هکرها ۴۰ میلیون دلار بیت کوین را سرقت کردند

آیا بیت‌کوین یک ابزار پولشویی است؟
اقتصادبرتر

صرافی رمزارز «بایننس» از یک رخنه امنیتی بزرگ خبر داده که طی آن هکرهای ناشناس ۷ هزار بیت کوین با ارزشی معادل ۴۰ میلیون دلار را به سرقت برده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، چانگپنگ ژائو بنیانگذار و عامل این صرافی در یک بیانیه مطبوعاتی گفته است: هکرها به تعداد زیادی از کدهای ۲FA، کلیدهای API کاربران و احتمالا اطلاعات دیگری دسترسی پیدا کرده اند. مهاجمان در این نفوذ از تکنیک های مختلفی از جمله فیشینگ، ویروس و حملات دیگر استفاده کرده اند که در حال شناسایی آنها هستیم.

با این حال عواقب این نفوذ به سرقت ۷ هزار بیت کوین ختم نمی شود و به گفته ژائو احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن حساب های شناسایی نشده دیگر هم وجود دارد.

نکته مهم این است که هکرها این تعداد بیت کوین را در یک تراکنش جابجا کرده اند. آنها با صبر کافی اقدامات هماهنگی را در بهترین زمان روی حساب های کاربری مجزا صورت داده اند و تراکنش نهایی هم به گونه ای سازماندهی شده که از سد معیارهای امنیتی بایننس عبور کند.

تنها چند ساعت پیش از انتشار خبر مربوط به هک، ژائو در توییتر خود از احتمال تغییراتی در حساب های کاربران به خاطر امور مربوط به نگهداری و پشتیبانی سرور خبر داده بود. وی تاکید کرده بود که این تغییرات پس از چند ساعت به حالت عادی برخواهند گشت و نیازی به نگرانی وجود ندارد.

Image result for Hackers steal $ 40 million in bitcoin

بایننس برای بررسی ابعاد این سرقت تا یک هفته امکان واریز و برداشت را غیرفعال کرده اما متعهد شده که تمامی زیان کاربران را پوشش خواهد داد. هربار که یکی از صرافی های شناخته شده رمزارز، کیف پول ها یا کل سیستم مورد هجوم مجرمان سایبری قرار می گیرد، بهای این ارزها نیز با کاهش چشمگیر مواجه می شود. حمله ای که قبلا همین صرافی را هدف قرار داده بود، در چند دقیقه به کاهش ۱۰.۸ درصدی بهای رمزارزها منجر شد.

پاسخ دادن