نشست کمیته پیگیری موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه‌ در چابهار

مستثنی شدن بندر چابهار از تحریم ها
اقتصاد برتر

نشست کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار (۳ دی ماه) با حضور معاون امور بندری و اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای کمیته پیگیری از کشورهای ایران، هند و افغانستان در بندر چابهار برگزار و متن پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار تدوین خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا- ‌معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گفت: کمیته پیگیری موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه ایران، هند و افغانستان (موافقتنامه چابهار) سوم دی ماه با حضور معاون امور بندری و اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای کمیته پیگیری از کشورهای ایران، هند و افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار خواهد شد‌.

حسین شهدادی در تشریح جزئیات این نشست افزود: مذاکرات در دو بخش فنی و تخصصی برگزار و بر اساس دستور کار اجلاس؛ پیش نویس پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار بررسی خواهد شد‌.

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: جمع بندی مباحث تخصصی و تهیه متن نهایی پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار توسط روسای هیأت های مذکور از اهداف این نشست خواهد بود‌.

‌هیأت های اعزامی از کشورهای هندوستان و افغانستان پس از ورود به تهران در یکم دی ماه، امروز یکشنبه (دوم دی) وارد بندر چابهار خواهند شد که پس از حضور در اجلاس و بازدید از زیرساخت‌ها، تجهیزات و اسکله های بندر شهید بهشتی چابهار، سه شنبه این بندر را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.

پاسخ دادن