نفت برنت بر فراز ۶۷ دلار

سه عامل اساسی برای قیمت نفت در سال 2020

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر وقوع طوفان در خلیج مکزیکو که تولید نفت خام آمریکا را تهدید می‌کند، افزایش پیدا کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با متوقف شدن فعالیت دکل‌های نفتی آمریکا به دلیل طوفان مکزیک و کاهش تولید به یک‌سوم، قیمت نفت در بازارهای جهانی به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید.

امروز قیمت نفت برنت با ۹ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۷ دلار و ۱۰ سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با افزایش ۱۳ سنتی بشکه‌ای ۶۰ دلار و ۵۶ سنت به فروش رسید. بنزین، نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب ۲.۲۸ دلار، ۹۹ سنت و ۱۱.۷۵ دلار را تجربه کردند.

 امروز پنجشنبه قیمت نفت آتی به دلیل طوفان مکزیک که تولید نفت در این منطقه را به شدت تهدید می‌کند، به بیشترین میزان شش ماه گذشته رسید. تولیدکنندگان نفت آمریکا روز چهارشنبه تقریبا یک‌سوم تولید نفت مکزیک را متوقف کردند که پیش‌بینی می‌شود بزرگ‌ترین طوفان فصل در منطقه باشد.

بر اساس آمارهای اطلاعاتی آمریکا، ۱۵ پلتفرم تولید و ۴ دکل نفتی در این منطقه خالی کرده است.

جهش قیمت نفت آمریکا در آستانه وقوع طوفان سهمگین

 آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۴ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش، به ۶۰ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز چهارشنبه ۴.۵ درصد افزایش قیمت داشت. بهای معاملات آتی نفت برنت ۳۰ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۷ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه رسید.

همچنین بر اساس گزارش رویترز کاهش ذخایر نفت آمریکا هم در روند صعودی قیمت موثر بود. ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به پنجم جولای ۹.۵ میلیون بشکه کاهش یافت که این میزان تقریبا سه برابر میزانی است که قبلا پیش‌بینی شده بود.

پاسخ دادن