلستان و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی این استانها و بارش باران در ایلام و شمال بوشهر
جمعه ۹۷/۱۰/۱۴: بارش برف و باران در گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی
شایان ذکر است با توجه به پیش بینی بارش باران آبگرفتگی معابر و با توجه به بارش برف اختلال در جاده ای مناطق کوهستانی مناطق یاد شده پیش بینی می شود.

 

بارش در نواحی غربی

امروز در بیشتر مناطق غرب، جنوب و شمال غرب بارش باران پیش بینی می‌شود.

 برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از پلیس راهور شرایط بارندگی و سامانه‌های جوی در مناطق مختلف کشور به شرح زیر گزارش می‌شود.

بارش باران؛ در نواحی غربی
امروز سامانه بارشی وارد کشور شده و در حال حاضر در برخی مناطق غرب و شمال غرب در بخش هایی از استان هایی مثل کرمانشاه و شمال خوزستان بارش ها آغاز شده است. برای امروز در بیشتر مناطق غرب و جنوب غرب بارش ها ادامه دارد.

تقویت بارش ها، ۵ شنبه

برای روز ۵ شنبه این بارش ها تقویت می شود و کل نیمه غربی کشور را در بر می گیرد. از بخش هایی از شمالغرب تا حتی جنوب کشور سامانه بارشی نفوذ می کند و به بخش هایی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز سواحل شمالی و حتی شمال شرق هم خواهد رسید.

خروج سامانه بارشی؛ روز جمعه

روز جمعه تقریبا این سامانه بارشی از غرب کشور عبور می کند و تمرکز آن روی بخش هایی شمال شرق از دامنه های شرقی البرز است به طوری که روز جمعه شدت بارش ها در خراسان رضوی و شمالی، گلستان و بخش هایی از استان سمنان را خواهیم داشت.
تا اواخر روز جمعه این سامانه بارشی مرزهای شمال شرق کشور را ترک می کند.
پدیده مه با علت سرما، رطوبت هوا و لغرندگی جاده ها با توجه به بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس می تواند منجربه اختلال در جاده های کوهستانی برای ۵ شنبه و جمعه شود.
برای نواحی جنوب شرق کشور مثل سیستان و بلوچستان، بخش هایی از استان کرمان و هرمزگان و یزد این سامانه بارشی اثر نخواهد داشت.
در بیشتر مناطق کشور این سامانه بارشی برای روز ۵ شنبه بارش خواهد داشت.

بارش ها در تهران؛ از امشب

در پایتخت هم از بعداز ظهر امروز رشد ابر را و امشب بارش ها شروع می شود ولی عمده بارش ها برای تهران روز ۵ شنبه اتفاق می افتد.
کاهش محسوس دمای هوا برای بیشتر مناطق کشور هم پیش بینی می شود.

پاسخ دادن