واردات انواع گوشت قرمز با حقوق ورودی چهار درصد

توقف فروش گوشت دولتی در میادین میوه و تره‌بار
اقتصادبرتر

هیئت دولت در مصوبه ای حقوق ورودی واردات انواع گوشت قرمز به نرخ ارز در سامانه نیما را ۴ درصد تعیین کرد که نسبت به قبل یک سوم شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، بر اساس مصوبه جدید هیئت دولت برای تنظیم بازار گوشت، واردات انواع گوشت قرمز با حقوق ورودی چهار درصد (۴%) و ارز به نرخ سامانه نیما مجاز شد.

گفتنی است، یک سال قبل هیئت دولت حقوق ورودی واردات گوشت گوساله (سرد و منجمد) را به ۱۲ درصد کاهش داده بود.

در روزها و هفته های اخیر بازار گوشت قرمز با چالشهای رو به رو شد که در اثر کمبود عرضه در این بازار شاهد شکل گیری صفهای طولانی برای تهیه گوشت قرمز بودیم. آخرین جزییات پرونده گوشتهای وارداتی نشان میدهد در حال حاضر ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در منطقه ویژه شهید رجایی دپو شده است که وزیر اقتصاد نیز این مطلب را تایید کرده است.

1 پیام

  1. در حال حاضر دولت برنامه ای برای توزیع کالاهای اساسی و مدیریت بازار ندارد یا حداقل تمام برنامه های دولت تا کنون محکوم به شکست بوده و نتیجه ای اثر بخش نداشته است. از طرفی تفکر ات سرمایه دارای یا غیر واقعی آقای روحانی با شرایط امروز جامعه باعث شده که نیازمندان و ۷ دهک پایین در آمدی ضربه های جبران ناپذیری روانی، فرهنگی و اقتصادی ببینند. وقت است که مجلس با طرح های سه فوریتی برنامه توزیع مدیریت شده کالا های اساسی را شروع کند. مجلس باید دولت( سازمان هدفمندی یارانه ها) را حداکثر در مدت ۲۰ روز اول اسفند ملزم کند که از خانوارهای متقاضی دریافت کالاهای اساسی براساس کد ملی سرپرست همراه با افراد تحت تکفل و همچنین کد اقتصادی نزدیک ترین فروشگاه زنجیره ای یا تعاونی روستایی نبه محل زندگی آنها ثبت نام فوری به عمل آورد. برای خانوارهای ثبت نام شده کارت اعتباری خرید به نام آن سرپرست خانوار صادر و حداقل دو بار در اول و وسط هر ماه شارژ شود و خانوار به آسانی و فارغ از هر نوع فشاری؛ مشغول دریافت کالای اساسی خود( گوشت قرمز – برنج ایرانی – پنیر ایرانی – مرغ و تخم مرغ – حبوبات – روغن مایع ) شود. خدا وکیلی! اجرای این برنامه آسان ترین و عملی ترین راه برای تحقق عدالت اجتماعی است. کاش! دولت مردان و نمایندگان مجلس دست از بلند پروازی و ایده آل گرایی بردارند و به یاد داشته باشند که این قشرهای ضعیف جامعه( دهک ۷ به پایین) هستند که انقلاب و کشور را حفظ کرده اند، نه برنامه ها و ایده ها و کارها و اقدامات بی نتیجه آنها. مهرداد رجبی – دکترای انرژی

پاسخ دادن