نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹ زیر سایه جنگ تجاری

اقتصادبرتر

شمارش معکوس آغاز بکار نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹ (چین) در حالی به صدا در آمده که رکود بر بازار جهانی خودرو سایه افکنده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از به نقل از پایگاه خبری چینی سی.جی.تی.ان، بیش از ۱۰۰ شرکت خودروسازی از ۲۰ کشور جهان در این نمایشگاه که قرار است اواخر این هفته برگزار شود، شرکت می کنند.

نمایشگاه خودرو شانگهای به طور سنتی به عنوان سکوی پرتاب بازار خودرو چین به شمار می آید.

این نمایشگاه در حالی در چین برگزار می شود که صنعت خودروسازی چین شدیدترین دوره رکود خود را سپری می کند.

اکنون خودروسازان با یک طوفان کامل ناشی از تعیین عوارض گمرکی، سقوط تقاضا و کاهش شدید خرید خودروهای دیزلی در بازار حساس چین روبرو شده اند. این عوامل موجب تزلزل در این تجارت شده اند.

در این نمایشگاه صدها مدل از خودروهای سواری و شاسی بلند در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

پیش بینی می شود امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

در سال ۲۰۱۸ فروش خودروهای جدید در چین که بزرگ ترین بازار خودرو جهان است، برای نخستین بار در چند دهه گذشته با کاهش روبرو شد.
بر اساس این گزارش، در ۲ ماه اول سال جاری میلادی، فروش خودرو سواری در چین با ۱۸ درصد کاهش به سه میلیون و ۲۴۰ هزار دستگاه رسید.
بر اساس گزارش های خبری، گرچه تشدید تنش های تجاری میان چین و آمریکا، مشکلات اقتصادی را در این کشور آسیایی سبب شده است اما میزان فروش خودروهای برقی در چین در ۲ ماه نخست سال جاری میلادی، با رشد ۲ برابری به ۱۱۴ هزار دستگاه رسید.
در این مدت، میزان فروش خودرو برقی «پلاگین هیبرید» که از برق حاصل از باطری و بنزین استفاده می کند، نیز دستکم ۹۹ درصد افزایش یافت.

پاسخ دادن