واحدهای ۶۰ متری بالاترین معاملات مسکن

اقتصادبرتر

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن اعلام کرد: واحدهای دارای عمر تا ۵ سال ساخت با ۳۸.۲ درصد و واحدهای با مساحت ۶۰ تا ۸۰ مترمربع با ۲۸ درصد بالاترین سهم تعداد کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، گزارش تحولات مسکن شهر تهران در دی ۹۷ را منتشر کرد که بر اساس آن تعداد معاملات مسکن در پایتخت نسبت به ماه مشابه سال قبل (دی‌ماه۱۳۹۶) ۶۴.۴ درصد کاهش داشته است.

 در این گزارش آمده است در دی‌ماه امسال، تعداد معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی شهر تهران به ۶ هزار و ۸۶۵ واحد رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۴.۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

طبق اطلاعات اعلام‌شده از سوی این نهاد رسمی در این ماه منطقه ۵ با ۷۵۰ فقره (سهم ۱۲.۹ درصدی) بیشترین تعداد معاملات و منطقه ۱۹ با ۳۸ فقره (سهم ۰.۷ درصدی) کمترین تعداد معاملات از این نوع را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بیشترین کاهش تعداد معاملات در این ماه نسبت به دی‌ماه سال قبل مربوط به منطقه ۲۲ به میزان ۷۲.۹ درصد کاهشی و کمترین کاهش تعداد معاملات مربوط به منطقه ۱۷ به میزان ۵۰.۳ درصد کاهش داشته‌اند.

گزارش فوق‌الذکر ‌می‌افزاید واحدهای دارای عمر تا ۵ سال ساخت با ۳۸.۲ درصد و واحدهای با مساحت ۶۰ تا ۸۰ مترمربع با ۲۸ درصد بالاترین سهم تعداد کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند و حدود ۵۹ درصد از معامالت در قیمتهای پایین تر از ۹۶  میلیونریال به ازای یک مترمربع به ثبت رسیده است.

اقتصادبرتر
اقتصادبرتر

همچنین گزارش تحولات مسکن در دی‌ماه پایتخت دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن یادآور می‌شود در۱۰ ماه گذشته سال ۱۳۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

متن گزارش تحولات مسکن دی ماه ۹۷

پاسخ دادن