هشدار هواشناسی برای ورود سامانه جدید بارشی

سازمان هواشناسی هشدار داد: سامانه بارشی فعالی از بعد از ظهر شنبه ۱۰ فروردین‌ماه وارد کشور شده و در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته آینده در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از هواشناسی،  براساس اطلاعیه شماره ۳ سازمان هواشناسی کل کشور، سامانه بارشی فعالی بعد از ظهر روز شنبه ۱۰ فروردین‌ماه وارد کشور شده و روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته آینده در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود.از این رو پیش بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران قابل ملاحظه باشد و در این مدت برآورد مقدار بارش در حوضه رودخانه‌های غرب و جنوب غرب کشور بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلی‌متر برآورد می‌شود.

در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: با توجه به سیلاب و بارش‌های شدید سامانه قبلی توصیه می‌شود که سازمان‌های مرتبط با مدیریت منابع آب تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی به عمل آورند.

سازمان هواشناسی اطلاعات دقیق‌تر راجع‌به این سامانه بارشی را به روزهای آتی موکول کرد و در اطلاعیه خود بیان داشت: روز جمعه با بروزرسانی تغییرات سامانه، اطلاعات لازم با دقت بیشتر به آگاهی هموطنان و مسئولان می‌رسد.

پاسخ دادن