نحوه تامین خسارت تصادف های لوکس؟

نحوه تامین خسارت تصادف های لوکس؟
اقتصادبرتر

در هنگام تصادف یک خودرو معمولی با یک خودرو لوکس گران قیمت، طرفین تصادف ممکن است تصورات اشتباهی از پیشامد داشته باشند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، با زیاد شدن تردد خودرو‌های چند صد میلیونی رنگارنگ و گران قیمت در شهرهای بزرگی مثل تهران حتما با این پدیده مواجه شده اید که اگر خدای ناکرده روزی با یک خودرو پورشه، مازاراتی، ب ام و یا بنز تصادف کنید و مقصر هم باشید! چطور می‌خواهید از پس خسارت چنین تصادفی بر آیید؟ در خیابان‌های شلوغ شهری مثل تهران که از این دست خودرو‌ها فراوان هستند افرادی را می‌شناسم که می‌گویند از خودرو‌های گرانقیمت لوکس همیشه فاصله می‌گیرند تا مبادا با آنها تصادفی داشته باشند و دچار شوک جبران خسارت شوند.

اگر با خودروهای چند میلیونی تصادف کردیم، چه کنیم؟

در هنگام تصادف یک خودرو معمولی با یک خودرو لوکس گران قیمت، طرفین تصادف ممکن است تصورات اشتباهی از پیشامد داشته باشند؛ راننده خودرو معمولی که مقصر تصادف است، ممکن است با وجود دارا بودن بیمه شخص ثالث، به دلیل محدود بودن سقف جبران خسارت غیر جانی بیمه خود، تصور کند که باید مبلغ زیادی پرداخت کند و ضرر مالی سنگینی متوجه‌اش باشد؟ از سوی دیگر، راننده خودرو لوکس حادثه دیده هم ممکن است تصور کند تمام خسارت وارد شده بر عهده مقصر است. این در حالی است که اطلاع دقیق و درست از قوانین بیمه‌ای به طرفین حادثه در اتخاذ تصمیم و اعمال برخورد درست با شخص خسارت دیده کمک می‌کند.طلاع از قوانین بیمه‌ای بویژه بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و… به ما در کنترل استرس، خشم و پیامد‌های یک تصادف غیر عادی کمک می‌کند.

بر اساس قانون بیمه شخص ثالث که سال گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، حداکثر قیمت خودروهای گران قیمت در جبران خسارت توسط بیمه‌های شخص ثالث، نصف دیه یک مرد مسلمان در ماه‌های حرام در نظر گرفته می‌شود. با این حساب، در سال جاری حداکثر قیمت در نظر گرفته شده، برابر نصف ۳۰۸میلیون تومان، یعنی ۱۵۴میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد و خسارت از طرف شرکت صادرکننده بیمه شخص ثالث خودرو مقصر، براساس نسبتی از این مبلغ محاسبه می‌شود. پس اگر خودرو شما با سقف جبران خسارت غیرجانی بیمه شخص ثالث، ۱۰ میلیون تومان باشد و با یک خودرو پورشه یک میلیارد تومانی تصادف کردید و ۸۰ میلیون تومان خسارت وارد کردید، از ترس توقیف اموال و حبس در زندان متواری نشوید، خیال‌تان راحت باشد که بر اساس قانون جدید، بیمه شما تنها موظف به پرداخت مبلغ خسارت قابل جبران از طرف شما، معادل ۱۲میلیون و ۳۲۰ هزار تومان می‌شود که ۱۰میلیون تومان آن را بیمه شخص ثالث شما پوشش می‌دهد و مبلغ ۲میلیون و ۳۲۰هزار تومان را باید از جیب بپردازید.

حتما با خود می‌گویید که در این اینصورت، تکلیف مالک خودرو لوکس خسارت دیده چه می‌شود؟ در این شرایط، اگر مالک خودرو خسارت دیده دارای بیمه بدنه باشد، می‌تواند باقی خسارت را از طریق بیمه بدنه پوشش دهد و در غیر اینصور، نمی‌تواند بابت این بخش از حقوق خود، مطالبه‌ای از مالک خودرو مقصر یا شرکت بیمه‌ای شخص ثالث آن داشته باشد. با توجه به این موضوع و مد نظر قرار دادن افزایش قیمت خودروهای لوکس وارداتی که در سطح شهرها تردد می‌کنند، برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، توصیه می‌شود سقف جبران خسارت‌‌های غیر جانی بیمه شخص ثالث خود را بالاتر تعیین کنند. مشاوران ازکی به مالکان خودروهای لوکس توصیه می‌کنند که با مشاوره‌ حرفه‌ای، بیمه بدنه مناسبی برای خودروهای خود انتخاب کنند، تا در موارد مشابه، بتوانند خسارت خود را جبران کنند.

قوانین بیمه جدید

بر اساس قوانین و مقررات بیمه در سال‌های گذشته در صورتی که شما با خودرویی گران‌قیمت تصادف می‌کردید، بیمه‌گذار تنها بخشی از خسارت تصادف که مربوط به تعهدات مالی مندرج در بیمه‌نامه شخص ثالث بود را تقبل می‌کرد. بنابراین خسارت‌ زننده موظف بود طبق قانون مابقی خسارت را پرداخت کند. نحوه کار نیز به این صورت بود که ابتدا خسارت باید از سوی کارشناسان رسمی برآورد می‌شد و مبلغ غرامت تا سقف بیمه مورد نظر که در سال ۹۴ حداقل ۵/ ۵ میلیون تومان بود را پرداخت می‌کرد و پرداخت مابقی خسارت را به عهده شخصی که خسارت را وارد کرده بود، می‌گذاشت. به ‌طور مثال در صورت تصادف یک پراید با یک پورشه، در صورتی که ۴۰ میلیون خسارت به پورشه وارد می‌شد و راننده پراید مقصر بود، بیمه تنها به میزان تعهدات مالی درج شده در بیمه‌نامه خسارت را تقبل می‌کرد و مابقی خسارت باید از سوی شخصی که خسارت را وارد کرده بود، پرداخت می‌شد. اگر فرد مبلغ تعیین شده برای خسارت را پرداخت نمی‌کرد، شخص خسارت دیده مثلا صاحب پورشه، می‌توانست به دادگاه صالحه شکایت کند و کارشناسان دادگاه مجددا میزان خسارت به خودروی وی را بررسی می‌کردند و حکم به پرداخت خسارت می‌دادند؛ در اینجا حکم توقیف اموال فرد خسارت زده صادر می‌شد. اگر وی اموال در دسترسی داشت، به‌ عنوان خسارت توقیف می‌شد و اگر این چنین نبود، به دلیل محکومیت مالی حکم جلب وی صادر می‌شد. در این بین اگر خسارت‌زننده واقعا استطاعت پرداخت خسارت را نداشت و چهار شاهد شهادت می‌دادند که خسارت‌زننده تنها مالش همین خودروی تصادفی است که با آن امرار معاش می‌کند، قاضی برای او مبلغ خسارت را با توجه به درآمدش قسط‌بندی می‌کرد. از آنجا که این موضوع مشکلات بسیاری را هنگام تصادف یک خودروی معمولی با خودرویی گران‌قیمت ایجاد می‌کرد و انتقادات بسیاری را متوجه نقش شرکت‌های بیمه به ‌عنوان حامی حقوق مردم می‌کرد، بنابراین در سال گذشته دولت در این بخش از قانون بازنگری انجام داد.

سال گذشته، بند جدیدی به قانون بیمه شخص ثالث اضافه شد؛ که بموجب آن در صورتی که یک خودروی معمولی با خودرویی گران‌قیمت تصادف کند، شرکت بیمه تعهد دارد، متناظر با ۵۰ درصد دیه یک مرد مسلمان در ماه‌های حرام خسارت وارده را جبران کند. در این قانون بیمه‌گذار یک خودروی متعارف را مبنایی برای تعیین سقف پرداخت خسارت در نظر گرفته است؛ قیمت خودروی متعارف نیز ۵۰ درصد دیه یک مرد مسلمان در ماه‌های حرام در نظر گرفته شده است. از آنجا که دیه در ماه‌های حرام در سال جاری ۲۸۰ میلیون تومان تعیین شده است، بنابراین ۵۰ درصد این مبلغ یعنی ۱۴۰ میلیون تومان حداکثر سقف پرداخت خسارت به خودروی گران‌قیمت از نظر قانون است. بنابراین اگر کسی با این نوع خودروها تصادف کند متناظر با ۱۴۰ میلیون تومان باید خسارت پرداخت کند. به همین دلیل رئیس کل بیمه مرکزی به همه دارندگان خودروهای گران‌قیمت در کشور توصیه کرده است، حتما بیمه بدنه کامل داشته باشند تا بتوانند مابقی خسارت وارده به خودروی خود را از طریق بیمه بدنه جبران کنند. از آنجا که قوه قضائیه هر سال نرخ دیه را اعلام می‌کند اگر نرخ دیه در سال‌های آینده افزایش پیدا کند، طبعا مبنای تعیین قیمت خودروهای متعارف گران‌قیمت نیز تغییر خواهد کرد؛ هر چند این قانون هم اینک در حال اجراست، بسیاری از مردم از آن اطلاع ندارند. در این بین یک پرسش وجود دارد اینکه تبصره جدیدی که در بیمه شخص ثالث مدنظر قانو‌گذار قرار گرفته است چه مزایا و معایبی دارد؟ به گفته کارشناسان مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت این بند جدید که در قانون بیمه شخص ثالث گنجانده شده، این است که این قانون نگرانی و مشکلات مالکان خودرویی که با خودروهای گران‌قیمت تصادف می‌کردند، مرتفع کرده و امر بسیار مثبتی است. چرا که در بسیاری از تصادفات چون مالک خودرو توانایی پرداخت مابقی خسارت را نداشت به زندان می‌رفت و مشکلات بسیاری را متحمل می‌شد.

پاسخ دادن