نرخ هر دست کله پاچه؛ ۲۰۰ هزار تومان!

کله پاچه ارزان شد

کمبود دام نه‌تنها قیمت گوشت را به صورت جهشی بالا برده بلکه نرخ هر دست کله‌پاچه در برخی نقاط تهران به ٢٠٠‌هزار تومان هم رسیده است و همین موضوع موجب شده که بسیاری از طباخی‌های تهران شیفت ناهار و شام‌ را تعطیل کرده و به طبخ صبحانه بسنده کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر، صبحانه‌خوردن در رستوران عادت تازه ایرانی‌هاست و حالا میز صبحانه رنگارنگ کافه‌ها و رستوران‌های مختلف شهر را بیشتر از گذشته در اینستاگرامشان به اشتراک می‌گذارند. اما جالب است بدانید در این میان وضع صبحانه محبوب و سنتی ایرانی یعنی کله‌پاچه تعریف چندانی ندارد و ٣٠‌درصد طباخی‌ها درخواست تغییر کاربری‌ خود را به اتحادیه‌شان ارسال کرده اند.

کمبود دام نه‌تنها قیمت گوشت را به صورت جهشی بالا برده بلکه نرخ هر دست کله‌پاچه در برخی نقاط تهران به ٢٠٠‌هزار تومان هم رسیده است و همین موضوع موجب شده که بسیاری از طباخی‌های تهران شیفت ناهار و شام‌ را تعطیل کرده و به طبخ صبحانه بسنده کنند. حالا کمبود کله‌پاچه موجب شده که قاچاقچیان رو به قاچاق کله‌پاچه بیاورند و از آن طرف مشتری‌های ارزان‌ترین اقلام طباخی‌ها یعنی سیرابی و شیردان بیشتر از گذشته شود.

اوضاع طباخی‌ها خوب نیست، فروش آنها بشدت کاهش پیدا کرده و اسیر رکود این روزهای بازار شده‌اند. طبق اعلام رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان فروش طباخی‌ها نسبت به ‌سال گذشته به کمتر از یک‌سوم رسیده و در ٩ ماه اخیر ٢٠‌درصد از واحدهای صنفی که در تهران مشغول به کار بودند، تغییر شغل دادند.

در ماه‌های اخیر شرایط به گونه‌ای پیش رفته که بیشتر واحدهای صنفی این شغل فروش بسیار کمی داشته‌اند و نهایت فروش روزانه آنها ۵ دست کله‌پاچه بوده است. این رکود در حالی حاکم بر صنف طباخان شده که هزینه اداره یک روز یک مغازه طباخی بین ٣٠٠ تا ۵٠٠‌هزار تومان است و با این شرایط کاملا مشخص است که چرا برخی از طباخی‌ها عطای‌ ماندن در این شغل را به لقایش بخشیدند.

طبق اعلام رئیس اتحادیه کله‌پاچه و سیراب و شیردان در حال حاضر هم ٣٠‌درصد از واحدهای صنفی درخواست ابطال پروانه و خروج از این شغل را دارند. از طرف دیگر افزایش نرخ دلار باعث شده است که فعالان این حوزه تمرکز خود را روی صادرات دام بگذارند؛ چون دیگر فروش دام به طباخی‌ها سود چندانی ندارد بلکه صادرات آن است که توجیه اقتصادی و سود سرشاری را به دنبال دارد.

از ابتدای امسال شایعاتی درباره واردات کله‌پاچه قاچاق به داخل کشور شنیده می‌شد. کمیاب‌شدن این غذای محبوب ایرانی‌ها باعث شده بود در این بین افراد سودجویی هم باشند که اقدام به واردات قاچاق کله‌پاچه کرده باشند. در ماه‌های ابتدایی ‌سال جاری با توجه به کاهش عرضه کله‌پاچه در کشور و افزایش تقاضا، قاچاقچیان دام کله‌پاچه را به ‌همراه محموله‌های گوشت‌ وارداتی از ارمنستان و قرقیزستان به ‌صورت قاچاق وارد کشور می‌کردند. این در حالی است که هنوز سازمان دامپزشکی مجوز لازم برای واردات کله‌پاچه را صادر نکرده است.

حسین رواسی، رئیس اتحادیه کله پاچه و سیراب و شیردان درباره قیمت این روزهای کله پاچه می‌گوید: «از زمانی که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان با این استدلال که صنف ما کالای رقابتی دارد اجازه قیمت‌گذاری را از اتحادیه گرفت، هر واحد صنفی‌ بنا به شرایط خود قیمت‌گذاری می‌کند. این درحالی است که شرایط رقابتی زمانی است که عرضه بیشتر از تقاضا باشد اما اکنون که این طور نیست، در نقاطی از تهران هر دست کله پاچه ٢٠٠‌هزار تومان قیمت‌گذاری شده و در مقابل شکایت مردم در اتحادیه ما عملا هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم.»

او توضیح می‌دهد: «درواقع هزینه هر دست کله‌پاچه ۵٠ تا ۶٠‌هزار تومان بود که به علت فروش پایین ۵-۶ دست روزانه و هزینه بالای اداره طباخی بعضا قیمت تمام شده ١٠٠ تا ١٢٠‌هزار تومان می‌شد، اما طباخان ٧٠ تا ٧۵‌هزار تومان می‌فروختند که در این شرایط زیان‌دهی فراوانی برایشان داشت و باعث شد خیلی از واحدهای صنفی تعطیل کنند. الان هم که در برخی از نقاط تهران حتی قیمت ٢٠٠‌هزار تومان را هم برای یک دست کله پاچه شاهد بوده‌ایم. این درحالی است که کله پاچه از غذاهای همیشه محبوب ایرانی‌ها بوده و خیلی‌ها آن را به‌عنوان یک وعده غذایی و معمولا صبحانه استفاده می‌کردند، اما الان میزان تقاضا به شدت کاهش پیدا کرده چون قدرت خرید مردم بسیار کم شده و خیلی‌ها دیگر قید کله پاچه خوردن را زده‌اند.»

پاسخ دادن