موسیقی فجر ۳۴ نواخته شد

اقتصادبرتر

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ساعت ۱۸:۳۰ (چهارشنبه) با اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان در تالار وحدت آغاز شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، در تالار رودکی و در سانس ۱۸:۳۰ تکنوازی پیانو با نوازندگی آریینه ایسرائیلیان اجرا شد و در دیگر سانس این تالار «ارکستر سمفونیک رسانه هنر» به رهبری امیرپدرام طاهریان از ساعت ۲۱:۳۰ اجرا گردید.

اقتصادبرتر

در تالار ایوان شمس گروه «همایون پرنیا» با خوانندگی فاضل جمشیدی ساعت ۱۹ اجرا داشتند.

 فاضل جمشیدی خواننده گروه همایون پرنیا با اعلام این خبر گفت:« اجرایی که ما برای جشنواره موسیقی فجر در نظر گرفته ایم، قطعاتی در آواز اصفهان  بود.

همچنین ۴ تصنیف اصلی از اشعار رهی و معیری و هوشنگ ابتهاج انتخاب شده که در این برنامه اجرا شد. وی ادامه داد:« تصنیفهای خواب نیلوفر،عشق و بهانه، صد ترانه و هجر غم انگیز در این کنسرت بود. بعد از اجرای تصنیفها، آوازهایی از اشعار مولانا و خیام و محمد علی بهمنی را اجرا خواهیم کرد.»

فاضل جمشیدی با بیان اینکه گروه همایون پرنیا اجرایی را در شهرستان نیز خواهد داشت گفت: همین اجرا ۲۸ بهمن در خرم آباد به روی صحنه خواهد رفت.»

خواننده گروه همایون پرنیا همچنین گفت:«تمامی قطعاتی که در جشنواره اجرا میشود قبلا به صورت آلبوم با نامِ این نیز بگذرد منتشر شده و علاقمندان میتوانند تمامی قطعات آلبوم را به صورت زنده در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بشنوند.»

لازم به ذکر است اجرای گروه همایون پرنیا ۲۴ بهمن، ساعت ۱۹ در تالار ایوان شمس به روی صحنه خواهد رفت.

فرهنگسرای نیاوران نیز ساعت ۱۸:۳۰ میزبان کشور آذربایجان و گروه «موغام» بود در ساعت ۲۱:۳۰ نیز «ارکستر نوجوانان رودکی» و گروه «گلبانگ» اجرایی را انجام دادند.


بخش عمده ای از این اجرا به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، بازخوانی سرودهای انقلابی بود.

از دیگر برنامه های امروز جشنواره موسیقی فجر، اجرای گروه «تریو امئل» از کشور اسلوونی خواهد بود که در ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه  رفت.

«خنیاگران خیام» به سرپرستی صمد برقی و گروه «فاخته» به سرپرستی رضا موسوی زاده نیز در برج آزادی اجرا خواهند داشت.

در بخش نواحی جشنواره نیز گروه «راست موغام» تبریز و «زندگی» مازندران اجراهایی را در سالن سوره حوزه هنری خواهند داشت.

در بخش پاپ اولین روز جشنواره نیز بهنام بانی در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در برج میلاد به روی صحنه داشت.

اقتصادبرتر

لازم به ذکر است جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۲۵ بهمن در ۷ سالن تهران برگزار خواهد شد.

پاسخ دادن