نمایندگان مجلس روی بررسی بودجه متمرکز شدند

اقتصاد برتر

اگرچه کلیات بودجه در کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی تصویب شده است ولی به نظر می‌رسد در یک نگاه کلان و ساختاری، بودجه دچار آسیب‌های قابل توجهی است.

تهران- اقتصاد برتر – ۱۷ دی ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، . برخی نمایندگان مجلس نسبت به  اشکالات  بودجه ۹۸ موضع گیری کرده اند که در ادامه، آنها را مرور می‌کنیم.

*عدم افشای ریز درآمد و هزینه شرکت‌های دولتی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بتوانیم بر مجموعه شرکت‌های دولتی نظارت دقیق تر کنیم، گفت: اکنون یکی از اشکالات اساسی بررسی بودجه‌های سنواتی، وارد نشدن جدی مجلس به ریز اقلام درآمدی و هزینه مجموعه شرکت‌ها و بانک‌های دولتی است.
«محمدرضا پورابراهیمی»، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره ساختار بودجه نیز گفت: در بررسی بودجه یکی از اشکالات اساسی این است که عملکرد بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی در حوزه اجزای بودجه عمومی بررسی نمی شود.

وی ادامه داد: حدود یک سوم از کل بودجه در قالب بودجه عمومی می‌آید و بقیه در حوزه عملکرد بانک ها، شرکت‌های دولتی و مجموعه‌های دیگر هستند که نتیجه عملکرد آنها در سرفصل درآمدی می‌آید و هیچ وقت اجرای آن در ساختار بودجه بررسی نمی شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بتوانیم بر مجموعه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی نظارت دقیق تر کنیم، گفت: اکنون یکی از اشکالات اساسی بررسی بودجه‌های سنواتی، وارد نشدن جدی مجلس به ریز اقلام درآمدی و هزینه مجموعه شرکت‌ها و بانک‌های بخش دولتی است.

*انطباق بودجه و شرایط کشور

پورابراهیمی همچنین درباره لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: این لایحه تا حدی منطبق با شرایط است اما با توجه به نگاه مجلس، تغییراتی می‌تواند انجام شود.
وی با اشاره به اینکه باید برای جایگزینی درآمدهای نفتی راهکارهایی را پیدا کنیم و وابستگی به نفت را به کمترین حد برسانیم، افزود: انتظار ما از سازمان برنامه و بودجه این بود که در سال ۹۸ رویکردی را در پیش بگیریم که منابع درآمدی بدون نفت، اساس بودجه را تشکیل دهد و منابع جایگزین درآمدهای نفتی را در نظر بگیریم؛ البته با توجه به وجود میادین مشترک نفتی، باید نفت بفروشیم.
پورابراهیمی اضافه کرد: با تمهیدات دولت و حمایت مجلس، خلاف تصور آمریکایی‌ها که می‌خواهند فروش نفت جمهوری اسلامی ایران را به کمترین حد برسانند این اتفاق رقم نخواهد خورد.

وی ادامه داد: باید از سال‌های پیش اقداماتی را در راستای جایگزینی منابع درآمدهای نفتی در بودجه انجام می‌دادیم تا آمریکایی‌ها تصور نکنند که با ابزار تحریم نفتی می‌توانند به کشورمان فشار وارد کنند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که کشورهایی که نفت ندارند چگونه بودجه سالیانه خود را تدوین می‌کنند؟ گفت: اقدام آمریکایی‌ها در تحریم نفتی را می‌توانیم فرصتی برای کشور و نظام بدانیم و برای نخستین بار بودجه بدون نفت بنویسیم و منابع دیگر را جایگزین کنیم.

*جلالی: روند فعلی بودجه‌ریزی در کشور اشتباه است

نشست بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور با حضور «کاظم جلالی»، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد.
جلالی در این نشست با اشاره به روند بودجه‌ نویسی در کشور این امر را ناصواب دانست و گفت:‌ بارها و از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که روند فعلی بودجه‌ریزی در کشور اشتباه است و باید مورد آسیب‌شناسی، رفع نواقص و تصحیح روند کار قرار گیرد.
وی تاکید کرد: بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات بودجه‌ای کشور را مرتفع کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ‌اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی که بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته ‌است، راهکار اصلی مقابله با تحریم‌هاست که باید در بودجه‌ریزی نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در طی هر سال بودجه‌ای، اقدامی در جهت تحقق بودجه‌ای مقاوم در برابر تحریم‌ها و تهدیدهاست.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس هزینه‌های جاری و دستمزدها را بیشترین سهم از بودجه ۹۸ به مانند سال‌های قبل دانست و خاطرنشان کرد: چابک‌سازی دستگاه‌ها و سازمان‌ها یکی از اقداماتی است که باعث خواهد شد تا بودجه بیشتری برای بخش‌های عمرانی اختصاص پیدا کند.
شایان ذکر است در این نشست که معاونان و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور داشتند نقاط قوت و ضعف کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و نظرات و دیدگاه‌های مختلف در این حوزه ارائه شد.

*سیاوشی: بودجه ریزی باید ساختاری باشد

«طیبه سیاوشی»، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بودجه سال آینده را انقباضی دانست و گفت: بودجه ریزی باید ساختاری و بر اساس عملکرد دستگاه‌ها انجام می‌شد؛ انتظار می‌رود این الزام در بررسی بودجه ۹۸ لحاظ شود.
سیاوشی گفت: بودجه سال ۹۸ انقباضی است، اگر مصارف و منابع را بررسی کنیم؛ به این نتیجه می‌رسیم که نمی توان آنچنان تناسبی بین آنها ایجاد کرد؛ به دلیل اینکه منابع در سال آینده به دلیل مسائل اقتصادی و تداوم تحریم ها، محدودتر می‌شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: اولویت مصارف اعم از بهداشتی، آموزشی و بویژه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم در تنگناهای بیشتری قرار می‌گیرد. با توجه به این مسائل، انتظار این بود که ساختار بودجه و بودجه ریزی را تغییر می‌دادند؛ بودجه باید بر اساس عملکرد دستگاه‌ها تدوین می‌شد تا به این وسیله از اسراف و مصارف غیر ضروری و همچنین بروکراسی و فساد اداری که گاه در آن دستگاه‌ها صورت می‌گیرد، جلوگیری شود.
سیاوشی افزود: رعایت نشدن الزامات و ضرورت‌های کنونی در بودجه نه فقط به مصالح و منافع مردم و معیشت آنها صدمه می‌زند، بلکه هزینه‌هایی بسیاری را نیز به کشور به دنبال دارد.
وی با اشاره به اتکای اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی، افزود: از آنجا که در بودجه ما ساختاری عمل نکرده ایم و بودجه ریزی بر اساس فروش نفت انجام شده؛ بسیاری از مسائل و ضرورت‌ها را تاکنون در نظر نگرفته ایم؛ امیدواریم با توجه به تنگناهای و اقتضائات موجود در بررسی و تصویب بودجه سال آینده، این موضوع لحاظ شود.

*ادامه روند بررسی بودجه در مجلس

گفتنی است «حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی»، رئیس جمهور لایحه بودجه سال ۹۸ را روز چهارم دی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور از روز شنبه ۲۷ بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود.

بر اساس اعلام هیات رئیسه، مجلس شورای اسلامی تا چهارشنبه ۱۹ دی ماه جلسه علنی دارد. نمایندگان از یکشنبه ۲۳ دی تا چهارشنبه ۲۶ دی ماه به سرکشی حوزه‌های انتخابیه می‌روند و در این مدت کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه تشکیل جلسه خواهد داد. همچنین مجلس از یکشنبه ۳۰ دی تا چهارشنبه ۱۷ بهمن به مدت سه هفته جلسه علنی دارد که در این مدت هم اعضای کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه ۹۸ را در این کمیسیون ادامه می‌دهند.
پس از آن نمایندگان از یکشنبه ۲۱ بهمن تا چهارشنبه ۲۴ بهمن به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند و رسیدگی به لایحه بودجه سال آتی از ۲۷ بهمن در مجلس آغاز می‌شود.

پاسخ دادن